Skocz do zawartości

Atlas samochodowy


BeataZ

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie polecić jakiś dobry atlas samochodowy?

Do tej pory zawsze jeździliśmy z nawigacją google i bardzo dobrze nam się sprawdzała.

Ale teraz, jadąc kamperem, już potrzebujemy jechać trasą "wybierz główne drogi", a nie "najszybciej" jak to jest ustawione w google. Chcielibyśmy się w trasie wspomagać atlasem, żeby samodzielnie wybrać trasę i tylko ją skonsultować z goolge pod katem jakiś korków/utrudnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

W nawigacji google jest opcja ,, omijaj autostrady,, Wypadają te z tego drogi klasy S. Na prawdę wiele można zobaczyć.My tak jeździmy...

Ja też mam komplet map i gruby atlas w dużym powiększeniu okolicy oraz z opisami ciekawych miejsc na marginesie. Jak wstanę to zrobię Ci zdjecie ?

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat używam atlasów Marco Polo. Maxi atlas; regularnie aktualizowany. Ostatnio zapłciłem chyba 10 euro (kupiłem na stacji w Niemczech); można zamówić przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

Cześć.

W nawigacji google jest opcja ,, omijaj autostrady,, Wypadają te z tego drogi klasy S. Na prawdę wiele można zobaczyć.My tak jeździmy...

Ja też mam komplet map i gruby atlas w dużym powiększeniu okolicy oraz z opisami ciekawych miejsc na marginesie. Jak wstanę to zrobię Ci zdjecie ?

No właśnie my chcemy odwrotnie :) jedź jak najbardziej głównymi drogami. Jak nas google ostatnio poprowadziło skrótem, to mieliśmy dusze na ramieniu - wąsko, stromo, duży ruch lokalsów jeżdżących bardzo szybko. Było tak niefajnie, ze potem już kontrolowaliśmy jakimi drogami nas google prowadzi i kilka razy zmienialiśmy trasę. zwłaszcza, ze kamper i tak nie pojedzie maksymalnej dozwolonej prędkości, a na wąskich drogach to w ogóle powolutku, więc oszczędność czasu niewielka lub żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BeataZ napisał:

No właśnie my chcemy odwrotnie :) jedź jak najbardziej głównymi drogami. Jak nas google ostatnio poprowadziło skrótem, to mieliśmy dusze na ramieniu - wąsko, stromo, duży ruch lokalsów jeżdżących bardzo szybko. Było tak niefajnie, ze potem już kontrolowaliśmy jakimi drogami nas google prowadzi i kilka razy zmienialiśmy trasę. zwłaszcza, ze kamper i tak nie pojedzie maksymalnej dozwolonej prędkości, a na wąskich drogach to w ogóle powolutku, więc oszczędność czasu niewielka lub żadna.

Beata wiem o czym mówisz. Złapałem już taki temat w zeszłym tygodniu. Przez 3 kilometry nie było asfaltu....

Dlatego żona ma kolanach ów atlas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam mapy od freytag & berndt (takie zielone). Można je dostać w większości empików i w różnych sklepach internetowych. Najbardziej dokładne są oczywiście takie z dużą skalą, które obejmują tylko jeden kraj lub mały obszar - są wtedy bardzo szczegółowe.

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.