Skocz do zawartości

Jak podłączyć regulator od Solara w przyczepie?


Stu

Rekomendowane odpowiedzi

No, w sumie tak powinna wyglądać przyczepa elektronika :hop1: A ta skrzyneczka to jeden z sejfów.

Pzdr, Kuba

 


A tak wygląda oryginalny panel - wszystko się świeci...

post-78608-imported-0f2ea12c-d11d-4cfb-aeaa-349052e98908_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witus, takie wskaźniki to żadna filozofia, pierwszy pokazuje chwilowe zużycie energii, drugi - napięcie w sieci, czyli pozwala orientacyjnie ocenić, na ile starczy jeszcze prądu, zaś trzeci - pokazuje prąd, z jakim ładowany jest aku. To obok to oczywiście regulator solara. Cały koszt wskaźników to jakieś 50pln, trzeba tylko zwrócić uwagę na dokładność - czym większa, tym lepiej. Wir, takie układy jak u Ciebie w przyczepie znam z jachtów i kamperów, jednak osobiście pociąga mnie magia klasycznych, analogowych wskaźników...

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasna sprawa .. tylko gdzie je kupić ? wycieczka do sklepu elektronicznego czy gdzieś wysyłkowo ? cały czas masz je pod napięciem czy tylko po naciśnięciu jakiegoś guziczka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to kupić w każdym większym sklepie elektronicznym, można na Allegro... U mnie działają cały czas, trzeba tylko odpowiednio dobrać i zarobić przewody, bo prąd na większym amperomierzu dochodzi do 10A.

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzebie troszkę temat.

 

Od roku używam solar z regulatorem takim jak w zdjęciu w linku:

 

https://picasaweb.google.com/lh/photo/BdO0GOF4W2fwpFoFBIoo2dMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink

 

 

Energoblok mam odłączony, ale chciałbym go ponownie podłączyć, czy mam przewody podłączyć do wolnych zacisków w regulatorze? wolna jest para z oznaczeniem "żarówka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie troszkę temat.

 

Od roku używam solar z regulatorem takim jak w zdjęciu w linku:

 

https://picasaweb.google.com/lh/photo/BdO0GOF4W2fwpFoFBIoo2dMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink

 

 

Energoblok mam odłączony, ale chciałbym go ponownie podłączyć, czy mam przewody podłączyć do wolnych zacisków w regulatorze? wolna jest para z oznaczeniem "żarówka".

 

Witam !

W żadnym wypadku nie możesz tak podłączyć energobloku (ładowarki).

Do tych zacisków podłączyć można jedynie odbiorniki prądu.

Ładowarkę możesz podłączyć do tych samych zacisków, co panel solarny.

Jest jednak warunek: musisz sprawdzić, ile A wytrzymuje Twój regulator na wejściu i ile A max do ładowania daje ładowarka.

Regulator musi wytrzymać w skrajnym przypadku sumę tego, co daje panel i ładowarka (jeśli podłączysz kampera do sieci), a lepiej gdy jest jeszcze jakiś zapas.

Ewentualnie można zastosować jakiś przełącznik (wytrzymujący duży amperaż) i przełączać "ładowarka / solar".

Miejsce przyłączenia, cały czas to samo - wejście dla panela solarnego.

Jeśli energoblok posiada funkcję kontroli ładowania accu, to podepnij go po prostu bezpośrednio pod accu - unikniesz separowania połączenia diodą w przypadku podpięcia pod regulator.

Edytowane przez Spablo1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.