Skocz do zawartości

Zastanawiam się Fendt Brillant - czy to okazja ?


cario14

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem ze sie nieco irytujecie, ze podpowiadacie szukaj nowej- a tu koles dalej drązy.. no ale wiecie jest to troche hajsu wiec szukam, kombinuje jak kazdy. 
 

Ale zaczynam dojrzewac do decyzji o nowej, jednak nie znajduje Fendt takiej pod siebie, Adrie nie bardzo mi sie podobają no i zaczynam powaznie myslec o tym :

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-generation-scandinavia-545-qmk-przyczepa-kempingowa-dethleffs-scandinavia-545-qmk-zimowa-alde-ID6COR0F.html

Dodam ze zalezy mi tez na mozliwosci korzystania z przyczepki zimą, bylem raz kamperem na nartach i spodobalo mi sie wiec tutaj ma znaczenie dla mnie rowniez ogrzewanie.

Jedno czego sie boje, to czy Dethleffs nie okaze sie jakosciowo jak hobby? Albo i gorzej ? Nie wiele opinii mozna znalezc na necie... podpowiecie ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 minuty temu, cario14 napisał:

Rozumiem ze sie nieco irytujecie, ze podpowiadacie szukaj nowej- a tu koles dalej drązy.. no ale wiecie jest to troche hajsu wiec szukam, kombinuje jak kazdy. 
 

Ale zaczynam dojrzewac do decyzji o nowej, jednak nie znajduje Fendt takiej pod siebie, Adrie nie bardzo mi sie podobają no i zaczynam powaznie myslec o tym :

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-generation-scandinavia-545-qmk-przyczepa-kempingowa-dethleffs-scandinavia-545-qmk-zimowa-alde-ID6COR0F.html

Dodam ze zalezy mi tez na mozliwosci korzystania z przyczepki zimą, bylem raz kamperem na nartach i spodobalo mi sie wiec tutaj ma znaczenie dla mnie rowniez ogrzewanie.

Jedno czego sie boje, to czy Dethleffs nie okaze sie jakosciowo jak hobby? Albo i gorzej ? Nie wiele opinii mozna znalezc na necie... podpowiecie ? 

 

 

Piękna przyczepa, a Alde to świetna sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, cario14 napisał:

Rozumiem ze sie nieco irytujecie, ze podpowiadacie szukaj nowej- a tu koles dalej drązy.. no ale wiecie jest to troche hajsu wiec szukam, kombinuje jak kazdy. 
 

Ale zaczynam dojrzewac do decyzji o nowej, jednak nie znajduje Fendt takiej pod siebie, Adrie nie bardzo mi sie podobają no i zaczynam powaznie myslec o tym :

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-generation-scandinavia-545-qmk-przyczepa-kempingowa-dethleffs-scandinavia-545-qmk-zimowa-alde-ID6COR0F.html

Dodam ze zalezy mi tez na mozliwosci korzystania z przyczepki zimą, bylem raz kamperem na nartach i spodobalo mi sie wiec tutaj ma znaczenie dla mnie rowniez ogrzewanie.

Jedno czego sie boje, to czy Dethleffs nie okaze sie jakosciowo jak hobby? Albo i gorzej ? Nie wiele opinii mozna znalezc na necie... podpowiecie ? 

 

 

Łał. Ta przyczepa w środku jest żywcem zerżnieta z Adrii. Uchylna umywalka, prysznic i kolor mebli. Wygląda z fotek podobnie w 90 %. owszem ma ogrzewanie Alde, szerokość 250cm. 

Jednak nie za 140.000zl.

Nawet nie 120.

Pokazywałem Ci fendta w tym układzie za 107.000. będzie jeszcze knaus silver line 580.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cario14 napisał:

No tak ale i fendt i knaus albo nie ma

kibla, albo prysznica, albo ogrzewanie zwykle.

a co powiecie o jakosci tej marki ? Mam na mysli Dethleffs?

Jak nie ma? Nie robią alde w Fendt? Wpisz. Na mobile.de swoje kryteria.

Adria adora chyba 563pt ma co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie chaotycznie szukasz. Najpierw ustal, czy nowa czy używana, jak używana to szukasz w tym co jest, jak nowa to ustal układ, układy są praktycznie jednakowe u wszystkich, wg tego co piszesz to będzie dobry taki jak w knaus 580q. Jak ustalisz układ to szukasz który producent go oferuje, wybierasz który Ci odpowiada i wtedy konfigurujesz, to alde, to klime, to ogrzewanie podłogowe, to pakiet zimowy to to, to siamto, wychodzi cena z kosmosu i po kolei wykreślasz co jednak zbędne :) 

 

bo tak będziesz wrzucał od cyganerii po detke za 140k to do niczego konkretnego nie dojdziemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Miałem podobnie przy zakupie kolejnej budy, ja postawiłem na Fedta bo mi się podobał, miałem i podoba :) . Może podpytaj dilera o możliwość zamontowania ogrzewania dodatkowego lub montaż mat które umilą zimowy karawaning. Kupować przyczepę przy takim budżecie z innej nacji? - po co mieć wyrzuty sumienia. Dozbieraj i ciesz się nową :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maras napisał:

Mamy zimę i zimę :) 

Zerknij sobie na Kabe a w niej jakie ma ogrzewanie i porównaj wielkość okien z innymi przyczepami.  

Jasne, lecz do - 20 zwykłe przyczepy wystarczą. Jeśli ktoś planuje użytkować w rejonach zimniejszych kupi bude bardziej przystosowaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cario14 napisał:

Adria mi sie po prostu nie podoba, a Fendt jakos nie potrafie namierzyc takiego z Alde ...:(

Alde nie jest wyznacznikiem. Jeżeli będzie podłogowe grzanie płynem plus truma 5kw to się tam ugotujecie w środku na mrozie. 

Sprawdź ofertę burstnera, oni robią też sprzęty zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jednak naczytałem się że Fendt to Fendt...  Nie ogarniam jedynie dlaczego taka marka wypuszcza tyle modeli bez prysznica... Albo źle sprawdzam, ale nawet w nowych nie widzę prysznica. 

Nie odbierz proszę tego jako żaden atak ale z tego wynika ze na fendta Cie nie stać.

Mając budżet 20 parę tys € zdecydowanie szukałbym nowej przyczepy....

 

 

Co do wielkości. W chwili obecnej mam 560 Dethleffsa, 230cm szerokości. Wymiar nie stanowi żadnego problemu na kempingach. W sezonie jeździmy praktycznieo co weekend ale tylko na weekend wiec nie używamy przedsionka. Juz wiem ze osobny prysznic jest dla nas niepotrzebny bo kąpiemy się na kempingach, ale zdecydowanie brakuje nam kącika dla dzieci.

 

Adria 613 pk wydaje się rozadnym zakupem, pomimo że ne jest to nic specjalnego wolałbym nowa adrie niż niepewnego fendta na którego mnie po prostu nie stac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co powiecie na to :) mimo ze jestem zdecydowany raczej na nowego Fendta to korona nudy mobilizuja mnie do przegladania ofert :) Nie znalazlem zbytnio informacji o tej marce, przyczepa mi sie podoba nie ma jedynie klimy z tego co widze... 

https://www.otomoto.pl/oferta/lorries-swift-challenger-645-jak-nowa-exlusive-2017r-solar-ogrzewanie-alde-vip-wyposaz-lazienka-ID6CZdFq.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co powiecie na to  mimo ze jestem zdecydowany raczej na nowego Fendta to korona nudy mobilizuja mnie do przegladania ofert Nie znalazlem zbytnio informacji o tej marce, przyczepa mi sie podoba nie ma jedynie klimy z tego co widze... 
https://www.otomoto.pl/oferta/lorries-swift-challenger-645-jak-nowa-exlusive-2017r-solar-ogrzewanie-alde-vip-wyposaz-lazienka-ID6CZdFq.html
Najpierw sprawdź po ile takie przyczepy chodzą w UK, a potem spytaj handlarza czemu u niego tak tanio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.