Skocz do zawartości

Zakup pierwszego Kampera , prośba o rady i spostrzeżenia?


Aleksander777

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry , cześć :)

Borykam się już wielu lat nad decyzją o zakupie Kampera , żeby nie było za trudno to zdecydowałem ,że na spokojnie będę szukał i kupię jak trafię na dobrego i takiego co mi się spodoba.Na codzień mam namiot dachowy na aucie wieć spokojnie moją włóczęgę realizuje bez ciśnień na szybki zakup kredensu:)

Teraz pytania do Państwa , jako że siedzicie w temacie :

Czy znajdę coś ładnego,dobrego,suchego,naprawdę do jady do 30000pln czy to mrzonki i raczej w tym segmencie gruzy i zgnilce?

Czy znajdę w benzynie(warunek konieczny)?

Uwielbiam klasyki w stylu wczesne Eriby , Transity (Pilote na przykład) z L300 się wyleczyłem bo troszkę za mało miejsca w środku.Nie pogardzę fiatem czy innym byle miał to "coś" w sobie.....

była ostatni z 82 roku Eriba ze Szwajcarii na olx za 22500pln , nie oglądałem ale wyglądała na zdjęciach cudnie(wiem wiem na zdjęciach:P)

 

Dziękuję z góry za wszelki wpisy rady i spostrzeżenia.

 

Pozdrawiam

Aleksander

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz klasyki to w tych pieniądzach dostaniesz ... ale beda napewno do renowacji ? Odpowiednio drestaurowane będą na pewno wyjatkowe ? Jeśli mialby byc to poprostu kamper to i tak będzie wiekowy patrzac przez pryzmat ceny ... no i tez do roboty, bo leciwe sprzety w idealnym stanie to tylko w opini ich posiadaczy ?

Musiałbyś bardziej sprecyzować swoje oczekiwania i możliwości wtedy można dyskutować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś myśli że kupi przyczepę używaną 20 letnią czy kampera 15+ idealnego bez wkładu jakiegokolwiek, czy to kosmetyki czy grubszych tematów to niech się obudzi ze snu. NIE MA ideałów.. niestety zawsze coś jest do zrobienia a w przypadku kamperów zakup takowego za 30tys to  jak wygranie w totka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie ogłoszenie na przykład

https://www.olx.pl/oferta/kamper-fiat-ducato-CID5-IDFhhZu.html#6259faa6bb

Co do oczekiwań:

Benzyna , podróże dla 2 dorosłych + 10 letnie dziecko ,boondocking (i z dala od skupisk ludzkich ale nie musi być step mongolski czy Grenlandia), koniecznie prysznic i ogrzewanie , bo myślę o wyjazdach zimą również , co do mechanicznej strony to średnio ważna bo mam własny warsztat mechaniczny , raczej ważne żeby był bez inwestycji w naprawy części mieszkalnej.

co do mrzonek o ideale to zdaję sobie sprawę ,że to stare auta ale jest wiele starych samochodów(nie kamperów)które nie są zajechane, rozklekotane i można jeździć na co dzień bez kompleksów i bez inwestycji oczywiście jak się nie jest niewolnikiem społecznych ciśnień na wymysły typu (chce nowy, nowszy , najnowszy rocznik bo inaczej sąsiad zobaczy i będzie obciach hahahah)

Bardziej nie chciał bym się władować w inwestycję typu zakup = 28000pln teoretycznie i inwestycje na początek 18000pln:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabudowe to trzeba obwąchać i pomacać ... na zdjęciach będzie niewiele widać a często są tez celowo tak robione foty żeby nie było nic widać   

Ja niestety w ocenach ze zdjęć nie pomoge 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla trzech osób to blaszak , odchodzi problem zabudowy , wszędzie wjedziesz . Osobiście nim kupiłem byłem kilka razy na targach , porównałem zabudowy . Padło że jednak blaszak . Przejechałem kilka tysięcy km , nastepny tez będzie blaszak .Blaszak musi mieć obracane przednie fotele , to daje więcej przestrzeni zyciowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, adaml61 napisał:

Dla trzech osób to blaszak , odchodzi problem zabudowy , wszędzie wjedziesz . Osobiście nim kupiłem byłem kilka razy na targach , porównałem zabudowy . Padło że jednak blaszak . Przejechałem kilka tysięcy km , nastepny tez będzie blaszak .Blaszak musi mieć obracane przednie fotele , to daje więcej przestrzeni zyciowej .

Blaszak tzn : zabudowa kryta blachą a w środku sklejka albo jakieś termo izolacyjne wynalazki tak?

A są jeszcze z tworzywa rozumiem......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie:) busa nie chcę , rozglądałem się za Remio i Marco Polo ale nieco mało miejsca to raz brak łazienki w większości to dwa.....no mobilność rzeczywiście większa bo mniejsze gabaryty i dach rozkładany natomiast bus z wysokim dachem zdecydowanie mi się nie podoba:(.....

2 minuty temu, jarekvolvo napisał:

A pewnie ,że nie:)......poszperam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aleksander777 napisał:

A no właśnie:) busa nie chcę , rozglądałem się za Remio i Marco Polo ale nieco mało miejsca to raz brak łazienki w większości to dwa.....no mobilność rzeczywiście większa bo mniejsze gabaryty i dach rozkładany natomiast bus z wysokim dachem zdecydowanie mi się nie podoba:(..

To żle szukałeś , ja mam łazienkę i jak na vana nawet wygodną , kozystamy z niej cały czas ,  chcesz podróżować czy mieszkać . Mam stałe łózko . Dlatego warto pojechać na targi i zobaczyć jak to wygląda , żdziwisz się ile miejsca jest w blaszaku . To się nie musi podobać wizualnie , to ma sprawiać frajdę z podróżowania . A ze te pieniądze nic sensownego nie kupisz , obejzałem wiele kamperów z trochę większe pieniądze , uwierz nic sensownego nie znalazłem , wszystkie miały zabudowy do miejszego lub wiekszego rematu . Mam jakąś wiedzę gdzie zaglądać i wiedza mechaniczna na nic się nie zdaje . Myslałe że jak się znam na samochodach to co tam kamper i jego zabudowa , szybko zszedłem na ziemie, utopione kilka tysięcy nauczyło mnie gzie zaglądać , ty chcesz wydać kilkanaście . Nawet stary kamper jeżeli jest w dobrym stanie musi kosztować . Nie ma mozliwości żeby zabudowa z drewna i aluminium była szczelna przez tyle lat , zawsze znajdą się mikrodziurki w poszyciu przez które wilgoc dostaje się do środka i robi spustoszenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.