Skocz do zawartości

Jak najlepiej zamocować Solar do starej przyczepy LMC


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na końcu małego remonciku LMC z 1990 roku - odmalowanie, nowe uszczelki, opony, przegląd piast. 

Przyszła kolej na zamontowanie solara - jak to najlepiej zrobić? Pod tą aluminiową powłoką dachu jest z tego co widze ocieplenie - wiec wkręty które są w zestawie do solara nic nie dadzą 

Wiercić to na wylot aż do środka i łabać śrubą? Czy można kleić? Jakoś też do takiego aluminiów to nie wiem czy to jest bezpieczny pomysł? Jak kleić to bawic sie w ten Sikaflex 252 + primer? Czy wystarczy jakis tytan mocny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam podałeś najlepszą opcję wiec chyba forum czytałeś w odpowiednim temacie ale widzę, że próbujesz przyoszczędzić (?) i liczysz, że ktoś usprawiedliwi drogę na skróty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie czytałeś jeszcze forum...

 

A co mi tam, mam dobry dzień ;)

Jak napiszesz jaki panel, to podlinkuję Ci temat gdzie przeczytasz kto i jak kleił i sam zadecydujesz którą drogą iść.

Chociaż w ciemno mogę podać ten wątek, nie jest długi a bardzo treściwy

Ogniwo fotowoltaiczne (solar) montaż [Witus] - strona 23 - Elektryka i elektronika - Karawaning.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale wiecznie dochodzi do przepychanek na podobnym tle na forum. Taki sarkazm forumowy. Uważam, że jak komuś chcę pomóc to pomagam, jak nie wiem to nie pomagam, bez docinek w stylu "to już było, przeczytaj, itp". Polak polakowi wilkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, G13 napisał:

Sorki, ale wiecznie dochodzi do przepychanek na podobnym tle na forum. Taki sarkazm forumowy. Uważam, że jak komuś chcę pomóc to pomagam, jak nie wiem to nie pomagam, bez docinek w stylu "to już było, przeczytaj, itp". Polak polakowi wilkiem...

Bez przesady. Jest tego mnóstwo nawet w tym rozdziale. Ja swój kleiłem na Sikaflex bez primer-a. Jakbym nie miał to zapewne przykleił bym Mamut-em . Zresztą jedną stronę jednego panelu przykleiłem Mamutem  - trzyma . W kamperze przykleiłem na Sikaflex i też do tej pory panel jet na dachu.  Wiercenie jest bez sensu . Warto zastosować uchwyty dedykowane bo zapewniamy cyrkulację powietrza i mamy miejsce na ew. prowadzenie przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, G13 napisał:

Uważam, że jak komuś chcę pomóc to pomagam, jak nie wiem to nie pomagam

Dobrze uważasz moim zdaniem ?

Dobra pomoc, to nakierowanie na odpowiedź, szczególnie jeśli nie jest jednoznaczna i dyskusyjna a została szeroko omówiona :)

Pomocą jest również uczenie nowych użytkowników pewnych zasad które pomagają utrzymać względny porządek w tematach i treści. I tutaj zwróć uwagę, że zaśmieciłeś ten wątek komentarzem nic nie wnoszącym w temacie.

żeby nie było, że sam robię OT, to

 

16 godzin temu, BIGL napisał:

Ja swój kleiłem na Sikaflex bez primer-a.

u mnie tak odpadło

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż wejdę na dach i poszarpie panelami.  Jak kleiłem do dokładnie odtłuściłem uchwyty i blachę, po położeniu panela leciutko przesunąłem aby wygonić powietrze i żeby zassało. Dociążyłem kanistrami z wodą.  Jutro sprawdzę czy trzyma i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.