Skocz do zawartości

Zerwana dysza palnika cramer


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jeden z palników ledwo co działał więc postanowiłem odkręcić dyszę i ją wyczyścić. Niestety urwała się dysza. Rozebrałem więc kuchenkę odkręciłem podstawę/korpus palnika, próbowałem ze środka jakoś to wyciągnąć ale jakoś nie bardzo, rozwierciłem trochę jednak nadal nie wyskrobię :) Teraz pytanie czy da radę gdzieś zamówić taki korpus ? bo nie mogę nigdzie znaleźć na necie albo czy da się to jakoś nagwintować i kupić moze inną dyszę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Klimator napisał:

próbowałem ze środka jakoś to wyciągnąć ale jakoś nie bardzo, rozwierciłem trochę jednak nadal nie wyskrobię

Należało by tak rozwiercić aby móc poprawić gwint a tam jest 6 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam Rogowski napisał:

Należało by tak rozwiercić aby móc poprawić gwint a tam jest 6 mm

No to chyba tak jest rowiercone :) więc może się uda :) 

Zdjęcie jeszcze przed rozwierceniem

IMG_20200610_152415.jpg

a kuchenka to taka:

IMG_20200610_162501.thumb.jpg.4b8f24924b37c32950282b06048d01db.jpg

IMG_20200610_162548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Klimator napisał:

No to chyba tak jest rowiercone

Jeżeli rozwierciłeś na 6 mm to już pozamiatane. je zeli tak zrobiłeś to nie pozostaje nic innego jak wkleić dysze na klej /ciekły metal/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Klimator napisał:

rozwiercone jest 5

No to gwintownik ze ściętym końcem i delikatnie gwintujesz, najlepiej jak byś miał zestaw/ wstępny-średni-i końcowy/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wie ktoś gdzie można kupić taką podstawę z tą rurką doprowadzającą gaz ? albo jakiś cały palnik co by pasował?? Bo mam jednak nieszczelność przy wężyku 
A moglbys zrobic zdjecie palnika i kuchenki??

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Wie ktoś gdzie można kupić taką podstawę z tą rurką doprowadzającą gaz ? albo jakiś cały palnik co by pasował?? Bo mam jednak nieszczelność przy wężyku 
A moglbys zrobic zdjecie palnika i kuchenki??

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2020 o 16:21, Klimator napisał:

No to chyba tak jest rowiercone :) więc może się uda :) 

Zdjęcie jeszcze przed rozwierceniem

IMG_20200610_152415.jpg

Palnik jest już tak zużyty, że dalsze kombinowanie, to już będzie druciarstwo. Odżałuj min. 150 zeta i kup nowy palnik oraz dyszę - elementy "45" oraz "60". W tej kuchence akurat wszystkie trzy dysze powinny mieć identyczny rozmiar (moc palników jest taka sama) oczywiście dla 30 mbar, więc pamiętaj o tym przy zamawianiu.

3.jpg.ba72acb0ef7e90e97f6ab971b845c385.jpg

Szukaj elementu oznaczonego nr C-419391 i zamiast Cramer, to lepiej Dometic.

W dniu 13.06.2020 o 09:35, Klimator napisał:

Wie ktoś gdzie można kupić taką podstawę z tą rurką doprowadzającą gaz ? albo jakiś cały palnik co by pasował?? Bo mam jednak nieszczelność przy wężyku 

Np. tu:

https://www.campingplus.de/ersatzteile/dometic-ersatzteile/kocher-spuelen/dometic-brennertopf-fuer-kocher-ek-2000-nr.-407144741

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KarBar napisał:

A gdzie znalazles taki schemat?

W Necie :skromny:

9 godzin temu, KarBar napisał:

Ja do swojej bym dokupila wszystkie 3 palniki w calosci tylko nie mam pojecia gdzieemoji19.png

... poczyniłaś jakieś kroki w tym celu? ;)  Pytałaś gdzieś, o to na forum? Zamieściłaś, jak Klimator, odpowiednie fotki i podałaś model kuchenki? :hmm: Nikt nic nie podpowiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za info co do części, ta podstawę namierzylem też w polskim sklepie jednak nigdzie nie mogę znaleźć tego wężyka który jest wkręcany w tą podstawę a z samej podstawy mi nic bo byli coś robione przy rurce i tam jest nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.