Skocz do zawartości

Piec truma 5002


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Staram sie wszystko ogarnac w mojej pierwszej przyczepie. Czy bedzie cos jeszcze z tego pieca. Wiem, że brakuje tam części. Da rade samemu to naprawić czy znacie może jakiegoś serwisanta?

20200528_171054.jpg

20200528_171101.jpg

20200528_171108.jpg

20200528_171140.jpg

20200528_171105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Już sam fakt, że zadałeś takie pytania świadczy, że nie powinieneś się do tego dotykać. Po tych zdjęciach trudno ocenić, czego brakuje (nie wszystko jest widoczne). Nie wiadomo też, czy piec w ogóle jest podłączony do instalacji gazowej, a jeśli jest, to w jakim stanie są te podłączenia oraz jaki jest stan i szczelność całej instalacji gazowej. Tu już nie ma miejsca na doktoryzowanie się, tylko wymagana jest naprawa przez serwis zaznajomiony z tematyką karawaningową (czyt. autoryzowany serwis "Truma"). Niestety, pod awatarem nie podałeś jakichkolwiek informacji, więc trudno pisać konkretnie, a zgadywać nikt nie będzie. Tu masz przykładowe linki, a reszty możesz się dowiedzieć pod wskazanymi adresami lub w necie. Nie mając choćby podstawowej wiedzy i ceniąc życie własne i rodziny, gazowe naprawy pozostaw fachowcom. Po zakończonych pracach, zleć ciśnieniowe sprawdzenie całej instalacji, aby mieć pewność, że jest szczelna.

https://trumapolska.pl/serwisy/

https://ogrzewania.pl/serwis/Truma?gclid=EAIaIQobChMIpJO2qPbX6QIVylQYCh1CHwF1EAAYASAAEgLNM_D_BwE

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej uzupełni profil skąd jesteś , fajny magik jest w Opalenicy Andrzej . Ogólnie kolego masz piec na podwójnej komorze i brakuje tak jakby sterowania i termopary , zrób zdjęcie pod podłogą w miejscu pieca jeszcze .

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od spodu wygląda, że piec jest kompletny. Kolanko z nakrętkami do wymiany (może być trudno odkręcić). Jeśli piec ma być zrobiony solidnie, a przede wszystkim bezpiecznie, unikałbym "magików". Namiary na serwisy masz, więc dzwoń i wszystkiego się dowiesz. Być może wystarczy założyć kompletny zawór z kapilarą /czujnikiem i będzie OK, jeśli palniki są sprawne. Termopara jest, więc jeśli nie jest uszkodzona, to problemu nie ma, ale to wyjdzie dopiero po zamontowaniu tego, czego brak i uruchomieniu pieca. Moim zdaniem minimalny koszt naprawy ok. 1100 - 1200 zł., jeśli płaszcz, rury, generator i palniki sprawne.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyglądzie proponował bym na wymontowanie piece i odnowienia wszystkiego co jest pokryte pięknym rudym kolorem też łatwiej by Ci było dać wymontowany piec jak to kolega mówi serwisantowi

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, bo u mnie przy wiosennym myciu oczom ukazał się taki obrazek

20200607_162133.thumb.jpg.a30388f944fec60c875d287cb9e8a634.jpg

Prawdopodobnie miesiąc temu dojeżdżając do @polo63 drzewka zdjęły mi ten daszek ?

Tak więc mam do Was dwa pytanka.

Czy przez ten miesiąc padający deszcz nie mögł zrobić jakichś zniszczeń wewnątrz komina/pieca?

Czy tutaj brakuje tylko zakrycia daszka, czy są jeszcze jakieś inne elementy?

Tzn. czy wystarczy tylko taki element kupić:

http://www.go-market.pl/przyczepy-i-samochody-kempingowe/czesci-do-przyczep-i-kamperow/kampery-i-przyczepy-wnetrze/gaz-ogrzewanie-gazowe-truma-czesci/p,zakrycie-daszka-komina-truma-ak-3-ak-5-haba,100045209.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lbuster sprawdź jak wygląda od środka rura kominkowa - jeśli ok to spokojnie, bo przecież piecyk masz bliżej środka cepki niż wylot komina, woda do pieca się raczej nie miała jak dostać. Szkoda, że z tą sytuacją będzie Tobie ów miejscówka kojarzyła:/. Spokojnie kupuj tylko zaślepkę komina (nawet tą linkowaną). Pozdrawiam i zapraszam na inną, tyż fajną nowo znalezioną miejscówkę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lbuster napisał:

dojeżdżając do @polo63 drzewka zdjęły mi ten daszek ?

Zasuwaj do kolegi niech teraz szuka:D... Albo oddaje swój:yay:

 

22 godziny temu, lbuster napisał:

Brakuje tylko tego zakrycia, jeżeli średnica u Ciebie jest taka sama to kupuj ten z linku. Trochę dziwne że zgubiłeś bo on jest wkręcany..

Edytowane przez Adam Rogowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik @polo63, żeby na wyjazdach tylko takie straty były, to bym był szczęśliwy :) A nowa miejscówka niech czeka do następnego spotkania :ok:

W dniu 9.06.2020 o 15:55, Adam Rogowski napisał:

Zasuwaj do kolegi niech teraz szuka:D... Albo oddaje swój:yay:

Specjalnie tak napisałem, by miał wyrzuty sumienia, bo przeciągnął mnie po dołach/krzakach :P

W dniu 9.06.2020 o 15:47, polo63 napisał:

Spokojnie kupuj tylko zaślepkę komina (nawet tą linkowaną).

 

W dniu 9.06.2020 o 15:55, Adam Rogowski napisał:

Brakuje tylko tego zakrycia, jeżeli średnica u Ciebie jest taka sama to kupuj ten z linku.

Dzięki koledzy. Przed długim weekendem nie zdążyłem się tym zająć, tak więc tylko zakleiłem wylot. Na szczęście nie było potrzeby odpalania pieca :)

Sprawdzę średnicę (choć mam nadzieję, że to standard) i kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2020 o 15:55, Adam Rogowski napisał:

Zasuwaj do kolegi niech teraz szuka:D... Albo oddaje swój:yay:

Mój nie podejdzie, mam blaszany?

2 godziny temu, lbuster napisał:

Specjalnie tak napisałem, by miał wyrzuty sumienia, bo przeciągnął mnie po dołach/krzakach :P

Dawaj nr konta na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.