Skocz do zawartości

Thetford n3080 - zawias


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z lodówką, a mianowicie nie działa prawidłowo otwieranie. Prawdopodobnie jest uszkodzony zawias lub brakuje jakiegoś elementu. Proszęvposiadaczy tego typu lodówki o informację co tutaj jest zepsute oraz ewentualnie podesłanie zdjęcia swojej.

N3080.jpg

zawias.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze interpretuję, to, co widzę, to oś obrotu, na skutek wibracji, rozpiłowała swoje łoże, i pewnie powstał luz, oraz przemieszczanie się drzwi podczas otwierania.

Mój "patent" , polegałby, na wymontowaniu drzwi, i zlikwidowaniu gwintu, na osi obrotu, bo pewnie działa, jak pilnik.

Najbezpieczniej byłoby kombinować z nałożeniem na gwint, stalowej tulejki, ale można zaryzykować tylko posmarowanie gwintu smarem np. miedziowym, i owinięcie go taśmą hydrauliczną "teflonową", by się to wszystko, nie skleiło w dalszej części naprawy.

Następnie założyłbym drzwi, i sprawdził, jak zachowuje się ośka podczas ich otwierania.

Po ustaleniu drzwi, we właściwym położeniu, i ich zabezpieczeniu przed przesunięciem, wypełniłbym przestrzeń wypiłowaną przez ośkę, samo polimeryzującym tworzywem akrylowym, w kolorze bezbarwnym, lub czymś, o podobnych właściwościach (może nawet klejem do kotwienia kołków w ścianach z Castoramy, tylko problem z kolorem, i nieznaną mi wytrzymałością, i przylepnością do tworzywa).

Przed wypełnieniem akrylem, trzeba byłoby zwilżyć katalizatorem otwór, a może nawet lepiej byłoby wypełnić go masą, przed włożeniem ośki, ale wtedy trzeba byłoby zaznaczyć, w jakim położeniu powinny być drzwi.

Trzeba pamiętać, że na wszelkie manewry z rozrobionym tworzywem, do konsystencji ciasta, z ciągnącymi się nitkami, mamy pewnie minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najprościej by było wkleić w ten otwór tulejkę mosiężną lub z jakiegoś tworzywa. Pomierzyć i dać tokarzowi, zrobi pewnie za jakąś niewielką kwotę bo to chwila roboty.
Ewentualnie mam znajomego co ma tokarkę, pewnie by ogarnął temat, więc jak coś to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tulejka to dobra rzecz, ale czy nie trzeba byłoby rozwiercać istniejącej już dziury , no i pozostaje problem z wklejeniem . Patent ze smarem, teflonem i akrylem jest najprostszy, choć niesie pewne ryzyko, że drzwi, nie da się wyjąć po dobroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie teflon albo poliamid odpowiedni średnicą wałek kupi nawet na Allegro toczy się to banalnie.
Natomiast wydaje mi się że to nie ta droga bo tam już jest owal i trzeba to wypełnić i dopiero wtedy tulejka ma sens.
Zatem jeśli nie ma części zamiennej to raczej droga którą proponuje Adam.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dziękuje za pomysły i patenty. Propozycja Adama wydaje się rozsądna, natomiast dalej intryguje mnie jak to wygląda w oryginale.

 

Czy jest ktoś w stanie wrzucić zdjęcie zawiasu lokówki N3080?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.