Skocz do zawartości

Lodówka electrolux - Nie działa na gaz


MisioP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Niestety nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z campingami, w styczniu zakupiłem przyczepę abbey royale 470.
Sprzedający zrobił mnie trochę w trąbę, bo schłodził lodówkę pod prądem (220) a po przełączeniu na gaz pstrykała (sprzedający twierdził że toi znaczy ze działa) Ja się nie znam wiec kupiłem.

Do sedna...
Lodówka po podłączeniu do instalacji gazowej pstryka, ale nie chłodzi. Czekałem 2 godziny ale nie odpaliła,a iskrownik cały czas pracował.
Wie ktoś może co może być przyczyną tego stanu, co sprawdzić (może pomoże np przez FB, będę wysyłał zdjęcia:) )
I przede wszystkim jak wyjąc z zabudowy żeby nic nie rozwalić, gdzie lodówki są zwykle przykręcane do reszty nadwozia? W załączniku zdjęcie zabudowy.
Po zdjęciu 2 kratek z zewnątrz udało mi się dostać do tylnej części lodówki , ale nie znalazłem tam żadnych śrub które pozwoliły by wysunąć ją z zabudowy.
Dzwoniłem po serwisach (swoją drogą żadnego w moim mieście nie znalazłem) i poradzono mi żeby przedmuchac /przeczyścić rurki i palnik, i postawic do góry nogami na 48h (i on chyba nie żartował) .

92742280_674525583313183_5302412503035150336_n.jpg

Edytowane przez MisioP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Są podobne tematy na forum i warto troche poczytać ;) a sprawdzanie zacząć od banalnych rzeczy np czy otwarty jest zawór gazu do lodówki? Jak sie już się dobrałeś do tyłu lodówki to przyjrzyj się czy jest iskra a jak się nie boisz to podaj mu ognia z zapałki, zapalniczki i zobacz czy wtedy odpali Jak nie to warto przeczyścic dysze i przy okazji dmuchnąć instalacje Z tym wyciąganiem lodówki to spokojnie ... jeszcze zdarzysz Śruby są na bokach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiem Ci po czytałem trochę, zanim napisałem. Faktycznie nie jeden temat jest, ale rozwiązań brak.
Jeśli wskazał byś mi na jakimś zdjęciu gdzie są te śruby, gdzie jest iskrownik i gdzie włożyć zapalniczkę to bym się nie bał i sprawdził :)Jeśli chodzi o zawór, to po odkręceniu gazu rurka robi się zimna (w zaznaczonym miejscu) więc wywnioskowałem że działa, ale nie wiem czy to skuteczna metoda testowa. Poza tym z tyłu lodówki rurka do pewnego miejsca tez była zimna a za takim małym koleniem wydawało mi się że już nie. Z tym że nie wiem do końca która tam jest do czego. Jak bym miał całość na widoku to bym coś może ogarnął.
 

92627869_213507733403197_4374427090078924800_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MisioP
Małe to zdjęcie, tak patrząc na położenie tych zaworów to logicznie myśląc wydają się być w pozycji zamkniętej? Chyba że na zaworze pisze inaczej, ale togo nie widzę. 
Wciskasz pokrętło od mocy w lodówce przy odpaleniu ? Chyba że to u ciebie działa też inaczej. 

Masz tu na filmiku, może pomoże dojść co jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wciskałem. Jutro spróbuje,
Zawory ze zdjęcia akurat zamknięte, oczywiście próbowałem na otwartym:)
Film przyda się na jutro - dzięki wielkie, aczkolwiek każda dodatkowa sugestia, porada mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w tym roku dowiedziałem że jak przyczepa nie stoi dobrze wypoziomowana to lodówka nie udpali. I faktycznie, u mnie był podobny objaw a po wypoziomowaniu odpaliła od razu

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, lodówka odpaliła , tu bardzo dziękuje za podpowiedzi, trochę głupia sprawa z tym wciskaniem gałki no ale jak się ktoś nie zna to... :)
Niestety po 2 godzinach dopiero czuć było że działa zamrażalnik (jakieś -9 stopni) ale w reszcie lodówki jest 12-13 stopni. 
Po 7 godzinach bez zmian. Na to da się coś poradzić?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MisioP napisał:

Na to da się coś poradzić?

Jeżeli dysza palnika jest w pełni sprawna ( prawidłowy płomień ), a obieg powietrza za lodówką nie jest czymś zaburzony to tylko dodatkowy wentylator wymuszający przepływ powietrza. Ewentualnie jeszcze sprawdź jakość uszczelki drzwiczek.

2 minuty temu, Voku napisał:

Poczekaj dłużej, ta lodówka musi swoje pochodzić. 

A to swoja drogą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem kiedy będę ja odpalać tak długo trzeba czekać? Czy tylko po dłuższym postoju?
Wiatraczki mam, jutro założę, uszczelka jest ok. Pytanie jak sprawdzić czy dysza jest w pełni sprawna?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MisioP napisał:

Pytanie jak sprawdzić czy dysza jest w pełni sprawna?

Kolor i wielkość płomienia ( niebieski, wyraźny i szumiący ) oraz czy nie jest za daleko odsunięty od warnika. Mogła się poluzować śruba i palnik opadł lub przesunął się w bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.