Skocz do zawartości

Kampervanem do Kalwarii Zebrzydowskiej


janekorka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Dziś tj. w Wielki Piątek wybrałem się kampervanem do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjechałem parę minut po północy, na miejscu byłem o 1.30. Poszedłem spać i rano wstałem o 6.17. Ludzi mało, ja dołączyłem do jednej grupki, która o 7.00 zaczynała drogę krzyżową. Zachować dystans społeczny nie było problemu, miejsca było bardzo dużo. Fajnie było tu przyjechać, lubię to miejsce. W ciągu roku jestem tu kilka razy, ostatnio 16 listopada 2020 z całą rodziną z przyczepą?. Można trochę pokontemplować, przemyśleć wiele spraw i przede wszystkim pomodlić się. Ranek zimny, trochę zmarzłem na drodze krzyżowej, dobrze, że można się zagrzać w kampervanie. Na parkingu stoi tylko mój kampervan i jeden kamper na żółtych tablicach (zabytkowych)KNT. Poza tym nie widziałem nic kempingowego na parkingu. Pandemia i zimna pogoda pewnie zrobiły swoje. Ja jeszcze godzinkę pobędę i zmykam do domu. 

Pozdrawiam

IMG_20210402_111013.jpg

IMG_20210402_073240.jpg

IMG_20210402_091547.jpg

IMG_20210402_110501.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W piątek 18.02 kolega z pracy zapytał się, czy nie zawiózł bym go do Bystrej Podhalańskiej po odbiór auta - padła mu skrzynia automatyczna w Audii. Wykonałem telefon do żony, ta wyraziła zgodę ? i około 22.00 wyruszyliśmy moim kampervanem?? po jego auto. Po przybyciu do warsztatu ja w drodze powrotnej postanowiłem wstąpić do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby rano pójść do spowiedzi. Wolę tutaj wywnętrzniać się niż u siebie w parafii. Wiatr mocno wieje. Teraz jestem już na parkingu przed klasztorem. Na zewnątrz nieprzyjemnie, a w środku ciepło ( za sprawą Webasto ?) . Idę spać bo rano trzeba wstać o streszczać się aby przed 9.00 być w domu.

IMG_20220219_010845.jpg

IMG_20220219_010940.jpg

IMG_20220219_013756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek  odwiedź Kalwarie kiedyś w czasie Bożego Narodzenia  - nawet abstrahując od spraw duchowych ruchoma wielka szopka w klasztorze jest rewelacyjna w tym roku szopka była do 13-lutego   https://krakow.gosc.pl/doc/7296074.Zobacz-kalwaryjskie-Betlejem
Dawniej częściej bywałem, moja zona jest z Zebrzydowic tam też braliśmy ślub ale  jak Teściowie odeszli to już teraz rzadko bywamy

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pandemią obrzędy Wielkiej Nocy były niesamowicie tam organizowane...między innymi droga krzyżowa, ale także czuwania czy też obchody Wielkiej niedzieli...jak i również niedzieli palmowej...

Świetnie udaje Ci się wykorzystywać to autko i to jest najfajniejsze...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W tym roku byłem na cały Wielki Tydzień. 

A co roku nieprzerwalnie od 1987 roku jestem na Kalwarii w sierpniu na Wniebowzięcie. 

Z powodu tego "miejsca" mamy przyczepę 

Zawsze dowiedzą też pieszo z Kalwarii Lanckoronę. 

Oczywiście dróżki kalwaryjskie i cała ta otoczka. 

Za czasów narzeczeństwa jeździło nas tam 7 par, każda która przestała jeździć rozeszła się, my z żoną trwamy nadal ?

Zapraszam na bajerke i kawę gdyby ktoś był w tym okresie. Przyczepa Wilk na katowickich  blachach. 

IMG_20220409_135604.jpg

IMG_20220414_190117.jpg

IMG_20180811_185049.jpg

IMG_6849.JPG

f17.JPG

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko odnośnie Kalwari o miejsce na nocleg i jakiś namiar na to pole czy jest wc i  mozliwosc podłączenia prądu sam jestem z  Kalwari tylko z Góry czesto myloną tam wlasciwą 

Plan jest zwiedzic Wadowice Kalwarie Wieliczkę wiem wiekszośc pól jest w Krakowie 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole namiotowe i dla przyczep jest na terenie klasztoru, obiekt zamykany na noc, jest bezpiecznie. 

Przy stanowiskach do przyczep są 3 ubikacja i 3 umywali z ciepła woda, do prusznicy trzeba przejść 100 m. 

Prąd można podpiąć, opłata 5 zł od osoby za dobę i 30 zl za postawienie przyczepy - jednorazowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, OTTO1 napisał:

co roku nieprzerwalnie od 1987 roku jestem na Kalwarii w sierpniu na Wniebowzięcie. 

W tym roku planujemy tamten kierunek, może nawet będzie to sierpień. Zwróciłeś może uwagę, czy toalety są dostosowane dla osób na wózkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu ktoś odbierze. 

Wiesz to miejsce specyficzne, zależy w jakim okresie chcesz tam być? 

Jeśli będzie to sierpniowy odpust 14-21 to nie specjalnie, chyba że jest to jakaś miniaturka, która raczej przesiedzi ten czas w przedsionku lub przed nim. Poza tym nie biedzie szczekać na przechodzących obok lub śpiewającą młodzież. 

A po drugie nie pozjada zapasów które niektórzy trzymają pod przyczepa lub w namiotach, o sprawach fizjologicznych nawet nie wspominam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Właśnie się dodzwoniłem i pani powiedziała, że nie ma problemu. A co do terminu, to planujemy przyszły tydzień, coś koło czwartku, bo chyba będziemy w tym rejonie. 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.