Skocz do zawartości

Lodówka na gaz


Iguana69

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to że trzeba by coś zrobić z lewym pokrętłem, ale nie wiem czy nie powinno się go obrócić w połowę skali i trzymając wciśnięte odpalać iskrownikiem.  Prawe pokrętło jest do regulacji temperatury przy zasilaniu 230V.  Przy odpalaniu na gazie trzeba układ odpowietrzyć.  W przyczepie nie ma dodatkowych zaworów odcinających kuchenka lodówka ogrzewanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo widać ale  lewy ustawiasz na max (czasem sa ikony dużego i małego płomienia) i trzymasz wciśnięty i wtedy "strzelasz" iskrownikiem nad ikoną palca jest 2x.

Trochę w ciemno radze bo nie znam tego modelu lodówki.

9 minut temu, Iguana69 napisał:

Po naciśnięciu iskrownika nic się nie dzieje.

j.w. 

2x też nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety właśnie iskry nie widać, próbowałam strzelać iskrownikiem kilka razy i nic. Pokrętła ustawiałam w różnych pozycjach. Na dole są zawory, obydwa odkręcone ( od kuchenki i lodówki), zawór bezpieczeństwa też odkręcony. Kuchenka pali normalnie. Może zna ktoś jakiegoś sprytnego człowieka z okolic Świdnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Iguana69 napisał:

Niestety właśnie iskry nie widać, próbowałam strzelać iskrownikiem kilka razy i nic.

 

14 minut temu, Iguana69 napisał:

Kuchenka pali normalnie.

Czy kuchenka też ma iskrownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskry w lodówce to raczej przez wźernik nie widać, jak wciskasz iskrownik to powinno być słychać strzał i przycisk pracuje z charakterystycznym przeskokiem trochę jak zapalniczka z zapłonnikiem piezzo. Spróbuj wcisnąć pokrętło od gazu na lodówce i ustawione na połowę, potrzymaj z 15s i strzelaj kilkanaście razy. Jak nie odpali poczekaj kilka minut i ponownie próbuj przy innym ustawieniu pokrętła. Pierwsze uruchomienie po przestoju może być ciężkie. Jak możesz to nagraj krótki film jak to się odbywa i wrzuć na youtube a tu daj link do tego. 

Edytowane przez PolariS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chris_66 napisał:

Dobra iskra emoji298.png️jest widoczna w okienku

To ja już chyba stary i ślepy jestem albo mało spostrzegawczy, ale sprawdzę przy najbliższej okazji czy u mnie widać. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie iskrę widać nawet w dzień a i tak pierwsze odpalenie lodówki przed sezonem to muszę walić iskrownikiem jak z karabinu żeby zaskoczyła.

Trzeba pamiętać o tym co koledzy wcześniej wspominali - odpowietrzeniu układu - czyli przycisnięciu i przytrzymaniu lewej gałki - ile sekund ciężko powiedzieć czasem "długo". Ja ostatnio dla porównania wymieniałem butle w grillu gazowym. Wąż może długości 1m wszystko odkręcone na maxa palnik wielki czekam i czekam iskrze i iskrze no i minęło z 30 sekund jak nie lepiej jak zaskoczyło. Druga sprawa to faktycznie czy iskrownik działa, czy aby w dobre miejsce "wizjer" patrzysz. Niestety to że przycisk iskrownika klika to jeszcze nie wiele znaczy - sam kiedyś klikałem próbując uruchomić ogrzewanie - a okazało się że kabelek z przycisku iskrownika spadł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Iguana69 napisał:

Proszę o pomoc w odpaleniu lodówki na gaz

Jakie masz kratki od lodówki na zewnątrz przyczepy. Daj fotkę. Jeżeli da się ściągnąć, to w pierwszej kolejności trzeba oblukać palnik i iskrownik od lodówki z zewnątrz. Jedna osoba strzela przyciskiem, druga obserwuje czy jest iskra i jeśli jest to gdzie przeskakuje. Musi do palnika. Jeżeli brak iskry możesz na próbę odpalić palnik zwykłą zapalarką do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.