Skocz do zawartości

Butla 5kg propan - Poznań


KamilH

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, KamilH napisał:

Przestudiowałem temat głębiej i argument 37mbar vs 30mbar mnie przekonuje. Tak więc wjedzie przejściówka i nie ma nad czym się zastanawiać.

Nie kombinuj. Do butli click-on w karawaningu tylko kamperfit i karawaningowy reduktor skręcany. Żadnych opasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KamilH napisał:

Przestudiowałem temat głębiej i argument 37mbar vs 30mbar mnie przekonuje. Tak więc wjedzie przejściówka i nie ma nad czym się zastanawiać.

?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, filipert napisał:

Nie kombinuj. Do butli click-on w karawaningu tylko kamperfit i karawaningowy reduktor skręcany. Żadnych opasek.

Tak jak piszesz Kolego, nie inaczej. Może nie wyraziłem się jasno. Żadnego druciarstwa :)

Edytowane przez KamilH (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KamilH napisał:

Tak jak piszesz Kolego, nie inaczej. Może nie wyraziłęm się jasno. Żadnego druciarstwa :)

To pisz jasno ;)  Tu na forum nikt druciarstwa nie popiera, chociaż są i tacy co używają tego reduktora ze stacji ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KamilH napisał:

Adapter/przejściówka doszła. Pięknie pasuje do oryginalnego reduktora. Dziękuję wszystkim, którzy nie przeszli obojętnie obok chęci wykonania druciarstwa :D

Sprawdz przy okazji swój reduktor i jego rok produkcji, Może też wypada go wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się podłącze...

Mam zwykłą butlę 11kg, oraz w przyczepie reduktor typu click-on, jak poniżej.

Wstępnie chciałem kupić nowy reduktor (do zwykłej butli), ewentualnie przewód (sprawdzę datę produkcji jeśli znajdę).

Teraz się zacząłem wahać, czy nie lepiej kupić sobie butlę do tego reduktora, pod warunkiem że nie wyjdzie dużo drożej.

Czy ktoś wie jaka musi być do tego butla? Czy są różne systemy czy raczej jeden standard?

Ile kosztuje taka butla na popularnych stacjach (preferuje BP)?

20210415_192609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

To się podłącze...

Mam zwykłą butlę 11kg, oraz w przyczepie reduktor typu click-on, jak poniżej.

Wstępnie chciałem kupić nowy reduktor (do zwykłej butli), ewentualnie przewód (sprawdzę datę produkcji jeśli znajdę).

Teraz się zacząłem wahać, czy nie lepiej kupić sobie butlę do tego reduktora, pod warunkiem że nie wyjdzie dużo drożej.

Czy ktoś wie jaka musi być do tego butla? Czy są różne systemy czy raczej jeden standard?

Ile kosztuje taka butla na popularnych stacjach (preferuje BP)?

20210415_192609.jpg

 Temat bardziej do reduktorów niż butli 5kg w Poznaniu ale sami OT wywołaliśmy.

Reduktor ze zdjęcia nie służy do karawaningu, ma wąż mocowany opaską.

Ciężko powiedzieć co to za reduktor i do jakiego typu butli. Jeżeli chcesz poprawnie click-on to kolejność jest taka:

Butla + kamperfit + reduktor + wąż + rurka stalowa.

A w butli tradycyjnej jest tak

IMG_20201222_181416.thumb.jpg.321b94053749c3641790218f3fd98982.jpg

Czyli pomijamy kamperfit który jest tylko adapterem do butli typu click-on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie zależy mi specjalnie na tym click-on, więc chyba jednak wymiana reduktora i zwykła butla w tym przypadku. Jak będę miał problem z wymianą butli to żonę poproszę ?.

Z drugiej strony widziałem w paru miejscach na forum że reduktor karawaningowy musi być na gwint. U mnie ciekawi mnie ciśnienie wyjściowe - 30mbar. Czy to nie jest tylko w karawaningu takie używane? To by sugerowało że jednak ten gwint nie jest koniecznością. Dzisiaj go jeszcze dokładniej obejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy połączeniu baryłkowym przewodu od reduktora ze stalową rurką fi8 trzeba dawać jakieś dodatkowe uszczelnienie na gwincie? Jakaś taśma teflonowa? Czy cała szczelność jest zapewniona na baryłce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Czy przy połączeniu baryłkowym przewodu od reduktora ze stalową rurką fi8 trzeba dawać jakieś dodatkowe uszczelnienie na gwincie? Jakaś taśma teflonowa? Czy cała szczelność jest zapewniona na baryłce?

Za szczelność odpowiada baryłka. Prawidłowo skręcone nie ma prawa przepuszczać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, pytanko mam. Może ktoś przerabiał temat.

Kupiłem kamperfit-a do butli DomLight. Po podłączeniu okazało się że nie odcina gazu. Zarówno w pozycji "zielone" i "płomień" przepuszczał gaz do instalacji. Zwróciłem do sprzedawcy, kupiłem nowy i to samo :niewiem: Kojarzy ktoś taki problem? Sprawdzałem czy zawór na butli czysty, czy nie ma jakichś paprochów, ale nic. Wygląda ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.