Skocz do zawartości

Wymiana gniazda przyłączeniowego starego typu


poziom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam obecnie w przyczepie gniazdko jak na obrazku.

 

2020-07-13.thumb.jpg.3f02bfff80303a18d1e6b34fb1967a4c.jpg

 

Niestety zaczęły się problemy, czasem nie styka, a po rozebraniu od strony wewnętrznej okazało się, że jest nadpalone.

Oczywiście chcę je wymienić. Myślałem o CEE ale mam tu kilka pytań:

1. czy otwór w przyczepie będzie pasował?

2. co z bezpiecznikami? Obecnie mam tylko dwa wbudowane w to gniazdko. Czy CEE tez ma wbudowane bezpieczniki?

3. co z przewodem? Jak rozumiem, musiałbym też wtyczkę w przewodzie wymienić?

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez poziom (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Przyczepa sama ma już grubo ponad 30 lat więc następne 20 to tak naprawdę nie jest dla mnie aż taka ważna rzecz ;).

Muszę na spokojnie przemyśleć, czy jestem w stanie zrobić to sam. Jak nie, to odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko zrobisz - mechanicznie to żadna robota - przymierzyć i powiększyć dziurę trochę , włożyć gniazdo i przykręcić

elektrycznie to też do zrobienia - nowy bezpiecznik dwupolowy w jakiejś obudowie do kupienia w markecie plus pół metra przewodu 2,5mm2 trzy żyły , ewentualnie kawałek jednej żyły do przykręcenia do ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno widziałem gdzieś gniazda starego typu - w mojej starej budzie też było mocno zużyte i zastanawiałem się czy nie wymienić na takie samo 
w sumie doszedłem jednak do wniosku że raczej trzeba iść w CEE - ale wymiana nie doczekała się realizacji bo buda pojechała w siną dal
Robota tak jak Krzysiek pisze - nic strasznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, może i tak. Tylko teraz buda stoi nad morzem, na działce. Nie mam nawet jak tam pojechać (praca). Bede tam dopiero 9 sierpnia gdy zacznamy udlop i nie chcę ryzykować, że rozgrzebię elektrykę i polegnę...

Mogę zmienić na CEE ale po sezonie. Teraz jednak chętnie wymieniłbym na to, co mam.

Tylko...nie idzie tego typu gniazda znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale na wszelkich aukcjach/w sklepach jest napisane gniazdo (np. archiwalne aukcje). Stąd też piszę pod taką nazwą, pod jaką udaje mi się w ogóle cokolwiek znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej (ale bardzo istotnej ze względu bezpieczeństwa ) -  to jest wtyczka a nie gniazdo.

Niby tak bo jest męskie ale jednak nie bo jest mocowane na stałe

A zawsze to co jest na przewodzie to wtyczka a to co na ścianie to gniazdo, chyba że gniazdo jest na przewodzie to wtedy kontrwtyczka

 

Zawsze pod górę i wiatr w oczy

 

 

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, oczywiście nasz Imiennik ma racje i z nazewnictwem i z bezpieczeństwem

To jest samiec więc wtyczka ale prawie wszędzie jest nazywana niepoprawnie gniazdem, natomiast wtyczką nazywane jest równie niepoprawnie zakończenie przewodu zasilającego ot i mamy takie LGBT w karawaningu default_smile.png

Szukaj pod nazwą gniazdo zasilania stary typ, gniazdo zasilania przyczepy Schuco , zobacz np. Pamer i Elcamp bo wydaje mi się że ja lokalnie to widziałem

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy zawsze to co ma bolce to wtyczka a to co ma dziurki to gniazdo. 

Wiele jest takich "ciekawostek" w nazewnictwie, np włącznik światła podtynkowy... a raczej poprawnie byłoby wtynkowy. Ciężko umieścić gniazdo czy włącznik pod tynkiem, ale za to puszkę łączeniową już tak

Osobiście uważam że nie ma nic trudnego w montażu gniazda CEE i dodatkowej puszki z podwójnym wyłącznikiem nadmiarowo-prądowym. Jeśli się zdecydujesz to rozrysuję Ci jak to połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za propozycję.

Jeśli to nie problem to poproszę. Prędzej czy później, ta wymiana mnie czeka. 

Pewnie już bardziej pod koniec sierpnia/we wrześniu ale sprzet moge pozbierać wczesniej. Szczególnie potrzebowałbym danych co do tego co kupić jeśli chodzi o wyłącznik nadmiarowo-prądowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.