Skocz do zawartości

Mandat cepik pozwolenie


Marta1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mąz zdał egzamin na kat E. Według inf ze strony info-carr jutro bądź pojutrze wydział komunikacji będzie miał prawo jazdy do odbioru.Problem polega na tym ze jutro ruszamy przyczepa na wakacje. Wiadomo prawka nie odbierze aby mieć podkład w razie kontroli ale będzie dopisany do „cepik” czyli w razie czego będzie tylko mandat za brak prawa jazdy. A co jeśli nas zgarną i jeszcze nie będzie go w systemie „cepiku”? Mamy jedynie podkład z info carr ze takowy dokument jest „w dorodze” wydział komunikacji w naszej miejscowości tez jest w stanie potwierdzić. ..Czy będą nas traktować jak typowego przestępcę ?bez pozwolenia? 
Dzięki za odp ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy dotyczące jazdy bez dokumentu "prawa jazdy" jeszcze nie obowiązują  - takowe są w planach Semu. Więc mąż w przypadku kontroli nie będzie mógł dalej prowadzić Waszego zestawu, oczywiście też będzie mandat. To tak jakby w ogóle nie posiadał uprawnień do prowadzenia zestawu. Jest wyjście zostawić przyczepę i dalej jechać solo  ?, albo poczekać te parę dni i odebrać dokument i nie psuć sobie urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest. Uprawnienia są nadawane w momencie wpisania tego do systemu, jeżeli już jest wpisane a druczek jeszcze jedzie do wk to przy kontroli mandat za brak dokumentu. Ale jeżeli trafi was kontrola przed ,,uprawomocnieniem się,, czy przed wpisaniem do systemu do kara jak za jazde bez uprawnień, to co pisał ed. Gorzej jak będzie kolizja lub wypadek to wtedy kaszana. Ja bym poczekał na papier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Przepisy dotyczące jazdy bez dokumentu "prawa jazdy" jeszcze nie obowiązują  - takowe są w planach Semu. Więc mąż w przypadku kontroli nie będzie mógł dalej prowadzić Waszego zestawu, oczywiście też będzie mandat. To tak jakby w ogóle nie posiadał uprawnień do prowadzenia zestawu. Jest wyjście zostawić przyczepę i dalej jechać solo  , albo poczekać te parę dni i odebrać dokument i nie psuć sobie urlopu.

 

Poruszanie się bez prawa jazdy nie jest traktowane na równi z brakiem posiadania uprawnień. Tak to nie działa. Jeśli kierowca uprawnienia posiada (sprawdzą to w CEPIK) to policja wystawi tylko mandat za brak dokumentu podczas kontroli. Dlatego jak się nie ma jeszcze PJ z wbitą kategoria to warto sprawdzić w CEPIKu czy nasze uprawnienia są już w bazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ..właśnie ten cepik najważniejszy bo brak dokumentu fizycznie to najmniejszy problem najważniejsze aby w bazie mieli. Druga sprawa czy w razie „łapanki” jak powiemy ze np jeden dzień do czasu wpisu poczekamy na parkingu będzie ok? Czy będą czekać przy nas ?albo co gorsza będziemy musieli zamówić lawetę aby dostawić ja np na parking policyjny ? jak to jest ? 

A jak spr w cepiku? Można prywatnie poprzez logowanie? Bo byłam na str i nic konkretnego nie widziałam. A może w ePUAP jest jakas zakładka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest aplikacja mobywatel. W niej ma być nowa funkcja dodania prawa jazdy. Testy już skończyli.
Jesli wypuszcza oficjalnie nowa wersje to moze uda sie dodac prawo jazdy będąc na wakacjach bez jego fizycznego posiadania. Policja wtedy nic Wam nie zrobi ja pokażcie mobywatel'a z dodanym prawem jazdy.
Nie bralem udziału w testach wiec nie wiem na 100% czy uda sie dodac prawo jazdy bez jego fizycznego posiadania ale wg mnie skoro w bazie bedzie prawko to powinno sie dac.
Pozdrawiam

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Marta1984 napisał:

No wiem ..właśnie ten cepik najważniejszy bo brak dokumentu fizycznie to najmniejszy problem najważniejsze aby w bazie mieli. Druga sprawa czy w razie „łapanki” jak powiemy ze np jeden dzień do czasu wpisu poczekamy na parkingu będzie ok? Czy będą czekać przy nas ?albo co gorsza będziemy musieli zamówić lawetę aby dostawić ja np na parking policyjny ? jak to jest ? 

A jak spr w cepiku? Można prywatnie poprzez logowanie? Bo byłam na str i nic konkretnego nie widziałam. A może w ePUAP jest jakas zakładka? 

Cześć. Też niedawno zdałem na B96. W infocar nie ma informacji kiedy dokument będzie wysłany do urzędu. Jedynie jest info że jak już fizycznie jest to można odebrać. W moim przypadku na odbiór dokumentu czekałem 10dni. Nigdzie do tego czasu nie ruszałem przyczepy chodziło głównie o strach przed zwykła kolizją niekoniecznie z mojej winy. Ubezpieczyciel nie miał by skrupułów żeby nie uznać że kierowaleś bez uprawnień. Jeśli chodzi o policję to na pewno nie zabiorą przyczepy na parking policyjny tylko zabronią dalszej jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Niunius07 napisał:

Cześć. Też niedawno zdałem na B96. W infocar nie ma informacji kiedy dokument będzie wysłany do urzędu. Jedynie jest info że jak już fizycznie jest to można odebrać. W moim przypadku na odbiór dokumentu czekałem 10dni. Nigdzie do tego czasu nie ruszałem przyczepy chodziło głównie o strach przed zwykła kolizją niekoniecznie z mojej winy. Ubezpieczyciel nie miał by skrupułów żeby nie uznać że kierowaleś bez uprawnień. Jeśli chodzi o policję to na pewno nie zabiorą przyczepy na parking policyjny tylko zabronią dalszej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, powiem wam co powiedział mi sąsiad z drogówki bo też miałem ten problem i musiałem czekać na wydanie dokumentu w starostwie.

W czasie kontroli możesz powiedzieć, że nie masz dokumentu. Wtedy sprawdza Cię z ewidencji kierowców. Okaże się że masz B, a B+E masz zdane ale dokument nie został wydany. Nałożona zostanie na Ciebie kara w wysokości 300 zł za brak posiadania kategorii do prowadzenia pojazdu. Bo uprawnienie posiadasz, ale nie wystarczające. 

Właścicielem naszych praw jazdy jest starostwo i dopiero kiedy ono nam je fizycznie wyda stajemy się posiadaczami uprawnień.

W razie wypadku, kolizji oraz razu wina jest twoja. Nie warto, ja czekałem 8 dni roboczych. W pon zdałem egzamin a w następny czwartek prawo jazdy było do odebrania.

 

Dodatkowo mają przykaz kontrolowanie zwiększonej ilości zestawów z racji medialnego szyku pt caravaning, bezpieczna wakacje itp...

Edytowane przez Lukasz88 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowałam zle link? wiec w infocar jest inf ze max do 7 dni i dokumentu są w wydziale komunikacji. Jutro jest 7 dzień wiec mamy nadzieje ze nas wpiszą 

2 minuty temu, Lukasz88 napisał:

Ok, powiem wam co powiedział mi sąsiad z drogówki bo też miałem ten problem i musiałem czekać na wydanie dokumentu w starostwie.

W czasie kontroli możesz powiedzieć, że nie masz dokumentu. Wtedy sprawdza Cię z ewidencji kierowców. Okaże się że masz B, a B+E masz zdane ale dokument nie został wydany. Nałożona zostanie na Ciebie kara w wysokości 300 zł za brak posiadania kategorii do prowadzenia pojazdu. Bo uprawnienie posiadasz, ale nie wystarczające. 

Właścicielem naszych praw jazdy jest starostwo i dopiero kiedy ono nam je fizycznie wyda stajemy się posiadaczami uprawnień.

W razie wypadku, kolizji oraz razu wina jest twoja. Nie warto, ja czekałem 8 dni roboczych. W pon zdałem egzamin a w następny czwartek prawo jazdy było do odebrania.

 

Dodatkowo mają przykaz kontrolowanie zwiększonej ilości zestawów z racji medialnego szyku pt caravaning, bezpieczna wakacje itp...

Dzięki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma racje,

2 minuty temu, Lukasz88 napisał:

W czasie kontroli możesz powiedzieć, że nie masz dokumentu. Wtedy sprawdza Cię z ewidencji kierowców. Okaże się że masz B, a B+E masz zdane ale dokument nie został wydany. Nałożona zostanie na Ciebie kara w wysokości 300 zł za brak posiadania kategorii do prowadzenia pojazdu. Bo uprawnienie posiadasz, ale nie wystarczające

I ma racje bo nadanie uprawnień to decyzja administracyjne i pj musi zostać doręczone, co z reszta zawsze sie kwituje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marta1984 napisał:

Skopiowałam zle link? wiec w infocar jest inf ze max do 7 dni i dokumentu są w wydziale komunikacji. Jutro jest 7 dzień wiec mamy nadzieje ze nas wpiszą 

Pamietaj ze kurier przywozi je do starostwa. Dzwon na godzinę przed zamknięciem, może się uda ?

w wielu starostwach jest teraz ograniczona liczba interesantow i trzeba się zapisywać na konkretne godziny. 

Mi pomogła 4 letnią córka która błagała że chce jechać na wakacje i Pani przy drzwiach wydała mi prawko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lukasz88 napisał:

Pamietaj ze kurier przywozi je do starostwa. Dzwon na godzinę przed zamknięciem, może się uda ?

w wielu starostwach jest teraz ograniczona liczba interesantow i trzeba się zapisywać na konkretne godziny. 

Mi pomogła 4 letnią córka która błagała że chce jechać na wakacje i Pani przy drzwiach wydała mi prawko

Na szczęście mam znajoma która da znać. Jutro chcemy wyjechać z rana bo tak mamy ustalony odbiór przyczepy. Trzymajcie kciuki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te cale przepisy sa tak durne ze az smieszne... Cale to co jest zwiazane z prawem jazdy zatrzymalo sie 20 lat temu, jak nie więcej. To ze trzeba czekac na papier, to ze jak sie starasz o PKK a zdawales prawko w innym rejonie to oni dokumentację miedzy soba poczta wysyłają ??? aktualnie mija półtora tygodnia odkad czekam na PKK ?? przeciez to powinna Pani w urzedzie kliknac, cyk, pyk, pobrac dokumenty i juz. Ludzie w XXI wieku, w dobie ssybkiego internetu, bezpiecznych VPNow to sa po prostu szczere jajca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.