Skocz do zawartości

Akumulatory JENOX Hobby - prośba o opinię


smok_wawelski

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, czyś napisał:

Jenoxa hobby nie rozładowywać poniżej 50% pojemności i parę lat posłuży. Jak na tani aku głębokiego rozładowania i do tego zwykły kwasowy, nie jest taki zły. Ma zwykłe pudło, do którego bez problemu podłączy się wężyk do odprowadzania gazów na zewnątrz. Jak każdy aku. Jako kwasiak plus taki, że naładuje sie to wszystkim i wszędzie, choćby "ruskim" prostownikiem lub samoróbą po szwagrze ciotecznego dziadka. Raz lub dwa razy do roku potraktować trochę wyższym napięciem (tryb odsiarczania w lepszych ładwoarkach). W każdym razie raczej nie padnie od pierwszego rozładowania poniżej wszelkich minimów, straci trochę pojemności, ale podniesie się i będzie nadal działał, a ewidentnie kiepskie aku potrafią po takim zdarzeniu polec.

Dzięki za precyzyjną odpowiedź. Przeciągnąłem trochę zakup z ubiegłego roku ale teraz już nie ma szans. Mam zatem nadzieję, że jak kipię tego hobby to jazda kamperem nadal będzie moim hobby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bonawentura napisał:

Dzięki za precyzyjną odpowiedź. Przeciągnąłem trochę zakup z ubiegłego roku ale teraz już nie ma szans. Mam zatem nadzieję, że jak kipię tego hobby to jazda kamperem nadal będzie moim hobby :)

Zależy jak chcesz użytkować, ale w kamperze i jeśli bardziej intensywnie - pomyśl jednak o AGMie. Ja miałem w cepie, ale mimo że w środku, to był w przewietrzanym miejscu a cepa wykorzystywana mało intensywnie. Owszem, AGM to większe koszty, ale jak masz już kupować aku, mimo wszystko przemyśl zakup zwykłego kwasiaka w kierunku AGMa. To jest można powiedzieć, rozwiazanie zgodne z "kanonem". Jakkolwiek Jenox hobby nie jest jak na kwasiaka zły, to odpowiednio traktowany AGM "przetrwa"dłużej (zaliczy więcej cykli), lepiej znosi ładowanie wyżsżymi prądami, nie powinien gzaować (z zasady szczelny). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do agm zdaje się potrzeba innej ładowarki, tzn trzeba by sprawdzić czy Twoja nie podaje za wysokiego napięcia przy ładowaniu, dla agm zdaje się max to 14.4V, wyższe może go uszkodzić, już 14.6 może być szkodliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, czyś napisał:

Zależy jak chcesz użytkować, ale w kamperze i jeśli bardziej intensywnie - pomyśl jednak o AGMie. Ja miałem w cepie, ale mimo że w środku, to był w przewietrzanym miejscu a cepa wykorzystywana mało intensywnie. Owszem, AGM to większe koszty, ale jak masz już kupować aku, mimo wszystko przemyśl zakup zwykłego kwasiaka w kierunku AGMa. To jest można powiedzieć, rozwiazanie zgodne z "kanonem". Jakkolwiek Jenox hobby nie jest jak na kwasiaka zły, to odpowiednio traktowany AGM "przetrwa"dłużej (zaliczy więcej cykli), lepiej znosi ładowanie wyżsżymi prądami, nie powinien gzaować (z zasady szczelny). 

No właśnie podobną informację uzyskałem w jednym z serwisów bo nasza eksploatacja bywa różna ze wskazaniem na bardziej intensywna :) Rozglądałem się już trochę nawet za AGMami i dalej chciałem iść w kierunku Jenoxa ale nie mam tutaj jeszcze totalnie rozeznania. Co do ładowarki jak sprawdzałem to waha się od 14,2 do 14,3 więc powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam od prawie roku AutoPart głębokiego rozładowania 105 Ah i muszę powiedzieć, że wytrzymał jeżdżenie na moverze i cały weekend zasilania przyczepy po tym jak nas wykiwali na Camp66 i nie pozwolili ustawić się na zarezerwowanej i opłaconej parceli. Ja jestem zadowolony. W przyczepie jest zamocowany bez dostępu z zewnątrz niestety ale w skrzynce przeznaczonej do akumulatora. 

Z perspektywy użytkowania w 2022 roku jestem zadowolony.  

Edytowane przez Batman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.