Skocz do zawartości

Markiza w śniegu


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Mam pytanko do użytkowników markiz w zimie Smarujecie czymś materiał żeby zapobiec przymarzaniu czy macie na to jakieś inne sposoby? :hmm: Śnieg idzie zgarnąć, strzepnąć ale co zrobić z przymarznietą warstwą lub jak temu zapobiec? :hmm:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kit napisał:

Witam :D

Mam pytanko do użytkowników markiz w zimie Smarujecie czymś materiał żeby zapobiec przymarzaniu czy macie na to jakieś inne sposoby? :hmm: Śnieg idzie zgarnąć, strzepnąć ale co zrobić z przymarznietą warstwą lub jak temu zapobiec? :hmm:

Nie rozkładać w śniegu. 

 

W zależności od warunków...zawsze przymarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zainwestować w odpowiednie narzędzia jeśli chcesz jezdzić zimą. Osobiście nie polecam bo zimą siedzi się w donu?

Co do sprzętu to takie coś. Mała jeśli tylko troche masz rozłożoną. Ta wielka jeśli zaszalałeś i zaprosiłeś pod dach większą grupę degustacyjną. 

 

https://allegro.pl/oferta/lopata-do-sniegu-zgarniacz-rekawice-promocja-5162054217

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Cathay napisał:

Folia malarska dwanaście klamerek i kilka magnesów. 

Markiza sucha i czysta wjedzie w kasetę. 

 

testowałeś w praktyce czy tak wymyśliłeś na szybko ?

słabo widzę rozkładanie folli  jak jest -10, wieje i sypie .

Kitek   możesz spróbować impregnat  Nikwax Tent&Gear.

Ja zaimpregnowałem parasol ogrodowy bo mi się nie chciało składać na zimę i śnieg się nie trzyma .

na markizie nie próbowałem bo mam inny  prosty sposób  w zimie nie rozkładam markizy :-]

 

20210210_105353.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Suzu4x4 napisał:

testowałeś w praktyce czy tak wymyśliłeś na szybko ?

słabo widzę rozkładanie folli  jak jest -10, wieje i sypie .

No pewno że nie testowałem, bo stosuje sposób ten sam prosty i mądry co Ty w ostatnim zdaniu opisałeś.

Nie rozumiem w ogóle po co ta markiza. Jak ktoś ma cojones, to duże i do końca. Wali śnieg, to go na klatę przyjmuje. Niech wali do zupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak już całkiem poważnie, to czy sam materiał na dużym mrozie nie zrobi się zbyt sztywny, tak do pękania włącznie?

A apropo trunków, to odkryłem coś fajnego dla takich nieszczęśników jak ja :)

 


 

E44D0077-708C-4916-8AFF-49E5C8FF1CDE.jpeg

22309DA4-0F2B-4194-9825-3ADD95405DA9.jpeg

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Cathay napisał:

No ale tak już całkiem poważnie, to czy sam materiał na dużym mrozie nie zrobi się zbyt sztywny, tak do pękania włącznie?

Zrobił się sztywny i to bardzo Ale zwinąć ją i zmieścić w kasete to było wyzwanie ... tu problemem była przymarznięta warstewka która mocno pogrubia materiał Dobrze że zimą rozwijamy tylko do połowy bo mogła by się nie zmieścić... no i wyrwać ze ściany pod ciężarem ?

20210205_234439_mfnr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.