Skocz do zawartości

Kwiato

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Kiedys mialem stara lodowke z iskrownimiem manualnym wciskanym i nawet jak byly ogromne wichury az bujalo budą to nic nie przygasalo - chlodzila bez problemu i zawsze byl plomien. 
Teraz mam lodówkę Thetford N3080 i przy nawet nie duzym podmuchu zdmuchuje jej plomien i musi iskrowac na nowo i tak ciągle. Przy mocno wietrznym dniu ona caly czas sie odpala i tak naprawde nie chlodzi wcale - tylko meczy sie iskrownik. Wymienilem nawet kratki wentylacyjne na zimowe i zakrywanie ich nic nie pomogło. Nawet takie dokrywanie kratek nie pomaga. Jakies inne pomysly czy ten typ tak ma, ze jest tak czuly na podmuchy?

A3AB498A-B08D-44A0-B4C0-9D89851A87A8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vrs napisał:

Albo mi się wydaje albo zakleiłeś wylot komina. 

Owszem lecz zostawilem małą dziurkę na wylot. Nadal gasi. Zostala mała dziurka nie zaklejona na dolnej kratce i dolna szpara górnej kratki. Wszystkiego zalepic na amen nie zamierzam ale nawet przez takie ktore zostaly polomien przygasa. 

Edytowane przez Kwiato (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 18:03, chris_66 napisał:

A masz komplet osłon przy palniku?


Wysłane z telefonu emoji12.png

Obawiam się, że Kwiato i tak nie wie ,czy ma kompletną osłonę palnika a zaklejanie otworów w kratkach wentylacyjnych świadczy o nieznajomości tematu. Radzę podjechać do fachowca -gazownika który ogarnie temat a nie kombinować samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lepciak napisał:

Obawiam się, że Kwiato i tak nie wie ,czy ma kompletną osłonę palnika a zaklejanie otworów w kratkach wentylacyjnych świadczy o nieznajomości tematu. Radzę podjechać do fachowca -gazownika który ogarnie temat a nie kombinować samemu.

Lepciaku podaj zatem kontakt do fachowca-gazownika w Hiszpanii. Osłona palnika jest i z tego co pamietam uchylna nawet lecz o ile dobrze pamietam to zakrywałem ją. Co do otworu nawiewnego w podłodze to ciekawe - zajrzę rowniez! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam albo na niekompletne osłony albo przytkaną dyszę palnika. Żaden wiatr nie powinien zdmuchnąć palnika A takie zalepianie kratek powinno być swoją drogą karalne. Otwór nawiewny w podłodze to raczej w piecu, jeśli są otwory w ścianach, w podłodze nie powiino go być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czyś napisał:

, jeśli są otwory w ścianach, w podłodze nie powiino go być. 

A jednak jest. Przynajmniej u mnie w przyczepie. Co do zatykania kratek - wszystko można robić, lecz z głową.   Pozdrawiam! T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zajrzeniu tutaj i dmuchaniu w rozne punkty mam takie wnioski. Moja lodówka Thetford N3080 pochodzi z przyczepy kempingowej Burstner i włożona została do busa. Otworu nawiewnego od dołu nie ma  

1. Dolna kratka gdzie jest płomień jest ładnie zakryty i klapka b). jest zasunięta lecz w miejscu a). jak tu dmuchne w tą szpare to zdmuchne płomień ale to nie jest główna przyczyna myślę.  Główna przyczyna jest tutaj:

2. Górna kratka i wylot spalin bezpośrednio na zewnątrz na wprost. Jak tu nawet leciutko dmuchne to płomień odrazu się gasi i lodówka iskrownikiem odpala ogień ponownie. Myślę, że to tu jest problem! Przy przekładce myślę, że zostało to przerobione na taki wylot lub tak jest w oryginale (ma ktoś taką lodówkę i mógłby zaprezentować swój wylot spalin zebym zobaczyl jak jest w oryginale?) Moim zdaniem powinno to wyglądać tak:

3. U kolegi w Dometic C40/110 jest tak zrobiony wylot jak na zdjęciu nr. 3. Wydaje mi sie ze musze tak to przerobic, rurka pionowa jest ścięta pod takim kątem ze nie da sie w nią dmuchnac od boku a od góry nie da sie bo jest nalozona na nią rurka pozioma. 

7C8205CA-4CCE-48AB-914B-E416BA6DF08D.jpeg

2E8B2806-2A82-4C22-B163-E5709725C5F6.jpeg

C9D46D91-37D0-4FD5-A734-3AC0397EE78D.jpeg

Edytowane przez Kwiato (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie masz za bardzo zasłoniętego palnika. (B)

u mnie jest odsłonięty, ta żaluzja jest uchylona na tyle ze w nocy widać płomień.

Byc może za duża szczelność dołu powoduje u Ciebie zdmuchiwanie płomienia przez komin. 

Jutro Ci wrzucę zdjęcie bo teraz leje deszcz. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne zdjęcia i solidne podejście do tematu :winner:

komin wygląda na OK, sprawdź czy masz blaszkę "zawirowywacz" spalin w głównej rurze pionowej - poszukaj jak to wygląda i gdzie jest - jest na forum

na wylocie komina powinna być kratka plastikowa - też ważna sprawa w kwestii uspokajania ciągu z komina (tam gdzie strzałka 2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, chris_66 napisał:

ładne zdjęcia i solidne podejście do tematu :winner:

komin wygląda na OK, sprawdź czy masz blaszkę "zawirowywacz" spalin w głównej rurze pionowej - poszukaj jak to wygląda i gdzie jest - jest na forum

na wylocie komina powinna być kratka plastikowa - też ważna sprawa w kwestii uspokajania ciągu z komina (tam gdzie strzałka 2)

Kratka plastikowa jest, nie ma jej tylko na zdjeciu ??

Forum przeszukałem i pewnie chodzi Ci o nr. 6 na schemacie. To bardzo interesujące ale jak sprawdzić czy to mam bez rozbierania - kolonoskopie przeprowadzić?:) 

FFC3645C-7E53-41DD-9E02-63FBF8A13C3B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.