Skocz do zawartości

Gdzie kupie taki zamek??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.zepsuł mi się zamek,z bocznego schowka przyczepy knaus eurostar.Ktos kiedyś przychaczył przyczepą i uszkodził ten zamek.Czy ktoś się może orientuje gdzie mógłbym kupic cuś takiego??

post-77329-imported-39981864-12ec-4cea-bfba-73872ca7de8e_thumb.jpg

post-77329-imported-1045b680-d143-4921-a049-a716620fd866_thumb.jpg

post-77329-imported-99f212f9-309b-4c41-8e5c-c6f6a4d3c1f9_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i owszem... - dla pocieszenia podpowiem, że w Elcampie można się potargować :ok: (mimo to, ze to Kraków :ok: za to towar jest najczęściej "od ręki" Jesli nie tam to nowy zamek odpada... Szukaj po przyczepowych szrotach - bedzie ciężko, ale do chcących świat należy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można się potargować (mimo to, ze to Kraków

chyba raczej dlatego że to..... a nie mimo to......

"krakowskim targiem" u nas znaczy tyle co" ja dokładam ty ujmujesz i się dogadamy :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy ktoś ma metę na taki zamek (mc700) ale nie w takiej chorej cenie? ...

Mój się rozleciał i obawiam się, że nie da rady go reanimować :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówmy się nad jakością zamków do przyczep i dodając należne ukłony producentom należy stwierdzić, że są do .... :piwko:

Zastanówmy się ile razy w roku była używana przyczepa i ile razy mógł być użyty zamek, co dam nam astronomiczną dla producenta liczbę : sto :piwko:

Latać po specjalistycznych sklepach, zamawiać, tracić czas i pieniądze ?

Trzeba jechać do marketu, kupić cokolwiek, czy nawet kłódkę i adaptować.

W lecie zamknąłem drzwi i została mi dobra niemiecka, od Helmuta, klamka w dłoni :ok:

Okazało się, że geniusz konstruktorów skupił się na takiej konstrukcji zamka, by był słaby, z jakiegoś badziewnego, porowatego odlewu, podobnego do zabawek z metalu.

Dla pewności, by się zamek rozleciał, klamek nie zamontowano na wspólnym, stalowym wale o przekroju kwadratowym, tylko w postaci dwóch niezależnych odlewów, wchodzących jeden w drugi.

Taka wiecie dobra, niemiecka, solidna, dawna technologia, bo wiadomo, że łatwiej zrobić dwa odlewy, niż uciąć jeden pręt :niewiem:

Zrobienie wspólnego wału dla dwóch klamek wymagało rzeźbienia i wiercenia ale teraz klamki działają na standardowym, kwadratowym wale i aby została któraś w ręce, wymagana byłaby siła równa wyrwaniu zamka z korzeniami :ok:

Oto przewaga prostego chłopskiego umysłu nad geniuszem biur projektowych i zasiadających w nich nestorów :piwko:

A wiecie do czego Helmut przykręcił klamkę wewnętrzną zamykającą dolną część drzwi wejściowych ?

Do sklejki poszycia wewnętrznego drzwi :piwko:

Wyrwało się razem z ową sklejką i dopiero przykręcenie poprzez dwa płaskowniki: jeden po zewnętrznej, drugi po wewnętrznej ścianie drzwi, dało nadzieją, że rozleci się nie to..........a co innego :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamkwiatek, O tyle w moim przypadku podejrzewam, że po prostu ktoś musiał kombinować przy zamku za poprzedniego właściciela, jakiś włam czy coś ( :ok::ok::piwko::piwko: ) i go ordynarnie zepsuł :piwko: Poza tym jak na 32 letni zamek raczej nie jest tak tragicznie, z kluczyka otworzę, w zasadzie to u mnie zniszczeniu uległa klamka zewnętrzna a nie zamek sam w sobie (być może wcześniej źle to opisałem). Mechanizm ryglowania u tym typie składa się z dwóch osobnych elementów - zewnętrznej klamki i wewnątrz przyczepy zamka, jakby dało się dokupić jedynie klamkę to byłoby git :niewiem:.

Cena nowych zamków (zespół zamek + klamka) skutecznie mnie odstraszyła, już napisałem maile do ludzi którzy sprzedają części do przyczep czy nie będą mieli takiej używki. Problem jest taki z adaptacją innego zamka, że mam dziurę w drzwiach której nie chcę powiększać ani modyfikować, kłódka i inne patenty też odpadają :piwko:

 

 

Dzięki Effendi, za namiar, napiszę do nich maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimo , tak na marginesie, to mój Polonez Atu 1,6 przejechał 270.000 km i NIC mu się nie zepsuło, poza straszliwą korozją klapy silnika.

Trzymaj się tego sprzętu, jako holownika i olewaj legendy o Helmutach :ok:

 

Już drugiego polda ujeżdżam - wcześniej miałem atu, teraz caro, z silników to było już 1,6 na szprycy, potem 2,0 z mirafiori na gaźniku, teraz 1,4 na wielopunkcie rodem z Rovera 214/25.

Nie zamierzam go sprzedawać ani zmieniać - lepszy nie potrzebny - a jak się dba to się ma :piwko::niewiem: Pomijając to, że mam bzika na punkcie FSO i jestem miłośnikiem tej marki, co z resztą widać po WWW w moim podpisie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając to, że mam bzika na punkcie FSO i jestem miłośnikiem tej marki, co z resztą widać po WWW w moim podpisie :piwko:

 

I tak trzymaj kolego bo najważniejsze to cieszyć się z tego co posiadamy i sprawia nam przyjemność :niewiem::piwko:,a jeśli są to dodatkowo rzeczy,które wzbudzają podziw to już się zaczyna prawdziwa pasja :ok:

 

[ Dodano: Nie 14 Lut, 2010 14:03 ]

Czy ktoś się może orientuje gdzie mógłbym kupic cuś takiego??

 

kolego może to ci pomoże;zwykły zamek od szafki ubraniowej,który można nabyć w prawie każdym markecie budowlanym:)-koszt około 15-20zł.Z tego co wiem też pasuje do takich zamków(kolega z tego skorzystał)dlatego zrobiłem foto z wymiarem.Może się uda spróbuj powodzenia :ok:

post-120879-imported-657b7652-7b24-48f3-86e8-90b420824021_thumb.jpg

post-120879-imported-102d5510-7eaa-4b42-bef1-05d3326f5292_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.