Skocz do zawartości

przyczepa z podkową (albo małżeńskim) + 2x pojedyncze pełnowymiarowe łóżka + oddzielny prysznic


gshech

Rekomendowane odpowiedzi

co do budżetu, nie wiem, start jak najtaniej, może 30k+, może 40k+ ... 50k+ , może więcej, górna granicą jest nówka za około 100k, ale wolę używaną.

Ilość osi obojętna, ale celuję w rozmiar wnętrza około 540...650, to do podróżowania a nie na stacjonarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 50k cienko widzę.

Szukasz podobnie jak ja, wiec trochę mam orientacji.

Do 50k to Hobby 560 WLU tylko znalazłem przeszukując portale w PL, DE i DK. Jak odpuścisz dwa oddzielne łóżka na podkowa + francuz, to front poszukiwań trochę wzrasta i masz np. Hobby 650 WLU, LMC HTD, zdarzają się Dethleffsy, oglądałem ciekawą Cabby i pewnie jeszcze trochę tego będzie. Ciekawą alternatywą z dwoma łóżkami może być LMC HTE gdzie jest dość sensowny natrysk ale z WC.

Szukam kilka miesięcy, kilka razy pojechałem aby znaleźć trupa mimo zapewnień, że igła i gdybym miał możliwość, to bez zastanowienia poszedł bym w nową. Układ z osobną łazienką w starszych rocznikach to rzadkość. Jak starczy ci rozmiar 500+ to widzę sens nówki, jak chcesz 2 osie to 100k pewnie nie styknie.

P.S.

Ceny użuwek w PL i na zachodzie mocno się zbliżyły

Tu masz przegląd niektórych marek do poczytania co i jak i kiedy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale starsze dzieci (nie maluszki) to tylko francuz (lub podkowa) + 2x pojedyncze, bo piętrowych pełnowymiarowych łóżek raczej nie ma (chyba że są ?)  .

Przyczepy popularne na rynku to podkowa + francuz (lub wyspa), praktycznie dla rodzin ze starszymi (starsze klasy podstawówki) dziećmi nieprzydatne, więc dla mnie to nieco dziwne ze aż tak popularne. Strasznie mało takich przyczep jakich szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale starsze dzieci (nie maluszki) to tylko francuz (lub podkowa) + 2x pojedyncze, bo piętrowych pełnowymiarowych łóżek raczej nie ma (chyba że są ?)  .
Przyczepy popularne na rynku to podkowa + francuz (lub wyspa), praktycznie dla rodzin ze starszymi (starsze klasy podstawówki) dziećmi nieprzydatne, więc dla mnie to nieco dziwne ze aż tak popularne. Strasznie mało takich przyczep jakich szukam.
Są "pełnowymiarowe" łóżka piętrowe o wymiarach 190-195 cm długosci. Wg mnie to wystarczająca długość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacek00 napisał:
Godzinę temu, gshesiu napisał:
Niestety ale starsze dzieci (nie maluszki) to tylko francuz (lub podkowa) + 2x pojedyncze, bo piętrowych pełnowymiarowych łóżek raczej nie ma (chyba że są ?)  .
Przyczepy popularne na rynku to podkowa + francuz (lub wyspa), praktycznie dla rodzin ze starszymi (starsze klasy podstawówki) dziećmi nieprzydatne, więc dla mnie to nieco dziwne ze aż tak popularne. Strasznie mało takich przyczep jakich szukam.

Są "pełnowymiarowe" łóżka piętrowe o wymiarach 190-195 cm długosci. Wg mnie to wystarczająca długość

A idąc w drugą stronę, to francuzy bywają 180cm a Hobby 560 WLU (2007r) ma te pojedyncze 198x86 i 193x86

Do 10 lat wstecz praktycznie wszystkie marki maja katalogi.

Lektura, lektura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

podepnę się pod temat. 

Poszukuję jak kolega : oddzielny prysznic, dwa pojedyńcze łóżka (ewentualnie piętrowe : dzieci ok 8 i 5 lat), z tymże ograniczenie , bo auto ma DMC 2000kg, a przyczepa max MMP z ham. 1500kg powinna mieć. Szukamy przyczepy dla 4 osób, nowej w budżecie 80-100 tys brutto. Mam na oku Excellent 540 WLU, czy coś w tej konfiguracji można jeszcze znaleźć.

Dzięki za podpowiedzi i sugestie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jagap napisał:

Witam,

podepnę się pod temat. 

Poszukuję jak kolega : oddzielny prysznic, dwa pojedyńcze łóżka (ewentualnie piętrowe : dzieci ok 8 i 5 lat), z tymże ograniczenie , bo auto ma DMC 2000kg, a przyczepa max MMP z ham. 1500kg powinna mieć. Szukamy przyczepy dla 4 osób, nowej w budżecie 80-100 tys brutto. Mam na oku Excellent 540 WLU, czy coś w tej konfiguracji można jeszcze znaleźć.

Dzięki za podpowiedzi i sugestie....

Do tej pory nie znalazłem układu pojedynczych łóżek i prysznica oddzielnego poza przyczepami o długości wnętrza od 640 (taki układ w używkach to i tak rzadkość) , a to już jest dmc zwykle powyżej 1,8t (chyba że angielki, ale chyba jestem na nie bo nie znam itp) , jednak ja o czymś innym - dla tak małych dzieci fajnym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe obok którego jest stolik z siedzeniami (kmfe chyba), bo małe dzieci się na piętrusie wyśpią a na stoliku mogą mieć ciągle rozłożone królestwo swoich zabawek. We WLU dzieci nie mają swojego własnego stolika, wg mnie to minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.