Skocz do zawartości

montaż bagażnika rowerowego na tylnej ścianie - prośba o podpowiedz.


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, pawel1966 napisał:

...  Ja mam do prawda prostą ścianę ale lepiej jej nie dziurawić a mocowanie dołu do podłogi wydaje się sensowne.

 

ja właśnie  kupiłem/zamówiłem.
do Thule przekonało mnie jeszcze jedno (oprócz ceny :) ) a mianowicie sposób montażu góry. Thule dodaje taką aluminiową listewkę którą wpina sie w rynnę - tak jak kedre a potem do niej dopiero zaczepy na stelaż . oczywiście tą listewkę tez przykręca sie wkrętami (6szt) do runny.
na pewno jest to bardziej solidne niż wersja fiammy.
jak już zamontuje to zrobię fotki i podepnę pod temat. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wiec tak. 
powtórzę, ze sposób montażu góry bagażnika wzbudza większe zaufanie niż to we fiamma. (zapewne to we fiamma jest równie mocne - pisze tylko o swoch odczuciach)
oczywiście musiałem napotkać na trudności :) w postaci np. konieczności wycięcia w listewce montażowej małego fragmentu na "plastikowe" zabezpieczenie szyby.
20200506_195023.thumb.jpg.da50401210463eb727dbc0e9afb5257d.jpg

i po wycięciu:

20200506_200607.thumb.jpg.2185bfb4c572c9e44f624c4e50800c77.jpg

poza tym montaż banalnie prosty a efekt zadowalający.

20200506_202244.thumb.jpg.816125f63aae7382ccca550453426e3a.jpg

Montaż dołu i listewki (dokręca się ją jeszcze 6-ma wkrętami) zostawiłem na weekend - ma być ciepło i słonecznie :) .

pozdr!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne rozwiązanie. Ja właśnie dziś kupiłem sobie nowy rower i ze względu na to, że chyba będziemy często jeździć z czterema rowerami ( dwa duże, dwa małe) to myslę o podobnym rozwiązaniu żeby odciążyć dyszel ( w moim aucie jest niestety max nacis na hak 75 kg i przy jednym rowerze, załadowanej przedniej bakiście już zbliżam się do tego wyniku). Mam co prawda beli i uchwyty na dach, ale w partnerze zakładanie roweru na wysokość 190 cm to męka.. Jedynie dziecięce rowery można tam samemu założyć nawet przy dolnym mocowaniu ramy. I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, ostanie zdjęcie z kompletnie zamontowanym bagażnikiem i juz kończę temat żeby nie zanudzać ;) 
PS
fajne jest też to ze szyny można przesuwać - na 1 fotce celowo je rozsunąłem maksymalnie (jedną w lewo drugą w prawo)
pewnie łatwiej rowery przy sobie postawić. 
20200508_192957.thumb.jpg.469d104d7c3e3a3227ab92546484ef70.jpg20200508_193017.thumb.jpg.49efe8513a47acfc449ce8c29a88deb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, cicik napisał:

pewnie łatwiej rowery przy sobie postawić. 

Dokładnie. Ja u siebie też przesunąłem ( ale niewiele ) szyny względem siebie, żeby się korby pedałów mijały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek.... błąd. Nie założysz pokrowca. A warto go mieć z różnych względów....


A robią już takie, które nie rozrywają się po drodze i później wiszą strzępy :) bardzo źle wspominam mój pokrowiec fiamma.
Generalnie to trudno zrobić taki pokrowiec, manetki, kierownica, zębatki, a to wszystko rozrywa wiatr podczas jazdy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, witus napisał:

 


A robią już takie, które nie rozrywają się po drodze i później wiszą strzępy :) bardzo źle wspominam mój pokrowiec fiamma.
Generalnie to trudno zrobić taki pokrowiec, manetki, kierownica, zębatki, a to wszystko rozrywa wiatr podczas jazdy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Tak. Mam 2 pokrowce marki Klaja. Jeżdżą już 4 rok. Wytrzymały 1x0 /h . Polecam!!!

Uwaga artykuł nie sponsorowany ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam 2 pokrowce marki Klaja. Jeżdżą już 4 rok. Wytrzymały 1x0 /h . Polecam!!!
Uwaga artykuł nie sponsorowany


Ok zapisuję! Dzięki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 21:03, cicik napisał:

dobra, ostanie zdjęcie z kompletnie zamontowanym bagażnikiem i juz kończę temat żeby nie zanudzać ;) 
PS
fajne jest też to ze szyny można przesuwać - na 1 fotce celowo je rozsunąłem maksymalnie (jedną w lewo drugą w prawo)
pewnie łatwiej rowery przy sobie postawić. 
20200508_193017.thumb.jpg.49efe8513a47acfc449ce8c29a88deb1.jpg

A nie powinno być jeszcze uchwytów do ramy roweru??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.