Skocz do zawartości

CamperVan Ducato Hotel


pionier01

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, pionier01 napisał:

Szalony projekt który ma jedną zaletę - jest w nim miejsce dla 8 osób! 4 dorosłych i 4 dzieci.

 

Szczerze to wg mnie to sztuka dla sztuki. Jak w czymś takim można funkcjonować? Jakbyś w nocy chciał iść do kibelka to nie ma takiej mozliwości, bez obudzenia połowy osób w pojeździe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Szczerze to wg mnie to sztuka dla sztuki. Jak w czymś takim można funkcjonować? Jakbyś w nocy chciał iść do kibelka to nie ma takiej mozliwości, bez obudzenia połowy osób w pojeździe :D

Tak masz pełną rację. Jednak są w Polsce rodziny wielodzietne, które nie mogą nawet marzyć o kamperowaniu. Komercyjnych projektów 8 osobowych praktycznie nie ma, a jeśli są to koszmarnie drogie. W mojej koncepcji chodzi o zagospodarowanie przestrzeni która z założenia jest mała. Wiem że życie w takim przeładowaniu jest bardzo trudne, ale na krótkie wypady z 6-ciorgiem dzieci to może zadziałać. Jest pomysł więc można go rozwijać. Jeśli jest 8 osobowa paczka dobrych znajomych to lepszym rozwiązaniem jest 8 osobowy CamperVan niż 8 osobowy namiot! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Szczerze to wg mnie to sztuka dla sztuki. Jak w czymś takim można funkcjonować? Jakbyś w nocy chciał iść do kibelka to nie ma takiej mozliwości, bez obudzenia połowy osób w pojeździe :D

Taka noclegownia na kołach, a zakładam że tanie to nie jest.

Lepsza w takiej sytuacji by by była opcja "Kamper plus namiot", lub "Przyczepa plus namiot". Ewentualnie zaadoptowanie przedsionka do spania. 

Wolał bym dobrze spać w namiocie lub przedsionku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pionier01 napisał:

Jednak są w Polsce rodziny wielodzietne,

Ale nie ma ani jednej rodziny wielodzietnej, w której przynajmniej czwórka dzieci by nóżek nie miała.  

Po alko, blantach i prochach nie siadamy do kompa. A jeśli siadamy na "czysto" i wymyślamy coś takiego, to znaczy że mamy za dużo czasu, albo za mało rozumu.

Inspiracja transportem nielegalnych imigrantów, nie jest dobrą inspiracją.

 

 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pionier01 napisał:

W roku 2020 spędziłem ponad 100 dni w mojej alkowie. A Ty?

Raczej wiecej jak zreszta co roku. Z tego też powodu bym nie wpadł na tak głupi pomysł. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomekk napisał:

Poza spaniem są inne problemy nie do pokonania : ładowność, pojemność kibla, szara woda, to tak na szybko.

Pojemność Thetrord Porta Potti jest taka sama lub minimalnie mniejsza niż stacjonarnego odpowiednika. Pojemnik na szarą wodę taki sam jak w modelach 4 osobowych. Proszę pamiętać że to projekt przeznaczony dla wąskiej grupy. Rodziny wielodzietne mogą skorzystać z projektu, wykorzystując go do krótkich wypraw. Wiem że to trudne wyzwanie, ale proszę poszukać komercyjnych rozwiązań i zobaczyć ceny. Tutaj ogarnięty facet poradzi sobie z większością prac, nawet jeśli nie będzie wypasionych udogodnień. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, danielpoz napisał:

Raczej wiecej jak zreszta co roku. Z tego też powodu bym nie wpadł na tak głupi pomysł. 

Zawsze uważałem że wykonywanie tych samych czynności i oczekiwanie innych wyników jest głupotą. Dlatego tworzę projekty inne niż wszystkie. Tak powstał nowoczesny świat. Tak rozwijały się nowe gałęzi przemysłu na pomysłach "zwariowanych" ludzi. Poczekaj na kolejne projekty - wtedy wyskoczysz z trampek! Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność Thetrord Porta Potti jest taka sama lub minimalnie mniejsza niż stacjonarnego odpowiednika. Pojemnik na szarą wodę taki sam jak w modelach 4 osobowych. Proszę pamiętać że to projekt przeznaczony dla wąskiej grupy. Rodziny wielodzietne mogą skorzystać z projektu, wykorzystując go do krótkich wypraw. Wiem że to trudne wyzwanie, ale proszę poszukać komercyjnych rozwiązań i zobaczyć ceny. Tutaj ogarnięty facet poradzi sobie z większością prac, nawet jeśli nie będzie wypasionych udogodnień. Pozdrawiam.
Ty naprawdę nie wiesz o czym piszesz, chyba że wszystko walisz pod siebie. Ja po jednym dniu przy dużej kasecie Thetforda dla 4 osób mam pełno, nie wspominając o zbiorniku czystej wody. Nie da się oszukać minimalnego komfortu życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomekk napisał:
31 minut temu, pionier01 napisał:
Pojemność Thetrord Porta Potti jest taka sama lub minimalnie mniejsza niż stacjonarnego odpowiednika. Pojemnik na szarą wodę taki sam jak w modelach 4 osobowych. Proszę pamiętać że to projekt przeznaczony dla wąskiej grupy. Rodziny wielodzietne mogą skorzystać z projektu, wykorzystując go do krótkich wypraw. Wiem że to trudne wyzwanie, ale proszę poszukać komercyjnych rozwiązań i zobaczyć ceny. Tutaj ogarnięty facet poradzi sobie z większością prac, nawet jeśli nie będzie wypasionych udogodnień. Pozdrawiam.

Ty naprawdę nie wiesz o czym piszesz, chyba że wszystko walisz pod siebie. Ja po jednym dniu przy dużej kasecie Thetforda dla 4 osób mam pełno, nie wspominając o zbiorniku czystej wody. Nie da się oszukać minimalnego komfortu życia.

Mój projekt nie jest projektem "komfortowym". To kompromis. Albo zostajesz z 6-tką dzieci w domu lub jedziesz pod namiot, albo budujesz sobie takie "coś" i masz namiastkę kamperowania. Wiem że tyle osób w kamperze to szaleństwo, ale jest alternatywa dla siedzenia przed telewizorem. Kolejne projekty które mam w głowie to dopiero będzie szaleństwo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.