Skocz do zawartości

proszę o pomoc Knaus 550 6 osobowa


miroob

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zapomnij że się zmieścisz w dmc, ja mam ten sam układ i wielkość i 1600 jest na styk a prawie nic nie mam. Jak w tym roku dołożę klimę to już będzie przeholowane. A tu masz 200kg mniej :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacekzoo napisał:

Zapomnij że się zmieścisz w dmc, ja mam ten sam układ i wielkość i 1600 jest na styk a prawie nic nie mam. Jak w tym roku dołożę klimę to już będzie przeholowane. A tu masz 200kg mniej :blush:

to tutaj mnie nie pocieszyłeś :/

 

jutro mam poznać jej wagę. (ponoć kilka osób już o to pyta ) ;)

Edytowane przez miroob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to wygląda, to jest kawał budy, i długa i szeroka. To musi ważyć

W mojej tak naprawdę z dodatkowego wyposażenia jest tylko mover i markiza. Reszta to podstawa, trochę ubrań m, trochę wody, jakiś drobny szpej i woda do spłuczki. A ładowności brakuje

Dziwne że holownik ma tak mało na haku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nagle to po diable.

cieszę się że tutaj zaglądnąłem - bo już bym pewnie wtopił jak nic ;)

dziękuję Panowie - czekamy na rozwój sytuacji :D

ale jeśli chcecie jeszcze coś dodać, chetnie "posłucham" :D

 

zapewne przyczepa pojedzie tak jak jest, czyli bez butli, z pustym zbiornikiem na wodę itd. ile to może ważyć? bo nie wiem co jeszcze można wyjąć z przyczepy żeby ją odchudzić ;) ( z zasady nie ufam sprzedającym - szczególnie samochody :P )

i tak realnie dla 2+4 (wiem że to zależy od każdego upodobań) ciuchy plus garnki, pościel  i  nie wiem co tam jeszcze, ile to będzie?

 

13 minut temu, jacekzoo napisał:

 

Dziwne że holownik ma tak mało na haku ?

niestety , tylko tyle ma :/

Edytowane przez miroob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zniechęcaj się. Moja w Sudwindzie (to istotne bo z natury jest cięższy) w gotowości bojowej tj. butla Nano, bez wody, klima, Mover, aku i markiza, do tego 3 krzesła, lodówka i ciuchy, ważyła 1500. Cała reszta, w tym koła zapasowe, rowery, cięższe żarcie itd... do auta. Dało się spokojnie. Jak pisałem, przeszedłem nawet ważenie w Austrii:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej dokładnie jest tak:

koło z 15kg

butla 11kg

spłuczka 15kg

woda czysta 30kg

dwa kable zasilające z 5-7kg

mover z aku 50kg

markiza 16kg

krzesła z 10kg

zapakowanie lodówki z 10kg

ubrania, trudno powiedzieć, ale myśle max 10kg

talerze plastikowe, sztućce lekkie- całość z 5kg. No i chyba tyle, nie bardzo jest gdzie odchudzić, można trochę kg urwać, np wyjąć drzwi przesuwne, ja wyjąłem bo i tak mi przeszkadzały a nie używałem. Można wyjąć co drugą listewkę w łóżku ? ale to dalej pare kg. Nie nazbierasz 200kg. A jechać z pustą budą a auto zapakowane po sufit jak u rumunów też nie robota. 
 

jeszcze jest opcja podniesieni dmc, weź od sprzedawcy vin i zgłoś się do pro campu we wrocławiu, powiedzą czy można i do ilu. Jakbyś podniósł na 1500 to trochę lepiej, ale dalej słabo. Zwłaszcza że ma jeszcze klimę która 30kg waży

2 minuty temu, w79 napisał:

Nie zniechęcaj się

Jeżeli udałoby się podnieść na 1500 to jeszcze można kombinować, ale 1400 nierealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak sobie myślę, jeśli ona ma 1400dmc minus te 150 , czyli gdyby miała teraz tak jak stoi te 1250 to chyba będzie gitara - szczególnie że holownik ma duży bagażnik :P

plus ewentualnie podniesienie dmc ;P

Edytowane przez miroob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instrukcje na sezon 2006.Wynika z niej że wtedy 550fsk produkowano tylko w wersji Sudwind. 

Gotowy do jazdy miał ważyć 1270,a DMC 1500.

15934423795702697557906953352280.jpg

Teraz patrzę na zdjęcie. Przecież to jest Sudwind:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.