Skocz do zawartości

Problem z oświetleniem


rogaliki

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie jestem na wyjeździe. Przyczepa Sterckeman starlet z 2011r. W przyczepie skrzynka elektryczna z 1 bezpiecznikiem i czarna skrzynka ;) do której wchodzą kabelki ale bez bezpieczników. Jeszcze wczoraj wieczorem wszystko działało a dziś działają tylko gniazdka, a całe oświetlenie wysiadło. Bezpiecznik w normalnym polozeniu. Skrzynka do której wpięta jest przyczepa sprawna. Jaka może być przyczyna i co mogę jeszcze sprawdzić sama? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rogaliki napisał:

Przyczepa Sterckeman starlet z 2011r. W przyczepie skrzynka elektryczna z 1 bezpiecznikiem i czarna skrzynka ;) do której wchodzą kabelki

Może jakaś fotka. 2011r. powinien mieć jeszcze drugą puszkę z instalacją 12V. Może jest w innym miejscu :hmm:

9 godzin temu, ed napisał:

masz oświetlenie na 230 V

Powinno być na 12V. Moje pudło dużo starsze i ma już 12V w lampach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, BUMERANG napisał:

Może jakaś fotka. 2011r. powinien mieć jeszcze drugą puszkę z instalacją 12V. Może jest w innym miejscu :hmm:

Powinno być na 12V. Moje pudło dużo starsze i ma już 12V w lampach ;)

Mam taką skrzyneczkę pod siedzeniem. I wydaje mi się, że oświetlenie jest na 12v.

20210510_200603.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, BUMERANG napisał:

Szkoda, że nie ostre zdjęcie. Wygląda na jakiś zasilacz ale nic mi to nie mówi :niewiem: Masz akumulator ?

O akumulatorze nic nie wiem. Ale n7e wydaje mi się, żebym gdzieś jakiś widziała w przyczepie. Dodaje lepsze zdjęcie. 

20210510_204029.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz w domu. Mąż wymienił wszystkie bezpieczniki w naszej czarnej skrzynce. Niestety dalej oświetlenie nie działa kiedy przyczepa podpieta jest pod 230. Podpinając ją pod samochód zaczyna działać. ?‍♀️ Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rogaliki napisał:

Niestety dalej oświetlenie nie działa kiedy przyczepa podpieta jest pod 230. Podpinając ją pod samochód zaczyna działać. ?‍♀️ Macie jakieś pomysły?

Mamy. Ale udzielasz bardzo skąpo informacji :)  Oświetlenie nie działa, a cokolwiek na 12V działa przy zasilaniu 230V? Bo jeśli nic nie działa to wychodzi na brak zasilania tej "czarnej skrzynki". Jeżeli coś działa i bezpieczniki są dobre to trzeba szukać na wyjściu do oświetlenia czy jest napięcie. Przy bezpiecznikach powinna być informacja do czego są. Najczęściej piktogramy.

A te czerwone LEDy to świecą? Jeśli tak to czy wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak ja opisujesz to prawdopodobnie sklejone są styki przekaźnika w energobloku. W załączniku uproszczony schemat z tym przekaźnikiem. Przy podłączaniu 230 V posłuchaj przy skrzynce czy słychać charakterystyczny klik przekaźnika. Jeżeli tak to należy spokojnie sprawdzić instalację 230 V.

Przełącznie 12-230V przekaźnik.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.