Skocz do zawartości

Dometic SMP192-02 Brak 230V


Tomaszgd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

kilka dni temu coś się stało w mojej przyczepce niedobrego. 

Jak podłączyłem 230 do gniazda przyczepy i podniosłem bezpieczniki usłyszałem niepokojący dźwięk iskrzenia z energobloku Dometic smp192-02. bezpieczniki nie wyskoczyły a prądu nie mam tzn. na przewodzie jest dochodzi urządzenia dometic i na tym się kończy nie przekazuje dalej instalację.  Szukałem schematów ale nie mogę nigdzie znaleźć. Znalazłem ten energo blok w innym temacie 

 

dokładnie taki sam układ jednak na tabliczce z tyłu urządzenia model SMP192-02

Nie mogę nigdzie zaczerpnąć więcej informacji. 

Proszę o pomoc. Może jest tu ktoś kto poleci mi jakiś serwis albo pomoże zdjagnozować i rozwiązać problem. 

Przyczepa Hobby 400 2012r.  

IMG_6001.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy 12V z akumulatora/samochodu puszcza w instalację przyczepy?
Tam jest przekaźnik - pytanie czy słyszysz rzeczywiście iskrzenie czy styki przekaźnika szaleją i stąd ten dźwięk.

Szukając tego modelu zasilacza w sieci natknąłem się na zakończoną aukcję z usługą naprawy. Gdybyś nie podjął się sam lub gdzieś miejscowo to może warto nawiązać kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.01.2021 o 17:35, Marcin T napisał:

Sprawdzałeś czy 12V z akumulatora/samochodu puszcza w instalację przyczepy?
Tam jest przekaźnik - pytanie czy słyszysz rzeczywiście iskrzenie czy styki przekaźnika szaleją i stąd ten dźwięk.

Szukając tego modelu zasilacza w sieci natknąłem się na zakończoną aukcję z usługą naprawy. Gdybyś nie podjął się sam lub gdzieś miejscowo to może warto nawiązać kontakt.

Skontaktowałem się z osobą z ogłoszenia. Naprawa wyniosła 350 zł wraz z przesyłką. 
Teraz szukam informacji na temat wpięcia aktu w to urządzenie. 
Szukam ponieważ są różne informacje i zdjęcia podpiec + i - 

Czy ktoś z szanowanego grona wie w którym miejscu w złączu BATT+ powinien być plus a gdzie minus?
 

Z tego co się dowiedziałem to urządzenie to automatycznie przepina aku na 230 jak się podłącza do sieci.

 

Pozdrawiam 

Tomasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomaszgd napisał:

Czy ktoś z szanowanego grona wie w którym miejscu w złączu BATT+ powinien być plus a gdzie minus?

W moim Dometicu przewody +(plus) są w górnym rzędzie, -(minus) w dolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcin T napisał:

W moim Dometicu przewody +(plus) są w górnym rzędzie, -(minus) w dolnym.

u mnie nie ma górnego czy dolnego .... 

jest lewy lub prawy :)  

C15D2BEE-7D2D-479F-A25C-473813866D97.heic EF634616-2148-4284-8F3F-191BCEE2C711.heic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączałbym do lewego zacisku. Na jego wysokości zdaje się być opis + 
Proponuję wykonać telefon do firmy, która przeprowadzała naprawę. Zapewne to będzie 100% info i po sprawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam problem z rozdzielką Dometic smp 192-02 po podłączeniu do auta wszystko działa oświetlenie , lodówka,wc,pompki do wody po odłączeniu z auta i podłączeniu pod 230v nie działa nic tylko w gniazdkach jest 230v proszę o namiar na kogoś kto zajmóje się naprawą takich rozdzielek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.