Skocz do zawartości

Podłączenie akumulatora do przyczepy


Lukasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Znalazłem kilka podobnych tematów ale żadnego który rozwiązałby mój problem. 

Posiadam przyczepę kempingową. Nazwy i firmy nie kojarzę :/ ale jest kilka faktów. Przyczepa była kiedyś podłączona pod kabel 230v. Teraz chciałbym podłączyć bezpośrednio pod akumulator gdyż tego prądu stałego już nie mam. Czy jest wgl jakas możliwość i jak to wygląda? Gdzie się podłączyć i wgl by to wszystko działało? 

PS. Przyczepa stoi w miejscu. Więc chodzi by podłączyć akumulator. Spędzić jakąś noc i go odpiąć i tyle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze te 12V cały czas jest tylko niema akumulatora, sprawdź sobie czy masz gdzieś ( przetwornice, zasilacz) podejrzewam że jest wewnątrz łóżka, bo raczej oświetlenia też nie masz na 230V, znajdź skrzynkę z bezpiecznikami (bezpieczniki na 12V )  i tam znajdź wolne piny, i tam podepnij aku, posprawdzaj który jest od czego może będzie miejsce po wyklętym aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukasiek napisał:

Posiadam przyczepę kempingową. Nazwy i firmy nie kojarzę ? ale jest kilka faktów. Przyczepa była kiedyś podłączona pod kabel 230v. Teraz chciałbym podłączyć bezpośrednio pod akumulator gdyż tego prądu stałego już nie mam. Czy jest wgl jakas możliwość i jak to wygląda?

Myślałem że jak jest opcja 230v lub podłączenie pod hak w aucie to i można akumulator jakimś sposobem podłączyć oddzielnie

Mam coś, ale nie wiem co.

Na napięciu (stałe, zmienne) zbytnio się nie znam.

Bilansu nie zrobiłem, chociaż na forum jest kilka wątków jak go liczyć. Jaki mam akumulator też nie powiem.

Schemat elektryczny, posiadane urządzenia, zabezpieczenia - domyślcie się.

Godzinę temu, Lukasiek napisał:

Gdzie się podłączyć i wgl by to wszystko działało? 

A teraz niech ktoś wyciągnie szklaną kulę i odrobi za mnie lekcję

 

P.S. Przepraszam za sarkazm, tak mnie jakoś naszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lukasiek napisał:

Znalazłem kilka podobnych tematów ale żadnego który rozwiązałby mój problem

Bo tematy nie rozwiążą Twojego problemu ?

Są dziesiątki, jak nie setki tematów które Cię naprowadzą. Nawet tytuły będą podobne albo takie same. 

Zakladasz n-ty temat pytając o to o co pytało już mnóstwo osób i pewnie nawet mnóstwo odpowiedzi jest. Jak tak każdy będzie robił, to potem coraz trudniej znaleźć informacje. 

Skoro

7 godzin temu, Lukasiek napisał:

Znalazłem kilka podobnych tematów

@piotrowindobrze sprawę ujął, powinieneś wiedzieć o co pytać a najlepiej w podobnym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator prądu przemiennego 230V o odpowiedniej pojemności na pewno rozwiązał by sprawę. Chyba kiedyś taki widziałem, ale nazwy i firmy nie kojarzę :mlot:

Sorry za trollowanie, ale im więcej widzę takich wątków tym bardziej nie mogę się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.