Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, chris_66 napisał:

widzę że wszyscy pracują.

Krzysiek do czasu, wczoraj byłem w firmie co robią różne cuda z pleksi, potrzebowałem dwa formatki żeby moje pracownice zabezpieczyć. Generalnie mają taki młyn że zamówień nie przyjmują, jakoś miedzy innymi mnie wcisnęli. 
 

kobitka wyszła z fakturą, zagadałem że ich to kryzys raczej nie sięgnie. To powiedziała że gdyby mieli materiał to tak, ale już im się kończy. A następnego nie mają skąd wziąć, większość jedzie z francji i włoch, a tam wolą dla siebie zatrzymać niż wysłać do takiej polski. 
 

tak będzie w bardzo wielu branżach. Póki są zapasy to będzie hulało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chris_66 napisał:

Patrzę dookoła co się dzieje i widzę że wszyscy pracują. Stanęły duże firmy automotive. Reszta jeszcze działa, ale obserwuje sytuację i mamy być w kontakcie jak sprawy się rozwijają. Znajomi z małymi firmami też działają i nie panikują.
U mnie było zebranie i działamy na tyle ile klienci pozwolą, a nie widać żeby miało zastopować albo zwolnić. Myślałem że będzie trochę luzu w końcu ale nie widać na to szansy na razie. Jakby co to kasy starczy na lekko ponad rok przy założeniu obecnych wypłat.

Jasne my też działamy ... ale obawiam się, że faktury przestaną być płacone. Szkoły tańca, akrobatyki, prywatne przedszkola, żłobki. Fajnie mieć warsztat, korzystając z braku kolejek ogarniałem dwa samochody i kasa od razu po naprawie, zazdroszczę im.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie będzie trwało wiecznie. Dostawcy z Chin już potwierdzili mi wysyłki podłoża. Za 2-3 miesiące będzie u nas. W międzyczasie coś na rynku lokalnym jest. Może z ITA czy FR chwilowo na nic liczyć nie można ale to też jest kwesta tygodni - miesiąca a nie roku. Jestem tego pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Jacku o tym. U mnie fabryki stanęły ze względu na zarazę a nie na braki. Dobrze że części przychodzą to serwis może jeszcze działać. Ale pewnie do czasu.

Jasne my też działamy ... ale obawiam się, że faktury przestaną być płacone. Szkoły tańca, akrobatyki, prywatne przedszkola, żłobki. Fajnie mieć warsztat, korzystając z braku kolejek ogarniałem dwa samochody i kasa od razu po naprawie, zazdroszczę im.

Na szczęście moje usługi idą do firm produkcyjnych które płacą.
Trochę firemek padnie. Ale myślę że taka weryfikacja przyda się. Bo dobrzy fachowcy poradzą sobie z przeżyciem. Marni będą mieli ciężko. Tacy co to przejadają na kolację to co zarobili w ciągu dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że Szumowski zasypia na stojąco, mimo że nie darzę Go sympatią ale współczuję i popieram.Oczywiście że zaopatrzenie szpitali budzi pewne obawy ale miejmy nadzieję że na bieżąco będzie ono jakoś uzupełniane.Z drugiej strony jak widzę to biadolenie i fochy salowych czy kardiologa ze szpitala w Lomży to ręce opadają, wstyd i hańba.A przykład krańcowej głupoty naczelnego pielęgniarza ze szpitala klinicznego na Banacha czy lekarki z Nowej Soli podważa wiarę w sens tych wszystkich wyrzeczeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, chris_66 napisał:

Wiem Jacku o tym. U mnie fabryki stanęły ze względu na zarazę a nie na braki. Dobrze że części przychodzą to serwis może jeszcze działać. Ale pewnie do czasu.


Na szczęście moje usługi idą do firm produkcyjnych które płacą.
Trochę firemek padnie. Ale myślę że taka weryfikacja przyda się. Bo dobrzy fachowcy poradzą sobie z przeżyciem. Marni będą mieli ciężko. Tacy co to przejadają na kolację to co zarobili w ciągu dnia.

Tylko będzie jeszcze drożej .. już w budowlance były ceny z czapy, a teraz?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie ucierpią, a szykują się np. do zmiany samochodu to może być raj. Sporo przedsiębiorców stanie przed wyborem - zapłata pracownikom, ZUS, US, czy może spłata leasingu na nową furę. Oczywiście - pomijając tych, dla których fura ważniejsza od "żelaznej trójki" - może to sprawić, że leasingodawcy będą musieli przejąć sporo pojazdów i będą się ich wyzbywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zulos napisał:

Dla tych co nie ucierpią, a szykują się np. do zmiany samochodu to może być raj. Sporo przedsiębiorców stanie przed wyborem - zapłata pracownikom, ZUS, US, czy może spłata leasingu na nową furę. Oczywiście - pomijając tych, dla których fura ważniejsza od "żelaznej trójki" - może to sprawić, że leasingodawcy będą musieli przejąć sporo pojazdów i będą się ich wyzbywać...

Campingowe też mogą się pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście wszyscy jesteśmy młodzi i zdrowi a nasi rodzice i dziadkowie też są bezpieczni.Oczywiście naszym kilkuletnim dzieciom też nic nie grozi.Moja chata z kraja a tylko Kali ukraść krowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.