Skocz do zawartości

proszę o pomoc Knaus 550 6 osobowa


miroob

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

zanoszę się z zakupem przyczepy już od dłuższego czasu, zawsze były to raczej marzenia itd. koronaświrus przyśpieszył mój popęd do przyczepy i oto ta, która po dłuuugich poszukiwaniach mogłaby sprostać naszym wymaganiom.

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-6-osobowa-marki-knaus-z-klimatyzacja-CID5-IDFsYKr.html#c5a24d1aa6;promoted

Mamy rodzinę 2+4 (dzieci w wieku od 4mcy do 9 lat)

szukamy 6 miejsc, najlepiej łóżko małżeńskie plus dla każdego swoje ale już wiemy, że to nierealne ;) i przede wszystkim osobny prysznic od umywalki, ideał to wszystko osobno ale takie to w salonie na który nas niestety nie stać.

zainteresowała nas przyczepa z linku wyżej ale jako że mamy do przejechania 430km to zanim to uczynię chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. 

Rozmawiałem chwilę z właścicielką, dowiedziałem się oprócz tego co w opisie, że to ich trzecia z kolei przyczepa, w końcu ta wymarzona z salonu, ale z racji, że dziecko (bądź dzieci- już nie pamiętam) urosło i nie chce im się ciągać przyczepy za sobą- spełniają swoje marzenie i kupują kampera.

Więc jeśli ktoś miałby chwilę czasu rzucić okiem na to "cudo" badzo bym prosił.

 

Zapomniałem dodać, że na haku mam tylko 1500kg

sam samochód masy własnej ma 2200kg, DMC 2750kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zobacz ja dokladnie z przodu jak pamietam szyba przednia mi nie pasowala odcieniowo do pozostalych...  Cos mi sie zdaje ze ja ogladalem 4-5 lat temu w Kutnie. Wtedy miala bagaznik na rowery z przodu ale moge sie mylic.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ufolz napisał:

Zobacz ja dokladnie z przodu jak pamietam szyba przednia mi nie pasowala odcieniowo do pozostalych...  Cos mi sie zdaje ze ja ogladalem 4-5 lat temu w Kutnie. Wtedy miala bagaznik na rowery z przodu ale moge sie mylic.... 

a jeśli była wymieniana, to to wtedy zdyskwalifikowało tą przyczepę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką samą, też z rożnymi kolorami szyb po wymianie. Sprawa znana w Knausie - z wiekiem matowiały, zwłaszcza jak  stały na słońcu.  Sprawdź okolice nad bakistą i narożniki w koło rączek, bo lubiły przeciekać i nie przywiązuj się do podanej w papierach wagi....No i nie widzę movera . Do tego kalibru musi być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, w79 napisał:

Miałem taką samą, też z rożnymi kolorami szyb po wymianie. Sprawa znana w Knausie - z wiekiem matowiały, zwłaszcza jak  stały na słońcu.  Sprawdź okolice nad bakistą i narożniki w koło rączek, bo lubiły przeciekać i nie przywiązuj się do podanej w papierach wagi....No i nie widzę movera . Do tego kalibru musi być 

co to znaczy żeby nie przywiązywać się do wagi z papierów?

przecież inspekcja by mi tego nie darowała jakbym ciągnął cięższe niż mogę.

 

movera zawsze można dołożyć jeśli będzie faktycznie potrzebny (tak mi się zdaje)

Edytowane przez miroob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga wpisana w papierach z reguły różni się od wagi rzeczywistej:) W tej przyczepie - wersja Sudwind- wpisane miałem 950 kg:))), i to było zgodne z wszystkimi papierami. Waga wpisywana w DR to waga pojazdu z homologacji. Każdy dodatek to kolejne kilogramy. Z pewnością nie uwzględniono takich rzeczy jak klima, heki itp...Najczęściej do wagi pojazdu bierze się stan gotowości do jazdy tj. butla woda itd....stąd różnice. Najlepiej zważyć samemu albo na wadze towarowej albo małej wadze do przyczep 

Co do movera to oczywiście dodatkowe kilogramy. Jakieś 30-40 kg sam napęd do tego akumulator, ładowarka no i booster by się przydał. To Ci już da z 60 kg w sumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz, ja bym to zrobił. Z resztą niedawno kupowałem nowa przyczepę i jeszcze u dealera dokonałem oficjalnego wazenia:). Nie miałem jak porównać pustej bo ta zgodnie z papierami miała ważyć ok 1370, ale po dodaniu movera, klimy, aku itp ważyła już 1470:))).

Jezeli chodzi o przepisy to w Polsce raczej nie ważą, za to za granicą a i owszem. Ja byłem już wazony dwa razy. 

Natomiast na pierwszym miejscu powinno, moim zdaniem, być bezpieczeństwo. Tutaj odpowiedź sobie sam jak ewentualne przeciążenie może wpłynąć na sam samochód, przyczepę i cały zestaw... 

Wydaje mi się że przy takim składzie osobowym musisz mieć spory zapas wagi, nie wspominając o rowerach itp. 

Ps uzupełnij profil:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. to coś już wiem, jak na godzinę od wstawienia wątku to ... jestem bardzo pozytywnie zaskoczony reakcją na forum :D wielkie dzięki i czekam na kolejne podpowiedzi.

profil uzupełniony :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka ,

W/g mnie to rozkład nie bardzo prysznic i kaseta w jednym,przy dzieciakach to raczej się nie sprawdzi.Kolejne przeciw bez klimy już nie wsppomnę  ze solarki tez by sie przydały ale ..nie koniecznosć. Ogólnie droga i wiekowa jakby nie patrzył 13lat .Szukałbym  dalej albo zadłuzenie i nową.Jak widac dzieci masz małe to raczej zabawa na kilka lat i z rozkładem takim jak sobie wymarzycie.Sądząc po tym, że ktoś "sępi" nawet na butli to juz nie nastawia przytywnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cena adekwatna, a i pewnie do lekkiej negocjacji. Jeśli rzeczywiście pierwszy właściciel, a sprzęt kupiony w kraju - zaintereoswalbym się. Oczywiście że nakłady są konieczne m.in. przedsio ek czy roleta. Najtaniej wyjdzie Thule Omnistor 1200, 4,25 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, w79 napisał:

Moim zdaniem cena adekwatna, a i pewnie do lekkiej negocjacji. Jeśli rzeczywiście pierwszy właściciel, a sprzęt kupiony w kraju - zaintereoswalbym się. Oczywiście że nakłady są konieczne m.in. przedsio ek czy roleta. Najtaniej wyjdzie Thule Omnistor 1200, 4,25 cm. 

w opisie jest że przedsionek jest w zestawie, (ale o co chodzi z rurami na dach?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.