Skocz do zawartości

Camper VAN na 6 osób


przemek0070

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Myslę że to zły pomysł , Jeżdzimy we dwoje, jest ok. ale jak zabieramy wnuczkę już robi się ciasno . A 6 osób sobie nie wyobrażam , tak jak Michał napisał , w normalnym to horror .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemek0070 oczywiście że się da. Nie wiadomo natomiast czy to ma sens i czy masz wystarczające środki finansowe.

Na początek  uściślij, czy chodzi Ci o jakiegoś popularnego dostawczaka (np ford transit, iveco daily, fiat fucato, merc sprinter itp) czy o autobus? I jaki masz budżet. 

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o brygadowym np. iveco. Mam 4 dzieci więc chcąc nie chcąc trzeba było by z wszystkimi jechać. Nie wiem tylko czy DMC 3500 kg załapie się z tym wszystkim. Budżet niestety jak u większości nie jest wygórowany, Myślałem 40000 zł na wszystko. 20 tyś na auto 20 tyś na resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moim zdaniem lepszy wariant stanowczo to przyczepa...przy takiej rodzinie i co ważniejsze w tym budżecie...no i to rozwiązanie ma sens...

Można się też porwać na starszą większą alkowę...Ale to zaraz zrobi się nie ten budżet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, przemek0070 napisał:

Myślałem o brygadowym np. iveco

To nie ma sensu. Znasz wymiary "paki" takiego busa? największe to około 1,80 x 4,60 (daily/sprinter) albo 1,90 x 4,1 (ducato/transit). narysuj sobie kredą/wytycz taśmą malarską w pokoju na podłodze prostokąt o takich wymiarach i zobaczy czy upchasz w takim prostokącie 6 miejsc do spania, łazienkę i 4 fotele.  Campervany tych gabarytów są zazwyczaj przeznaczone dla 2 osób, z opcją na 4 osoby.

Budżet też słaby, w tej cenie nic trwałego ani solidnego nie zdziałasz, a ładowanie 40000 po to żeby zezłomować za kilka lat IMHO to nierozsądny wydatek. (
żebyś miał świadomość z jakimi sumami będziesz miął do czynienia, podam tylko przykładowe ceny z kalkulacji jaką robiłam jakiś rok temu do campervana na 3 osoby, przy założeniu że robocina 0zł, bo wszystko robione samemu: (niektóre ceny są nieaktualne, zwłasza te dotyczące siedzeń, obrotnic, w tym roku weszły bardizej restrykcyjne przepisy, który wymagają fabrycznie nowych homologowanych foteli.

 

image.thumb.png.5adedd11f578b0bf8db20ba0f5c48041.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę juz 4 wakacje wysokim Vivaro w cztery osoby plus pies - mamy wszystko co potrzeba (łącznie z pomieszczeniem WC, które czeka na uszczelnienie i zrobienie prysznica). I jego następca też bedzie takiej wielkości. Po prostu - auto nie służy nam do siedzenia i patrzenia w TV ;) Więc nie słuchaj ludzi, że ciasno i że sie nie da, tylko przemyśl sprawę pod kątem SWOJEGO stylu spędzania wakacji/wolnego czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ja na razie mam przyczepę kampingowa na 4 osoby. A że rodzina się powiększyła to myślałem kupienie większej przyczepy. A jak już jestem przed takim zakupem to pomysłem sobie o właśnie czymś takim jak zrobienie busa. My zazwyczaj jeździmy na dziko. Więc z przyczepą jest to dość trudne choć nie niemożliwe. Zawracanie cofanie i tego typu problemy. To że będzie ciasno to już wiem z przyczepy. Tylko czy to jest wykonalne. Na papierze wszystko fajnie wygląda.

Kamper.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym fajnie to też nie do końca...

Ale pomijając to...moim zdaniem to w 5tonach się nie zmieści...A fizyki się nie przeskoczy...

 

Dobry holownik, mądra przyczepa i nadal jest spory fan...

 

Wiem że się da...W 9osob pojechać busem do Portugalii, spac na fotelach lub gdzieś na chamakach, myć się w rzece lub na stacji benzynowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jedynie martwię się tym DMC 3500 kg. Czy się zmieszczę. Ludzie mieszczą się w 20 tyś za wyposażenie. Wiem że przyczepą też jest fajnie tylko rozważam 2 opcje kupienia większej przyczepy albo właśnie budowa busa. Właśnie chcę to zrobić po ludzku. Czyli normalnie spać, jeść, myć się. Może ktoś coś takiego robił. Albo może nikt nie robił bo się nie da??

wyliczenia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile okien chcesz, jakie ogrzewanie, jaką markizę itp. powinienieś się zmieścić o ile nie będziesz robił przerejestrowywania na specjalny-kamper. Wtedy pewnie się nie zmieścisz, bo sama ta operacja koło dyszki Cię stuknie (z tego co tu na tym forum już napisano gdzieś w paru miejscach)

No i oczywiście podstawowa kwestia czy chcesz zrobić porządnie, zgodnie ze sztuką, czy "na janusza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie chęć przerabiać na specjalnego ponieważ jest to jak na razie zbyt drogie. Co do przerobienia to będzie to robione najbardziej jak to tylko możliwe ze sztuką bezpieczeństwa. Ale że to będzie robione przeze mnie to pewnie będzie miało wiele do życzenia. O oknach myślałem dachowe szyberdachy złomowe z jakich samochodów. Ogrzewanie webasto "chińskie" toaleta turystyczna wewnętrzna, markizy nie. Ogrzewanie wody gazowe przepływowe, akumulatory kwasowe tak ze 150 AH bez kolektorów ładowane z alternatora w trakcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może budżet się zamknie...

Ale ciężko mi uwierzyć w kilogramy...

Bo według rysunku to tylko najdłuższe Iveco, Mercedes lub VW

A tam z ładownością krucho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.