Skocz do zawartości

Mycie przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o myjkę, to ja też ją stosowałem i pewno będę, ale... Wydaje mi się, że należy przede wszystkim pamiętać o możliwości tegoż podciekania i myć z pewnej odległości - tak, aby nie podmywać uszczelnień. Jeśli będziemy jej używać ostrożnie, to myślę, że przyczepki posłużą nam jeszcze długo i nie będą przeciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z tego co zauwazyłem na BD, myjnia ciśnieniowa ma większą moc od domowych karcherów. Przynajmniej tak mi się wydaje :mod: Najlepiej zorganizować miejsce gdzie mamy szlauf, drabinke, wiadro z ciepłą wodą i szamponem i do dzieła :-]

 

Zeby powieszchnia była gładka i brudu nie chwytała to poleciłbym woskowanie na kamperku (kabinie) się napewno świetnie sprawdzi a co do zabudowy i przyczep to niewiem bo nie próbowałem ale zaszkodzić nie powinno

 

Kit ja co sezon woskuje naszą przyczepkę mimo, że blacha nie jest gładka. Efekt naprawde super i zawsze to jakaś ochrona lakieru. Polecam wosk SHELLa do kupienia za 15zł na stacji :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit ja co sezon woskuje naszą przyczepkę mimo, że blacha nie jest gładka. Efekt naprawde super i zawsze to jakaś ochrona lakieru

 

ile zajmuje czasu takie woskowanie? robisz to ręcznie czy mechanicznie jakoś? myślałem żeby zrobić to polerką ale na bardzo bardzo wolnych obrotach :mod: żeby się nie namachać tyle bo to jednak troche powieszchni :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja idę na łatwiznę,samochód woskowałem zawsze woskiem w sprayu kupowanym na Statoil za ok 12 pln wystarczał na dwa woskowania.Ładnie się nanosi,ładnie poleruje i daje intensywny połysk nawet po kilku myciach.Przyczepki jeszcze nie woskowałem ale na pewno zrobię to tym specyfikiem :mod:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naszą malutką woskowałem około 2,5h. Nie polecam mechanicznie ze względu na nierówną powierzchnię blachy. Przy zbyt szybkich obrotach można zedrzeć lakier :ok: Chyba że posiada ktoś taką z makro bez regilacji obrotów, że jak sie bardziej docisnie to staje :mod:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek gratuluje wytrwałości i sił :mod:

mam fajną zabawke Festo i myśle że spoko da rade z nierówną powierzchnią budki :-] jak się zrobi cieplej to zrobie woskowanko i jestem ciekaw efektu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co myślicie o myciu przyczepy na automatycznej myjni szczotkowej? Nie ma wysokich ciśnień, raczej nie porysuje powierzchni. Pewnie trzebaby odpiąć holownik i zatkać kominek. Poza tym chyba ok? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wysokich ciśnień, raczej nie porysuje powierzchni.

 

 

Ciekawe jak okna by się zachowały... znaczy czy nie porysowałyby się, zmatowiły. :hmm: No, jeszcze, kto ma, antena by przeszkadzała.

 

Ciekawe, mył ktoś już może? Próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o myciu przyczepy na automatycznej myjni szczotkowej? Nie ma wysokich ciśnień, raczej nie porysuje powierzchni. Pewnie trzebaby odpiąć holownik i zatkać kominek. Poza tym chyba ok? :hmm:

 

przepraszam, ze takie pytanie, ale czy przyczepa to by się w ogóle zmieściła do takiej myjni? tudzież czy by ktokolwiek na takie mycie pozwolił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszczą się na prawie każdej bez problemu. Poza tym są myjnie Tandem dla busów, nie trzeba dla Tirów. Mam znajomego który prowadzi myjnię i dla próby mogę podjechać. Tylko czy sobie nie zaszkodzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz szyby z pleksy mogą troszke zmatowieć :ok: Co jak co ale te szczotki są naprawde szorstkie. Czesto widuje jakieś nowe drogie fury, których właścicielom nie chce sie wziąć wiadra z gąbką i umyć ręcznie tylko na automatycznej myją... W efekcie auta tracą połysk i ich lakier niezbyt "apetycznie" się prezentuje :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem mycia koło domu.

Mam wolny dzień ,piękna pogoda i od rana do wieczora sobie myje .

Tu coś poprawie , tu coś dłubie ,a tu w środku zrobię sobie przerwę na :hmm: ,a tu sąsiad przyjdzie :ok: .

Szkoda marnować chwil ,aby myć na myjni byle jak ,długo czekamy aby zima się skończyła , a jak przyjdzie wiosna to sama radość swoją przyczepkę pieścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.