Skocz do zawartości

Viatoll


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze - nie ma już czegoś takiego jak Viatoll! Teraz jest E-toll.

Dwa pierwsze linki to są opłaty dla pojazdów lekkich, więc dla tych poniżej 3,5 tony.

Niestety przy zestawie > 3,5tony obowiązują opłaty na autostradach + drogach z linku ostatniego. A najlepiej zobrazuje to mapa na stronie: https://etoll.gov.pl/ciezarowe/kalkulator-trasy/siec-drog/ - jak otworzysz link, to po lewej u góry wybierz pojazdy ciężkie oraz zaznacz "pokaż płatne drogi".

Do tego dolicz sobie płatne autostrady nie objęte etolem:

- A1 Gdańsk – Toruń (71 zł / 152 km)

- A2 Świecko – Konin (157 zł / 255 km)

- A4 Katowice – Kraków (24 zł / 61 km)

Pozostałe płatne autostrady objęte są E-toll-em.

 

Niestety mogę CI tylko współczuć, bo droga nr 7 / S7 od Łomianek do Płońska objęta jest e-toll'em :( Poza tym prawie wszystkie kierunki od Warszawy również są objęte systemem płatności.

 

PS. Skoda Kodiak - bardzo dobry wybór do ciągania przyczepy. Pamiętaj, abyś brał taką, z fabrycznie montowanym hakiem, oraz najlepiej silnik benzynowy 2,0 litra. Sam tym ciągam przyczepę 1,5 tony i w zupełności wystarczy (a może ciągnąć 2,2 tony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

E-toll to są groszowe sprawy przy normie Euro6. W skali roku wychodzi mi jakieś 100-150 zł może.

Ciągając cepkę rocznie nie przekraczam 400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seba222 napisał(a):

Poza tym prawie wszystkie kierunki od Warszawy również są objęte systemem płatności.

Witam

No tak niestety po wczorajszej lekturze myślałem.

I teraz następne pytanie - będzie  - jeszcze bardziej prymitywne - wiem to - jak się za to płaci?

Czy nie ma jakiegoś sposobu wykupienia czegoś na kształt opłaty abonamentowej typu winieta czy już wszystko przerzucono w sfery wirtualnej czyli do smartfona?

Kłopot polega na tym, że ja osobiście nie mam smartfona i mieć nie chcę.

Używam natomiast w aucie do nawigacji tabletu i tablet może jakoś sprawę załatwi?

Czy jeszcze można by prosić tutaj o jakąś konkretną pomoc ?

I wielkie dzięki za odpowiedzi, ale to tak jest jak ktoś się z czymś nie zetknął a na dodatek jeszcze nie jest smatfonowy:(

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykupić urządzenie abonamentowe u firm które świadczą takie uslugi... ale to się nie opłaca bo miesięcznie to ok 200 zł.

Możesz kupić sam najtanszy smartfon, albo starszy po rodzinie do obsługi etoll.  To chyba najlepsze wyjście. 

Nie wiem czy tablet to obsługuje....chyba musi być sim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Commander napisał(a):

Możesz kupić sam najtanszy smartfon, albo starszy po rodzinie do obsługi etoll.  To chyba najlepsze wyjście. 

Niestety nie do końca - dziś dostałem powiadomienie - tylko telefony z Android 9.0 i nowszymi. Więc jeżeli chcesz mieć telefon do etolla na dłużej, to przynajmniej android 10 a lepiej 11 mieć na pokładzie.

 

39 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Używam natomiast w aucie do nawigacji tabletu i tablet może jakoś sprawę załatwi?

 Jaki system masz w tym tablecie i czy masz w nim internet. Bo do działanie etolla potrzeba:

- telefon / tablet z android lub IOS

- dostęp do Internetu cały czas

- GPS (ale skoro masz nawigację, to jest)

- zasilanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, seba222 napisał(a):

Jaki system masz w tym tablecie i czy masz w nim internet. Bo do działanie etolla potrzeba:

- telefon / tablet z android lub IOS

- dostęp do Internetu cały czas

- GPS (ale skoro masz nawigację, to jest)

- zasilanie

Mam tablet z kartą SIM i stałym dostępem do sieci, bo wożę ten tablet za szybą ze względu na nawigację map wójka Googla i internet mam w aucie na stałe.

Ale jaki system operacyjny on ma to Bóg mi świadkiem nie wiem - tablet jest sprzed kilku lat i jest to Huawei T3.

Z zasilaniem nie kłopot.

Jakby to była za duża :( staroć to żona moja jedyna i ukochana ma smarton Motorola G7 z systemem Android 10 i mówi, że temat tej aplikacji może ogarnąć, więc może jest to rozwiązanie.

A jeżeli by tak było to czy może podrzucić jakiś link żeby obejrzeć jaka taka obsługa tej aplikacji do obsługi auta z przyczepą działa?

Gdzieś to w sieci widziałem, ale na szybko nie umiem znaleźć.

Qrcze - może to się jednak da opanować mimo mojej wrodzonej niechęci do smartfonów...:(

Nadal wielkie dzięki za pomoc nieukowi ...

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał(a):

E-toll to są groszowe sprawy przy normie Euro6. W skali roku wychodzi mi jakieś 100-150 zł może.

Szybko patrzac na przejazd np. Warszawa-Zgorzelec do granicy z Niemcami, za osobowke + przyczepe ktore lacznie są pow. 3,5t wychodzi ponad 120zl w jedna strone (przy euro6). To juz nie groszowe sprawy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bl13 napisał(a):

Szybko patrzac na przejazd np. Warszawa-Zgorzelec do granicy z Niemcami, za osobowke + przyczepe ktore lacznie są pow. 3,5t wychodzi ponad 120zl w jedna strone (przy euro6). To juz nie groszowe sprawy :) 

Faktycznie. Widać rok temu nie miałem potrzeby jeździć za długo po płatnych drogach skoro mi wystarcyzło konto nabite 200 złotymi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jeździ inaczej.  Jedni wyskakują często np z Wrocławia nad Bałtyk, a inni wloką się powiatówkami , zaglądając po drodze w każdy kąt. 

Ja należę do tej drugiej opcji, a etoll potrzebuję na szybki powrót do domu.  Wydawane kwoty będą więc różne. 

Inaczej też wygląda wyjazd na południe Europy z północnych województw, a Inaczej np z Małopolski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seba222 napisał(a):

- telefon / tablet z android lub IOS

- dostęp do Internetu cały czas

A nie prawda bo net jest potrzebny tylko na starcie a później już tylko GPS (testowałem empirycznie) oczywiście aplikacja się awanturuje ale normalnie działa i wysyła dane podczas następnego dostępu do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, macieku napisał(a):

A nie prawda bo net jest potrzebny tylko na starcie a później już tylko GPS (testowałem empirycznie) oczywiście aplikacja się awanturuje ale normalnie działa i wysyła dane podczas następnego dostępu do sieci.

Czyli można  telefonu żony zrobić ruter vifi i pójdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, macieku napisał(a):

A nie prawda bo net jest potrzebny tylko na starcie a później już tylko GPS (testowałem empirycznie) oczywiście aplikacja się awanturuje ale normalnie działa i wysyła dane podczas następnego dostępu do sieci.

O widzisz. Dobrze wiedzieć. To po co ta aplikacja się drze i przeszkadza :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.