Skocz do zawartości

Zastanawiam się Fendt Brillant - czy to okazja ?


cario14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy więc witam wszystkich serdecznie.  Zastanawiam się narazie ale coraz to poważniej nad zakupem przyczepki, szukam czegoś wypasionego budżet mi na to pozwala i znalazłem - mam wrażenie, że okazje.

https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-brillant-700-max-luksusowe-wyposazenie-2015r-ID6CJLD7.html#ef03f8382b

Dodam, że przyczepka kilka tygodni temu była za 120 tyś wystawiona, koleś obniżył cenę i jest gotów ją puścić za 90tys. Niestety - jest to handlarz, przyczepka pochodzi z Francji. Nie trawię Francuzów ale przyczepka wygląda zacnie.  Brakuje movera - bez którego nie wyobrazam sobie życia :) więc to będzie pierwsze co musiałbym dołożyć, i mam nadzieję że jedyne. 

Proszę fachowcy zerknijcie narazie tylko na ogłoszenie - nie chcę prosić żeby ktoś tam jechał oglądać bo jeszcze musze przekonać drugą połowę do tego zakupu, ale ja się napalam coraz bardziej. Poczytałem już trochę o przyczepkach, wiem że Fendt to najwyższa półka jakościowa i  o coś takiego mi chodzi, moje doświadczenie z karawaningiem ogranicza się do dwóch wyjazdów wypożyczonym kamperem, oba udane - w tym jeden ziomowy na narty :)  Czy wygląda Wam to na okazję  ?  Nowy Brillant chodzi po 200-300 tyś.  wieadomo że to nie jest nowe - ale półka top of the top ...

Jako holownik mam na placu Jeep Grand Cherokee z silnikiem 3,7 zagazowanym więc wydaje mi się że będzie git DMC odpowiednie.  Zastanawiam się jedynie nad dołożeniem drugiego zbiornika gazu żeby nie musieć tankować co 300km - a wiem że taka opcja dwóch zbiorników w tym modelu jest. 

Moja rodzinka to 2+3 ale conajmniej jedno z tych 3 już z nami nie ma ochoty jeździć... Więc pozostaje 2+2 a w większości nawet 2+1. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rozumiem że interesują Cię tylko okazje? Nic w normalnych pieniądzach nie wchodzi w grę? Bo wiesz, w tej przyczepie dołożona jest toaleta Thetford C4, a w zasadzie od 2003 roku Fendt wsadzał już C400. Idąc dalej - ta przyczepa fabrycznie wyszła jako przyczepa bez kibelka. Wiesz dlaczego? Była skierowana do grupy osób przestrzegających "romanipen". To teraz połącz sobie wszystkie te kropeczki, i zastanów się czy akceptujesz takie pochodzenie przyczepy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, cario14 napisał:

Witam, jestem tutaj nowy więc witam wszystkich serdecznie.  Zastanawiam się narazie ale coraz to poważniej nad zakupem przyczepki, szukam czegoś wypasionego budżet mi na to pozwala i znalazłem - mam wrażenie, że okazje.

https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-brillant-700-max-luksusowe-wyposazenie-2015r-ID6CJLD7.html#ef03f8382b

Coś takiego jak okazje nie istnieją. Ta przyczepa z tego rocznika kosztuje około 150k złotych. Dlaczego ktoś chce nagle niemal 2x mniej? 

29 minut temu, cario14 napisał:

Dodam, że przyczepka kilka tygodni temu była za 120 tyś wystawiona, koleś obniżył cenę i jest gotów ją puścić za 90tys. Niestety - jest to handlarz, przyczepka pochodzi z Francji. Nie trawię Francuzów ale przyczepka wygląda zacnie.  Brakuje movera - bez którego nie wyobrazam sobie życia :) więc to będzie pierwsze co musiałbym dołożyć, i mam nadzieję że jedyne. 

Proszę fachowcy zerknijcie narazie tylko na ogłoszenie - nie chcę prosić żeby ktoś tam jechał oglądać bo jeszcze musze przekonać drugą połowę do tego zakupu, ale ja się napalam coraz bardziej. Poczytałem już trochę o przyczepkach, wiem że Fendt to najwyższa półka jakościowa i  o coś takiego mi chodzi, moje doświadczenie z karawaningiem ogranicza się do dwóch wyjazdów wypożyczonym kamperem, oba udane - w tym jeden ziomowy na narty :)  Czy wygląda Wam to na okazję  ?  Nowy Brillant chodzi po 200-300 tyś.  wieadomo że to nie jest nowe - ale półka top of the top ...

Jako holownik mam na placu Jeep Grand Cherokee z silnikiem 3,7 zagazowanym więc wydaje mi się że będzie git DMC odpowiednie.  Zastanawiam się jedynie nad dołożeniem drugiego zbiornika gazu żeby nie musieć tankować co 300km - a wiem że taka opcja dwóch zbiorników w tym modelu jest. 

Moja rodzinka to 2+3 ale conajmniej jedno z tych 3 już z nami nie ma ochoty jeździć... Więc pozostaje 2+2 a w większości nawet 2+1. 

 

Przyczepa sprowadzona z Francji, oczywiście po cyganach, z dołożonym tylko przez handlarza kiblem, który nie jest oryginalny. Zresztą łazienka też tak nie wyglądała w oryginale. Tu masz fotkę jak to powinno wyglądać:
 

image.thumb.png.463b8053d7250abb7ad7666b7387a777.png

 

Ja mając 100k wolałbym kupić jednak nową przyczepę niż coś niewiadomego pochodzenia i po jakiś przeróbkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cario14 napisał:

No i wiedziałem, że warto wejść na forum i zapytać :) dzięki bardzo - wyleczyłeś mnie nie drąże już dalej tej okazji :)

Mając 110k kupisz na przykład nową Adrię Adora 613 UT z takim układem:image.thumb.png.5d4492dd4f1faa3bf7ec6e37e541ba63.png
Ja na Twoim miejscu bym rozglądał się za nowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cario14 napisał:

No tak ale jednak naczytałem się że Fendt to Fendt...  Nie ogarniam jedynie dlaczego taka marka wypuszcza tyle modeli bez prysznica... Albo źle sprawdzam, ale nawet w nowych nie widzę prysznica. 

Ale Fendta nie kupisz za 100k a za 200k ;) Więc albo szukasz marek "premium" jak Fendt, Tabbert itp, i używek w cenie 100k - ale zapomnij o poszukiwaniach na polskim rynku, albo wybierasz wariant ekonomiczniejszy i szukasz marek zwykłych jak Adria, Knaus itp.

Tu wspomniana Adria. Obejrzyj sobie jak to wygląda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jednak ja upieram na Fendt - pojeździłem troche kamperami i jak mi ma coś odpadać,  co chwile sie psuć to wolę dołożyć. Znalazłem w pobliżu coś takiego :

https://katowice.lento.pl/sprzedam-lub-odstapie-leasing-fendt,8607718.html

Niby ogłoszenie archiwalne ale oddzwonił koleś że aktualne - widać ze z rąk prywatnych,  cena 143 ale jakoś mam wrażenie że ze 20k spuści jak nic  no i ma prysznic :)

Więc może jednak znajdę Fendta na polskim rynku, no ale tak jak piszesz, raczej nie za 100k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz kupować Fendta, za ok 100K spokojnie kupisz fajnego nowego Knausa, wiele nie będzie ustępował. Fendt też za ok 110K będzie wersja z prysznicem osobnym

jak dużego masz tego jeepa ? bo 2400 to już kawał budki, w sumie nawet grand cherokee jest mniejszy od mojego dobre 40cm ? wagowo jak to wygląda ? moim zdaniem może to być za ciężka budka.

tu masz nową

https://kampi.pl/sklep/przyczepy-kempingowe/przyczepy-nowe/przyczepy-fendt/nowa-przyczepa-kempingowa-fendt-saphir-560-skm-model-2020-z-lozkami-pietrowymi-i-kabina-prysznicowa-5-os/

https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-saphir-560-skm-2020-ID6CDNzZ.html

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cario14 napisał:

No tak jednak ja upieram na Fendt - pojeździłem troche kamperami i jak mi ma coś odpadać,  co chwile sie psuć to wolę dołożyć. Znalazłem w pobliżu coś takiego :

Eee co ma Ci odpadać czy się psuć? Bez przesady, nic takiego nie powinno mieć miejsca bez względu czy kupisz Knausa czy Fendta. 

 

2 godziny temu, cario14 napisał:

https://katowice.lento.pl/sprzedam-lub-odstapie-leasing-fendt,8607718.html

Niby ogłoszenie archiwalne ale oddzwonił koleś że aktualne - widać ze z rąk prywatnych,  cena 143 ale jakoś mam wrażenie że ze 20k spuści jak nic  no i ma prysznic :)

Więc może jednak znajdę Fendta na polskim rynku, no ale tak jak piszesz, raczej nie za 100k. 

No ale to fotki z jakiś targów. Gość sprzedaje przyczepę i nawet swoich fotek nie wrzucił czy jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, cario14 napisał:

Nie ma kibla, takie duże okna jak na zdjęciu nr.3 podpowiadają kto był jej poprzednim użytkownikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.