Skocz do zawartości

montaż bagażnika rowerowego na tylnej ścianie - prośba o podpowiedz.


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

cześć koledzy/żanki.

mam taki problem/dylemat. Muszę zamontować dodatkowy bagażnik na rowery (na dyszlu już jest na 2 rowery a potrzebuje na kolejne dwa - dach auta odpada , jest na nim bagażnik na wózki :) )
problemem dla mnie jest materiał z którego jest wykonana tylna ściana - jest na niej taka wytłoczka plastikowa ozdobna... ktoś montował na takim czymś bagażnik ? to jest jakiś problem ?
dodatkowo tylne okno też nie pomaga w rozplanowaniu montażu... 
?
 

20200428_185341.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no możesz mieć faktycznie niezłą zagwozdkę, bo te przetłoczenia i okno... Ale, zobacz sobie bagażnik Thule sport G2  tam jest kilka rozwiązań na różne rodzaje ścian o róznych rozstawach i wysokościach rurek konstrukcyjnych. A najlepiej wyślij zdjęcie do fiammy lub thule - może coś sensownego i pewnego wymyslą:)

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pawel1966 napisał:

no możesz mieć faktycznie niezłą zagwozdkę, bo te przetłoczenia i okno...

Konstruktor przyczepy chciał w ten sposób uchronić użytkownika przed zepsuciem " balansu" przyczepy..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysztof57 napisał:

Konstruktor przyczepy chciał w ten sposób uchronić użytkownika przed zepsuciem " balansu" przyczepy..................

taa... i dlatego na tyle cepki, pod tylną ławą, zaprojektował duża bakistę żeby można wsadzić np. 5 zgrzewek wody mineralnej ;)
 

a tak poważniej, to dzieki panowie, faktycznie chyba jestem skazany na ten bagażnik od fiammy... cena troche przeraża, a używek nie znalazłem :)

pozdr! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cicik napisał:

taa... i dlatego na tyle cepki, pod tylną ławą, zaprojektował duża bakistę żeby można wsadzić np. 5 zgrzewek wody mineralnej ;)

Czytaj ze zrozumieniem instrukcję.

Zgrzewki wody można tam przechowywać tylko na postoju a w czasie jazdy to miejsce jest przeznaczone na zapasy dobrego nastroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, BUMERANG napisał:

Mam taki i sobie chwale. Albo inaczej innego nie miałem :), ale i tak sobie chwale - wkładam rowery i jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Krzysztof57 napisał:

Czytaj ze zrozumieniem instrukcję.

Zgrzewki wody można tam przechowywać tylko na postoju a w czasie jazdy to miejsce jest przeznaczone na zapasy dobrego nastroju.

no i po co tak agresywnie ? "czytaj ze zrozumieniem" ?? :)))
kolego, pytałem o poradę jaki wybrać bagażnik a nie o to czy go zakładać i jak to wpłynie na rozłożenie ciężaru w cepie i co trzymać w bakistach  na postoju...  to tak w temacie czytania ze zrozumieniem ;) 
mimo wszystko pozdrawiam :D 



 

12 godzin temu, Tomiy napisał:

Mam taki i sobie chwale. Albo inaczej innego nie miałem :), ale i tak sobie chwale - wkładam rowery i jadę.

jeśli można , sam montowałeś ? jeśli tak to podpowiedz jak to jest od spodu zamontowane ? na fotkach wychodzi ze wkręty mocujemy w podłogę  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cicik napisał:

no i po co tak agresywnie ? "czytaj ze zrozumieniem" ?? :)))
kolego, pytałem o poradę jaki wybrać bagażnik a nie o to czy go zakładać i jak to wpłynie na rozłożenie ciężaru w cepie i co trzymać w bakistach  na postoju...  to tak w temacie czytania ze zrozumieniem ;) 
mimo wszystko pozdrawiam :D 

Cóż,  miało być śmiesznie a wyszło jak zawsze.........

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 09:51, cicik napisał:

jeśli można , sam montowałeś ? jeśli tak to podpowiedz jak to jest od spodu zamontowane ? na fotkach wychodzi ze wkręty mocujemy w podłogę  ?

Od góry masz przez listwę (tą nad oknem - tam jest wzmocnienie) mocowanie, a od dołu są takie małe "kątowniki, które mocujesz przez podłoge. Ja mam zamocowane takimi  kilkucentymetrowymi wkrętami, nie wiem 8-10 cm. i do tych uchwytów wkładasz dolną część bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomiy napisał:

Od góry masz przez listwę (tą nad oknem - tam jest wzmocnienie) mocowanie, a od dołu są takie małe "kątowniki, które mocujesz przez podłoge. Ja mam zamocowane takimi  kilkucentymetrowymi wkrętami, nie wiem 8-10 cm. i do tych uchwytów wkładasz dolną część bagażnika.

dzieki. zakładam (muszę założyć) ze skoro takie mocowanie przewidział producent to do tych 35kg musi wystarczyć. :) 
pozdr! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2020 o 09:15, cicik napisał:

dzieki. zakładam (muszę założyć) ze skoro takie mocowanie przewidział producent to do tych 35kg musi wystarczyć. :) 
pozdr! 

Spoko, 2 rowery dla dorosłych przejechały juz parę tys km i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2020 o 21:16, pawel1966 napisał:

... Ale, zobacz sobie bagażnik Thule sport G2  tam jest kilka rozwiązań na różne rodzaje ścian o róznych rozstawach i wysokościach rurek konstrukcyjnych. 

mialem juz w koszyku fiamme ale znalazłem dokladnie taką wersje thule G2 jaka by mi pasowała - Uniwersal. https://www.thule.com/en-gb/caravans-accessories/bike-racks/thule-sport-g2-universal-_-306563

dodatkowo na aledrogo jest taniej o ok. 300zł od fiammy (sa tylko nowe - uzywek na razie nie znalazłem). 

 

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cicik napisał:

mialem juz w koszyku fiamme ale znalazłem dokladnie taką wersje thule G2 jaka by mi pasowała - Uniwersal. https://www.thule.com/en-gb/caravans-accessories/bike-racks/thule-sport-g2-universal-_-306563

dodatkowo na aledrogo jest taniej o ok. 300zł od fiammy (sa tylko nowe - uzywek na razie nie znalazłem). 

 

no to super. Właściwie to ja sam się zastanawiam czy nie dołozyć sobie do mojego 400 TS takie bagażnika z tyłu, Na dyszlu już mam ale czasem jeździmy z wnukami i wtedy są to już cztery rowery.  Ja mam do prawda prostą ścianę ale lepiej jej nie dziurawić a mocowanie dołu do podłogi wydaje się sensowne.

20200504_110513.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.