Skocz do zawartości

Viatoll


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

zamierzamy kupić przyczepę - naszą pierwszą. Mamy dość ciężki samochód - aby dmc auta i przyczepki nie przekroczyło 3,5 tony , budka nie moze mieć dmc większego niż1305 kg, co bardzo zawęża wybór.  Jeśli kupimy cięższą, trzeba będzie płacić myto. Czy możecie poradzić - jak to wygląda w praktyce? Czy to wysokie koszty? Jak wyglądają opłaty poza granicami Polski?
Oczywiście wiem, ze dużo - niedużo rzecz względna, ale może ktoś przybliży temat... Byłabym wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co chcesz dokładnie wiedzieć? 

9 minut temu, Juna napisał:

No i nikt nic... :(

Poszukaj bo są tematy w tej sprawie i kalkulator na stronie viatoll. 

Za granicą nie płacisz nic w rodzaju viatolla, za to np. może się zdazyc że płacisz więcej za winiety np. w Szwajcarii musisz mieć dwie. Moim zdaniem, mam ponad 3.5, to żadne koszty w stosunku do wszystkich kosztów wyjazdów... Bardziej patrzyłbym na prawo jazdy 

Co chcesz dokładnie wiedzieć? 

14 minut temu, Juna napisał:

No i nikt nic... :(

Poszukaj bo są tematy w tej sprawie i kalkulator na stronie viatoll. 

Za granicą nie płacisz nic w rodzaju viatolla, za to np. może się zdazyc że płacisz więcej za winiety np. w Szwajcarii musisz mieć dwie. Moim zdaniem, mam ponad 3.5, to żadne koszty w stosunku do wszystkich kosztów wyjazdów... Bardziej patrzyłbym na prawo jazdy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Juna napisał:

No i nikt nic... :(

Dzień dobry.

Czy nikt nic....hmm nie ma tu dyżuru. Minęło dopiero 20 minut. ?

Czy Koleżanka Juna widziała kilka tematów w których zostało wszystko opisane??? Chyba nie.

Ok. Żeby nie było że jestem niegrzeczny. Nie ma tu prostej odpowiedzi bo to zależy od wielu czynników.np klasa spalin oraz wybór drogi. Można powiedzieć że w ciągu roku między 50 a 500 zł. To są ułamki kosztów względem chociażby paliwa.  Ja uprawiam włóczęgę tzw. Polską powiatową. Najwięcej w roku zapłaciłem chyba 130 zł.

Rozumiem że prawo jazdy powyżej 3.5 tony jest?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki:) Za obydwie odpowiedzi! Wierzcie albo nie, ale  pierwszy raz w ż yciu udzielam się na jakimś forum i pewnie stąd ta niecierpliwość :) Jeśli chodzi o prawo jazdy - mąż ogarnia temat...  W każdym razie już coś wiem . A jeśli chodzi o to czy czytała o tym tu na forum - nie, nie czytała. Wpisała w wyszukiwarkę temat Viatoll i ... nic nie wyszło... :( Pewnie szukać nie umie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam dużym.... :)  Ford escape ... Ale swoje waży . Biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa, gdy jedzie się z przyczepą, to raczej dobrze, no nie? 

A czy każda "bramka" (nie na autostradzie) przeznaczona do ważenia TIR-ów , kasuje nas też? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viatollem jest objęte bardzo mało dróg 

https://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezarowe/mapa

a co do samych kosztów to zależne jest tego jakie euro jest w ciągniku

https://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezarowe/platnosci-i-stawki/stawki-oplat

nie jest to nic co miało by do bankructwa doprowadzić :) chyba ze nie będzie viatolla a być powinien to może zaboleć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kobiela napisał:

nie jest to nic co miało by do bankructwa doprowadzić :) chyba ze nie będzie viatolla a być powinien to może zaboleć 

Najbardziej płaczą ci co nie używają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich

Podbiję trochę temat bo w czasie szukania nowego samochodu wyszła koncepcja być może Skody Kodiaqa a to z budką jak nie liczyć razem DMC > 3,5 t.

I teraz prośba do kogoś cierpliwego bo ja tego kompletnie nie kumam.

W przypadku przekroczenia takim zestawem DMC > 3,5 t - za jakie drogi w Polsce płaci się opłatę i jak?

Czy tą opłatę wnosi się tylko za te chyba trzy czy cztery odcinki płatnych autostrad (którymi akurat nie jeżdżę) czy też jeżdżąc takim zestawem > 3,5 t płaci się w Polsce co chwilkę za jakiś kawałek kolejnej autostrady czy też drogi ekspresowej czy też drogi krajowej?

Szukałem tych informacji na stronie Viatola, ale tam jest to tak mętnie napisane za co się płaci, że już nic nie rozumiem...

Wytłumaczcie mi proszę - tak jak chłop krowie na granicy - za jakie drogi w takim przypadku u nas się płaci i jak ?

Bo na stronie viatola znajduję taką informację:

https://etoll.gov.pl/lekkie/system-e-toll/lista-odcinkow-platnych/

i jeszcze to:

https://etoll.gov.pl/lekkie/e-bilet-autostradowy/drogi-platne/

a w innym miejscu w sieci znajduję taką listę dróg płatnych:

https://www.auto-swiat.pl/porady/prawo/kto-musi-miec-viatool/yl9x2hj

lub taką:

https://etoll.gov.pl/ciezarowe/system-e-toll/lista-odcinkow-platnych/

że odechciewa się mieć większy samochód...

To które odcinki w Polsce są dla nas płatne ?

Z góry przepraszam za podnoszenie tematu pewnie znanego, ale jak ktoś nie miał z tym problemem nigdy do czynienia to jest to czarna magia.

Dzięki za info.

Pzdr

Włodek

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.