Skocz do zawartości

Elektroblok EBL 99


Janek 66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ostatnio nabyłem kampera i mam problem może ja coś zle robię nie mam pojęcia , chodzi o lodówkę która działa tylko na gaz , zasilanie napięciem z elektrobloku nie dociera , to znaczy lodówka jest podłączona do elektrobloku  do gniazda nr.2 ale tam nie ma napięcia , pomóżcie o co chodzi ?

electrobloc . camper roczniki 2007 2009 - Elektryka i elektronika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn chodzi Ci że nie pracuje na zasilaniu z alternatora podczas pracy silnika pojazdu (12V) czy jak podpinasz do słupka 230V to nie działa lodówka? Prawy bezpiecznik (opisany jako 11) sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawne , elektroblock po serwisie u zachodnich sąsiadów , W dwójce gniazdo trzy pinowe, wchodzą od lodówki kabel brązowy + niebieski - i żółty sterowanie sygnał z alternatora .Ale sprawdzając multimetrem w tym gniazdku (2) nie ma napięcia , czy może napięcie pojawia się tylko przy uruchomianym silniku? Tzn lodóweczka nie działa na 12V jak silnik auta nie pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1873327841_SchemaElektroblockEBL99G.thumb.jpg.4192591462cd3ecda662b76f721e49bd.jpg

 

Według schematu po podaniu sygnału z alternatora (D+) na gniazdo BLOCK 2 pin 3 spowoduje załączenie przekaźników kuchelshr. relais (przekaźnik lodówki) i podanie napięcia na  pin 1 i 4 (+) z akumulatora startowego pojazdu (w rzeczywistości z alternatora) na gnieździe BLOCK 1

Edytowane przez PolariS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

nie wiem czy temat jest jeszcze aktualny. To typowe usterki tych elektrobloków, zapewniam,, że układ scalony to tylko skutek poważniejszej usterki. Wymiana układu to tylko niewielka część usterki. Zajmuję się naprawą elektroniki kamperów (szczególnie elektrobloków). Koszt naprawy tego typu to około 250 zł. Moja siedziba to Biskupice koło Pobiedzisk. Jeśli jest Pan zainteresowany naprawą, proszę o kontakt: wojtek.fran@o2.pl.

Pozdrawiam,

Wojciech Franczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Cześć. Mam pytanie do pracy EBL. Na połączeniu alternatora i EBL mam bezpiecznik 30A. Niestety przy niskim poziomie naładowania aku mieszkaniowego lifepo4 100 Ah bezpiecznik wywala. Aku ma max ładowania 50 A. BMS. Nie wiem czy jak zmienię bezpiecznik na 50A to nie zaszkodzę elektroblokowi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mrowa12 napisał:

Cześć. Mam pytanie do pracy EBL. Na połączeniu alternatora i EBL mam bezpiecznik 30A. Niestety przy niskim poziomie naładowania aku mieszkaniowego lifepo4 100 Ah bezpiecznik wywala. Aku ma max ładowania 50 A. BMS. Nie wiem czy jak zmienię bezpiecznik na 50A to nie zaszkodzę elektroblokowi? 

Prądy ładowania EBL powinieneś mieć opisane w instrukcji od tego energobloku. 
 

Ja bym zaczął od sprawdzenia ile tam maks może być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.