Skocz do zawartości

Knaus 8403 zasilanie 12v


Filser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum dzieńdoberek dla wszystkich. Kupiłem przyczepę knaus suedwind 485 84rok i nie mogę dojść jak ona ma zasilanie 12volt może ktoś z użytkowników ma taką i przerabiał temat dodaje foto, problem jest o tyle istotny że pompa wody jest na 12 v. 

IMG_20200721_113557.jpg

IMG_20200721_113613.jpg

IMG_20200721_113632.jpg

IMG_20200721_113652.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Filser napisał:

Kupiłem przyczepę knaus suedwind 485 84rok i nie mogę dojść jak ona ma zasilanie 12volt może ktoś z użytkowników ma taką i przerabiał temat dodaje foto, problem jest o tyle istotny że pompa wody jest na 12 v. 

Kupiłeś i nie sprawdziłeś = nie dopytałeś ??!!!

Za mało informacji podałeś aby więcej podpowiedzieć. Jak nie masz akumulatora (w przyczepie) to i 12V nie będzie dopóki nie podłączysz przewodu 220V czyli zasilanie zewnętrznego a wówczas zasilacz przetworzy ci napięcie w obwodach 12V tam gdzie jest wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Filser napisał:

Daje zasilanie zewnętrzne 230 i nic nie rusza z 12v złącze do auta 7 pin

Nie sprawdzałem to moja pierwsza przyczepa

Musisz podejść jak do sprawdzenia standardowej instalacji domowej. Po wpięciu przewodu sprawdź napięcie na bezpiecznikach (czasami stawiając bagaż nieumyślnie wyłączamy bezpieczniki).  . Jeden bezpiecznik odpowiada za napięcie 220 w przyczepie drugi zaś kieruje prąd do zasilacza. Sprawdź zasilanie 220 V gniazdkach. Posprawdzaj schowki: pod umywalka, za szufladami, w szafie i pod płytą, tam gdzieś musi być zasilacz transformatorowy który przetwarza na stałe 12V. Na wyjściu 12V również będą bezpieczniki. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Filser napisał:

Daje zasilanie zewnętrzne 230 i nic nie rusza z 12v złącze do auta 7 pin.

Przy 7 pinach 12 v w budce nie będzie po podpięciu do samochodu.
W szafie wyjmij podłogę - to co jest nad piecem - tam na tyle pieca powinien być zasilacz.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówki na 12 to w zasadzie się nie używa (niekiedy w podróży) ale do tego musisz mieć 13 pin, zarówno auto jak i przyczepa. Jak śmiga na gazie i 220 to przyjmij że jest OK.

Sprawdź żarówki w oświetleniu, wg mnie zasilanie 12V powinieneś mieć nad kuchnią i w toalecie, pozostałe to 220V. Nad kuchnią, w jednej lampie,  możesz mieć obydwa typy zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2020 o 07:38, Malinki napisał:

gdzieś musi być zasilacz transformatorowy który przetwarza na stałe 12V

A może nie ma.

9 godzin temu, Filser napisał:

Znalazłem dwa kabelki i po podłączeniu aku 12v pompa wody śmiga ale zasilanie na lampki i lodówkę nie działa 

gdzie te kabelki znalazłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się że na 12V się w zasadzie nie używa. Ja zawsze podczas każdej podróży mam ją włączoną. 

Oświetlenie na 12v bywa różnie rozprowadzone po przyczepie. Najprościej rozpoznać czy lampa jest 2 systemowa po 2 włącznikach na niej. Szukaj po przewodach w szafach itp. znajdziesz gdzie powinno być całe serce zasilania. Wrzuć zdjęcia z szaf i bakist pod fotelami. 

Może zasilacz 12V się zepsuł i ktoś go zdemontował.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda że ktoś wyjął ten zasilacz bo te kable luźne od nowośći musiały być gdzieś podłączone jeszcze sprawdzę te dwa bezpieczniki który jest od 12v i po kablu spróbuję znaleźć gdzie idzie, jeszcze jedno jak się uruchamia lodówkę na gaz na 12v ie rusza, na 230v coś bombelkuje słychać jakiś ruch w niej ale po jakimś czasie już cisza i bez efektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Filser napisał:

 jak się uruchamia lodówkę na gaz na 12v ie rusza, na 230v coś bombelkuje słychać jakiś ruch w niej ale po jakimś czasie już cisza i bez efektu. 

sam zbaczasz z tematu który założyłeś.

Proponuję przeszukać forum i podpiąć się pod pasujący temat bo w tym wątku zrobi się bałagan a bardzo konkretnie nadałeś mu tytuł. Zresztą jak trochę poczytasz, to odpowiedzi same przyjdą. 

Nie jest to złośliwość ale sam zobaczysz, że łatwiej uzyskać pomoc pisząc w odpowiednich miejscach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię wracając do tematu zasilania pompy wody to czy ta przetwornica 12v może być w tym przełączniku nad lodówką. Nie mogę się dostać do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Filser napisał:

czy ta przetwornica 12v może być w tym przełączniku nad lodówką. Nie mogę się dostać do niego

wątpię

ale jak wstawisz zdjęcie "przełącznika" to będzie bardziej precyzyjnie można odpowiedzieć.

pytałem 

W dniu 24.07.2020 o 07:18, filipert napisał:

gdzie te kabelki znalazłeś?

bo możliwe, że tam kiedyś był jakiś zasilacz

też by się zdjęcia przydały, zawsze łatwiej coś ocenić

 

P.S.

warto też uzupełnić profil, bo czasem ktoś mieszka niedaleko i może zaoferować pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki znalazłem w szafie za ogrzewaniem, dziwna sprawa bo nie ma żadnego zasilania 230v co by mogło być zasilaniem przetwornicy w tym miejscu. Bezpieczniki też są tylko dwa jeden lewy na oświetlenie i gniazdka 230 i drugi z prawej na trume. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.