Skocz do zawartości

Zakup przyczepy do 30k?


Marcin1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów i dziękuje za przyjęcie mnie do waszego grona ?

Po wielu dniach rozważań i rozmów w rodzinie doszliśmy już do momentu zakupu naszej pierwszej przyczepy ?. I mam nadzieje że pomożecie i doradzicie. Jutro jedziemy pooglądać, pomacać, zobaczyć jak wielka przyczepa nam jest potrzebna. Jesteśmy z województwa Lubuskiego i planuje pojechać w okolice poznania. Z tego co się dowiedziałem jest tam kilka miejsc takich jak GoCamp, Świat Kempingów i chyba coś jeszcze.

Jesteśmy rodziną 2+2, dzieci mają 9 i 6 lat. 

Auto jakie posiadamy ma DMC prawie 2900kg, uprawnienia do ciągnięcia zestawu powyżej 3,5t też są.

Obejrzałem już mnóstwo przyczep online, i doszliśmy narazie do wnisoku że najbardziej podobają nam się przyczepy z angli z racji dużej łazienki, osobny prysznic, piekarnik i układ poprostu nam się podoba. Ale naczytałem się też bardzo dużo złych opini a tych przyczepach. Tylko czy to prawda? ?

Napewno byśmy chcieli osobną sypialnie dla dzieci, łazienkę i prysznic- najlepiej oddzielna kabina ( druga połowa nalega ?)

Widziałem kilka 2 osiowych przyczep do 30tys i bardzo nam się spodobaly. Tylko czy taki gabaryt to dobry pomysł? Jak z manewrowaniem taką przyczepą na polach kempingowych? 

Budżet to max 30tys ale to już naciągane do granic, najlepiej żeby się zamknac w okolicy 25tys. I właśnie w tych cenach można kupić fajne przyczepki z angli w takim układzie jak nam się podoba i odpowiada.

 

Planujemy głównie używać przyczepy w kraju, może jakiś wyjazd za granice ale nie planujemy narazie.

Narazie chyba tyle, liczę na jakieś porady i opinie o tym co zamierzamy kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam forumowiczów i dziękuje za przyjęcie mnie do waszego grona
Po wielu dniach rozważań i rozmów w rodzinie doszliśmy już do momentu zakupu naszej pierwszej przyczepy . I mam nadzieje że pomożecie i doradzicie. Jutro jedziemy pooglądać, pomacać, zobaczyć jak wielka przyczepa nam jest potrzebna. Jesteśmy z województwa Lubuskiego i planuje pojechać w okolice poznania. Z tego co się dowiedziałem jest tam kilka miejsc takich jak GoCamp, Świat Kempingów i chyba coś jeszcze.
Jesteśmy rodziną 2+2, dzieci mają 9 i 6 lat. 
Auto jakie posiadamy ma DMC prawie 2900kg, uprawnienia do ciągnięcia zestawu powyżej 3,5t też są.
Obejrzałem już mnóstwo przyczep online, i doszliśmy narazie do wnisoku że najbardziej podobają nam się przyczepy z angli z racji dużej łazienki, osobny prysznic, piekarnik i układ poprostu nam się podoba. Ale naczytałem się też bardzo dużo złych opini a tych przyczepach. Tylko czy to prawda?
Napewno byśmy chcieli osobną sypialnie dla dzieci, łazienkę i prysznic- najlepiej oddzielna kabina ( druga połowa nalega )
Widziałem kilka 2 osiowych przyczep do 30tys i bardzo nam się spodobaly. Tylko czy taki gabaryt to dobry pomysł? Jak z manewrowaniem taką przyczepą na polach kempingowych? 
Budżet to max 30tys ale to już naciągane do granic, najlepiej żeby się zamknac w okolicy 25tys. I właśnie w tych cenach można kupić fajne przyczepki z angli w takim układzie jak nam się podoba i odpowiada.
 
Planujemy głównie używać przyczepy w kraju, może jakiś wyjazd za granice ale nie planujemy narazie.
Narazie chyba tyle, liczę na jakieś porady i opinie o tym co zamierzamy kupić. 
Temat poruszany wielokrotnie, poczytaj.

Dodatkowo teraz przy rejestracji dochodzi chyba akcyza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marcin1984 napisał:

Widzę, że interesują Cię angielki. Są fajne jeśli są suche. W przeciwnym razie wtopa, więc podchodź do nich z dystansem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, KrzysztofCC said:

Widzę, że interesują Cię angielki. Są fajne jeśli są suche. W przeciwnym razie wtopa, więc podchodź do nich z dystansem.

Jakoś ich układ i wyposażenie najbardziej nam odpowiada w tym budżecie. 

Czytałem na ten temat. Jutro poglądam kilka sztuk i porobie fotki. Znalazłem na forum poradnik co sprawdzić, gdzie zaglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Marcin1984 napisał:

planuje pojechać w okolice poznania. ..., Świat Kempingów... i doszliśmy narazie do wnisoku że najbardziej podobają nam się przyczepy z angli

No to efekt murowany, i "zadowolenie" będzie gwarantowane :D  Może zamiast jechać i się napalać to lepiej zacząć czytac forum, opinie o sprzedawcach itp? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

No to efekt murowany, i "zadowolenie" będzie gwarantowane :D Może zamiast jechać i się napalać to lepiej zacząć czytac forum, opinie o sprzedawcach itp? 

O tak. Zdecydowanie bardzo dobra rada. "Świat Kempingów" vel. Kiki Świat nie jest chyba najlepszą opcją...:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Marcin1984 napisał:

Panele podłogowe na podłodze, ciekawe dlaczego? ?  Poza tym zdjęcia pokazujące tyle co nic. Poproś sprzedawcę o więcej szczegółowych zdjęć. 

Cytat

To samo, poproś o więcej szczegółowych zdjęć. 

Czyli najpierw kontakt ze sprzedającym, prosisz o szczegółowe zdjęcia, oglądasz i na podstawie tego oceniasz czy warto jechać. Sprzedawcy wiedzą jak fotografować przyczepę. Do ogłoszeń są wrzucane odpowiednie zdjęcia, które nie pokazują nic, do tego są najczęściej małe. Przez telefon naopowiadają Ci bajek o super stanie tylko po to abyś przyjechał, bo jak przyjedziesz to już ponad połowa sukcesu.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, jacek00 said:

No to efekt murowany, i "zadowolenie" będzie gwarantowane :D  Może zamiast jechać i się napalać to lepiej zacząć czytac forum, opinie o sprzedawcach itp? 

Nie zamierzamy się napalać, nie jedziemy jutro kupić niczego tylko zobaczyć. I napewno niczego nie kupimy w pierwszym miejscu. Nigdy nie byłem w kempingu i chcemy sprawdzić jaki gabaryt nam będzie odpowiadał.

 

20 minutes ago, KrzysztofCC said:

O tak. Zdecydowanie bardzo dobra rada. "Świat Kempingów" vel. Kiki Świat nie jest chyba najlepszą opcją...:ok:

Kiki Świat? 

 

 

Poznań nam odpowiada z racji dużej ilości miejsc gdzie stoją przyczepy. Nigdzie indziej w naszym regionie nie zobaczy tylu różnych przyczep. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.