Skocz do zawartości

Mały Fendt, prośba o opinie


Tomek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono

 

mój pierwszy post i od razu przechodzę do rzeczy.

Zastanawiam się nad zakupem małe przyczepki.

Podoba mi się taki egzemplarz:

https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-saphir-410-ogrzewanie-lodowka-szyberdach-kuchnia-ID6Da72w.html#c65eda3125

Jeszcze pare dni temu stał za 21500 i już wtedy wydawała mi się dość tania jak na ten rocznik.

 

Jest jeszcze jedna podobna, ale mało zdjęć:

https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-saphir-420-przyczepa-kempingowa-ID6DbfDG.html#1b457f3a42

 

Jakie są ogólne opinie o marce Fendt?

Z góry dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Thomas said:

Nasra   ć i jaszczurkę wpuścić, tylko nie ma gdzie

a coś merytorycznie możesz napisać?

 

6 hours ago, maciek75 said:

Zwróć uwagę, że obie nie posiadają toalety

dzięki za odpowiedź

faktycznie, nie zwróciłem na to uwagi

nie jestem biegły w przyczepach i jak mogłem sobie wyobrazić, że są przyczepy z WC bez prycznica, tak nie wpadłem na to, że można na odwrót

samo WC nie jest dla mnie priorytetem, można dołożyć przenośny, ale może być to uciążliwe

w tym pierwszym ta Truma jakoś kiepsko wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś poczytał trochę forum to byś wiedział że Fendt w dobrej cenie bez wc jest po cyganach którzy mieszkają w nich cały rok i dlatego są w kiepskim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to ogólna opinia o marce Fendt jest bardzo pochlebna. Mnie osobiście podoba sie w tej marce dbałość o szczegóły i solidność wykonania. Jeżeli te kompaktowe przyczepki są szczelne i w dobrym stanie - dlaczego nie?  Wstawienie własnym sumptem kibelka, lub postawienie kibelka chemicznego....Z drugiej strony przyczepy po Romach też nie wszystkie są zniszczone, wszystko zależy od użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Nie ważne po kim, ale jak przyczepa jest użytkowana przez 365 dni w roku przez naście lat to co by nie pisać to igłą nie będzie. Zniszczona może nie być, będzie po prostu zużyta.

 

 

 

 

 

Coś na wzór niemieckiej taksówki w kolorze kości słoniowej. Niby auto fajne ale przebieg 700.000km w 3 lata sugeruje lekkie zużycie.

Każdą budkę można jechać i zobaczyć. Pamiętać, że przy odsprzedaży też będzie zdecydowanie gorsza cena a wstawienie WC przenośnego nie zrobi z budki pełnowartościowego towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę przesadzacie. Nie wszystkie bez kibelka są od cyganów. Ja kupiłem Fenda. Wstawiłem kibelek ,już 5 lat jeżdżę ponad 40 tys. km .Nic się nie dzieje przyczepka super. Jechać, oglądać ,jeżeli dobra brać!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę przesadzacie. Nie wszystkie bez kibelka są od cyganów. Ja kupiłem Fenda. Wstawiłem kibelek ,już 5 lat jeżdżę ponad 40 tys. km .Nic się nie dzieje przyczepka super. Jechać, oglądać ,jeżeli dobra brać!!!!!
Nie wszystkie? To znaczy, które były fabrycznie bez kibelków? Bo w normalnej sprzedaży, takie wersję bez toalet nie były oferowane w ogóle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacek00 napisał:
13 godzin temu, ZdzislawW napisał:
Troszeczkę przesadzacie. Nie wszystkie bez kibelka są od cyganów. Ja kupiłem Fenda. Wstawiłem kibelek ,już 5 lat jeżdżę ponad 40 tys. km .Nic się nie dzieje przyczepka super. Jechać, oglądać ,jeżeli dobra brać!!!!!

Nie wszystkie? To znaczy, które były fabrycznie bez kibelków? Bo w normalnej sprzedaży, takie wersję bez toalet nie były oferowane w ogóle

Te w których handlarz zapewnia, że przyczepa od dziadka z Francji :D. Toalety nie chciał, bo ciężko z kasetą chodzić, a on na lazurowym wybrzeżu ją na kempingu stawiał, zaraz obok tuałalety.  Romanipen - nie proszę tu nawet nie brać tego pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/15/2020 at 12:27 PM, Suzu4x4 said:

takie zasady - nie załatwiają potrzeb fizjologicznych w miejscu w którym śpią .

ma to sens

ciekawe po co im w takim razie prysznice, skoro z nadmiernej higieny nie słyną :)

interesujące też skąd biorą kasę na nowe budy, chyba, że to jakaś cygańska elita, albo cyrkowcy :)

 

no, ale nie ważne

dzięki wszystkim za opinie, szukam powoli dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma to sens ciekawe po co im w takim razie prysznice, skoro z nadmiernej higieny nie słyną

interesujące też skąd biorą kasę na nowe budy, chyba, że to jakaś cygańska elita, albo cyrkowcy

 

no, ale nie ważne

dzięki wszystkim za opinie, szukam powoli dalej

 

Mają chyba kasy jak lodu. Jeżdżą często z przyczepami za 200k zł, do tego ciągną to często autami za 200-500k zł.  

Trudnią się różnymi biznesami, np. wynajmują swoje mieszkania a mieszkają cały rok w przyczepach. Poza tym różne socjale i jazda.

 

A czyści chyba właśnie są, a przynajmniej tak się wydaje, że dbają o czystość. Kobiety regularnie wszystko piorą, dlatego jeżdżą ze swoimi pralkami, codziennie wietrzą pościele, dywany wynoszą i czyszczą. Też chyba się myją regularnie żeby z brudnymi nogami do wyra nie iść. Chyba mają właśnie fioła na punkcie czystości.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.