Skocz do zawartości

Thetford c4 dołożenie pompki do spłuczki za 80zł


puffyou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z racji że nie znalazłem podobnego wątku postanowiłem się podzielić przeróbką. Robiłem remont łazienki w kempingu i chciałem dołożyć bajer w postaci pompki do spłuczki... Jednocześnie nie rezygnując z manualnej bo wiadomo, nie zawsze zasilanie jest w przyczepie. Pompka: SEAFLO Model: SFSP1-G200-03B jest fajna bo ma zawór zwrotny i zasysa z wężyka 69zł, przewód 2x0,75 5zł, trójnik węża 3zł, włącznik monostabilny 3zł. Pompkę ręczną wyjąłem, wężyk przeciąłem, na trójnik nałożyłem kawałki węża 10, rurka spłuczki na gorąco wsadzona trzyma się pewnie bez obejm, które by tam tylko rdzewiały. W narożniku jest taki gumowy korek, który wyjąłem śrubokrętem płaskim i przewierciłem wiertłem na wylot, wiertło mniejszej średnicy niż przewód, z pomocą mydła udało się przecisnąć kabel, dodatkowo butylem to uszczelniłem, woda do tego poziomu nie dochodzi, ale przy bujaniu paką na pewno wszystko mokre jest i tak. Przewód do sterowania wprowadziłem po zewnątrz łapiąc na trytytki, przewierciłem w rurce od przycisku otwierania klapy bliżej prawej strony, przewód nie koliduje i nie haczy wszystko działa normalnie. Korek który zasłania śrubkę rozwierciłem i wkręciłem przycisk, potem lutowanie i montaż. Zasilane miałem wyprowadzone w przyczepie więc tylko przedłużyłem kabel i przeniosłem na prawy narożnik chowając go za zabudową. Teraz lutowanie i gotowe. Nie zauważyłem żeby pompka manualna działa wolniej, czy gorzej.

IMG_20201030_200114.jpg

IMG_20201030_200140.jpg

IMG_20201030_200214.jpg

IMG_20201031_110955.jpg

IMG_20201031_111005.jpg

IMG_20201031_111132.jpg

IMG_20201031_111230.jpg

IMG_20201031_112000.jpg

IMG_20201031_112016.jpg

IMG_20201031_112928.jpg

IMG_20201031_112934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie, że mi się zespół przycisk do spłuczki w mojej toalecie. Szukałem, szukałem i nie dostępny nigdzie, a ceny w sklepach podawały mimo to cenę 170-200 zł. Kupiłem więc przycisk podobny do Twojego za równowartość dwóch piw i zamontowałem obok oryginalnego. Może wygląda trochę dziwnie ale działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie przyczep dopiero raczkuje, przyczepę mam od sierpnia na codzien zajmuje się wykańczaniem wnętrz i pierwsze co zauważyłem to to że wszystkie części i elementy są droższe niż w rzeczywistości powinny... Ale co zrobić... Z takich ciekawostek mogę powiedzieć że wykleilem na ściany łazienki polistyren o fakturze diament. Starszego typu kabiny prysznicowe były wykonane z tego materiału, jest stosunkowo lekki, wytrzymały i wodoszczelny. Ściany strefy mokrej prysznica są w jednym kawałku aż do brodzika więc mam pewność co do szczelności, a będę się budował z dala od obecnego miejsca zamieszkania i będę korzystał codziennie przez kilka miesięcy. Jak się to rozwiązanie sprawdzi dam znać za kilka miesięcy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, puffyou napisał:

Pięknie to sika :)

Ja mam nieszczęsny Thetford C200 ze spłuczką pobierającą wodę z głównego zbiornika, która działa słabo - droga do spłuczki jest spora, dobre 6-7m, kilka pompek niby mocnych próbowałem i efekt dalej jest niezadowalający. Oczywiście w toalecie elektrozawór przeczyszczony. Na razie spróbowałem "na krótko" podłączyć pompkę do spłuczki zupełnie niezależnym, ale długim wężem. Efekt dalej słaby, w następnym kroku, spróbuje pominąć elektrozawór toalety (może on blokuje przepływ? choć sprawdzałem go kiedyś i się otwierał, ale ciśnienie może ograniczać).

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, golob napisał:

Pięknie to sika :)

Ja mam nieszczęsny Thetford C200 ze spłuczką pobierającą wodę z głównego zbiornika, która działa słabo - droga do spłuczki jest spora, dobre 6-7m, kilka pompek niby mocnych próbowałem i efekt dalej jest niezadowalający. Oczywiście w toalecie elektrozawór przeczyszczony. Na razie spróbowałem "na krótko" podłączyć pompkę do spłuczki zupełnie niezależnym, ale długim wężem. Efekt dalej słaby, w następnym kroku, spróbuje pominąć elektrozawór toalety (może on blokuje przepływ? choć sprawdzałem go kiedyś i się otwierał, ale ciśnienie może ograniczać).

Tak sobie pomyślałem... że tą pompkę z linku możesz założyć na dowolne miejsce na wężu i jakoś wpiąć się w elektrozawór, żeby dodatkowa pompka na wężu załączała się razem z tą w zbiorniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, puffyou napisał:

Tak sobie pomyślałem... że tą pompkę z linku możesz założyć na dowolne miejsce na wężu i jakoś wpiąć się w elektrozawór, żeby dodatkowa pompka na wężu załączała się razem z tą w zbiorniku. 

Miałem taką myśl właśnie, musiałbym się zaopatrzyć tylko w taką pompę na wąż właśnie, te które mam nie mają opcji podłączenia na wąż. Zastanawiam się tylko czy to wyrobi prądowo - 2 pompki + elektrozawór, juz w tej chwili światło lekko przygasa przy pracy spłuczki. Inną opcją jest dołożenie dodatkowego niezależnego zbiornika blisko toalety ale tego chciałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2020 o 18:53, puffyou napisał:

Tak sobie pomyślałem... że tą pompkę z linku możesz założyć na dowolne miejsce na wężu i jakoś wpiąć się w elektrozawór, żeby dodatkowa pompka na wężu załączała się razem z tą w zbiorniku. 

Dzięki kolego za tą podpowiedź! Tyle lat tutaj na forum było wiele razy przerabiane że jest problem z ciśnieniem tej spłuczki pobierającej wodę z głównego zbiornika który jest daleko i nikt nie wpadł aby sprawdzić taki sposób. Zamówiłem sobie tą pompkę którą Ty założyłeś i podłączyłem w schowku toalety na wężu tuż przed spłuczką i pięknie wspomaga i ciśnienie jest już bardzo dobre. Rozwiązanie banalnie proste, na razie tylko druciarsko sprawdzone czy to zadziała, jak któregoś dnia podłącze to finalnie to zrobię zdjęcia i opiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, golob napisał:

Dzięki kolego za tą podpowiedź! Tyle lat tutaj na forum było wiele razy przerabiane że jest problem z ciśnieniem tej spłuczki pobierającej wodę z głównego zbiornika który jest daleko i nikt nie wpadł aby sprawdzić taki sposób. Zamówiłem sobie tą pompkę którą Ty założyłeś i podłączyłem w schowku toalety na wężu tuż przed spłuczką i pięknie wspomaga i ciśnienie jest już bardzo dobre. Rozwiązanie banalnie proste, na razie tylko druciarsko sprawdzone czy to zadziała, jak któregoś dnia podłącze to finalnie to zrobię zdjęcia i opiszę.

No i super !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.