Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

ok. Pora odwołać się do regulaminu. Wnioskuję o usunięcie treści religijnych i politycznych z tematu, zanim będzie awantura.

Informacyjnie - pierwsze towarzystwa ubezpieczeń właśnie rezygnują ze sprzedaży produktu - koszty rezygnacji z wycieczki. Zapewne w związku z tym, że głównym ryzykiem na tych polisach jest wystąpienie zachorowania ubezpieczonego, osób bliskich, zgon tuż przed wyjazdem - a to stało się już prawdopodobne.

jest to podobne działania jak zakaz sprzedaży polis na nieruchomości z ryzykiem powodzi, kiedy idzie już fala powodziowa na rzekach. Wtedy całkowity brak powodzi lub karencja 30 dni. Oczywiście polisy zawarte wcześniej działają.

daję grafikę na drzwi, może komuś się przyda

zakaz2.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie coś tam poukrywałem z ostatnich stron. Podejdźmy do tematu na poważnie. To nie jest czas na kłótnie religijne czy polityczne. Myślę że w tym temacie darujemy sobie też jakieś żarty dotyczące wirusa, zapasów papieru toaletowego itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem te porządki Tomku, ale pozostaw proszę Cię - jako służbowy niejako - apel WIERZĄCEGO człowieka o nieuczestniczenie w jakichkolwiek NIEZBĘDNYCH zgromadzeniach - w tym mszach - niezależnie od tego czy jesteśmy zdrowi czy nie. Bo my pójdziemy zdrowi, przejdziemy bezobjawowo i przyniesiemy do domu i nasi rodzice (dziadkowie) mogą tego nie przeżyć. Oczywiście nie dotyczy to tylko mszy, ale jakichkolwiek zgromadzeń, skupisk, w tym szaleństwa zakupowego w marketach czy galeriach.

Jeśli nie chcemy Włoch, musimy już TERAZ robić większość z tego, co oni robią zbyt późno...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, reflexes napisał:

Na prowincji względny spokój. Ludzi tyle co zwykle. Jedyna luka to faktycznie mąki nie było. Trochę rzadziej zrobiło się na dziale konserw i spirytusu. Poza tym full wszystkiego, papier do życi też jest. 

 

obstawiam że w połowie przyszłego tygodnia wszystko wróci do normy.

tzn mam na myśli zatowarowanie w sklepach. Ci co mieli już zrobić zapasy to zrobili, dystrybutorzy zacierają ręce .

połowa z tego co pokupowali pójdzie do kubła, ja mam jeszcze w spiżarce Jadrańskie konserwy które przywiozłem z CRO w 2018 ale mają jeszcze ze dwa lata :-]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kajman napisał:

am prośbę do kolegów mieszkających w małych miasteczkach i na wsi. Nie wypisujcie na forum, że u nas w sklepach jest wszystko. Miastowe przyjadą i wykupią!

Ja mieszkam we Wrocławiu /czyli duże miasto / i jakoś nie widzę braków w sklepach. Czasami chwilowo czegoś nie ma . PRZESADZACIE :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, elaola napisał:

Ja mieszkam we Wrocławiu /czyli duże miasto / i jakoś nie widzę braków w sklepach. Czasami chwilowo czegoś nie ma . PRZESADZACIE :(

No nie przesadzamy ;) W Warszawie jest kiepsko, sklepy świecą pustkami. Ludzie szturmem się rzucili. chyba po to aby wykupić wszystko. Mięso, środki czystości, mrożonki, kasze, ryże itp w sklepach typu Hipermarket, Biedronka/Lidl są zwyczajnie niedostępne. W mniejszych sklepach łatwiej to wszystko dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, elaola napisał:

Ja mieszkam we Wrocławiu /czyli duże miasto / i jakoś nie widzę braków w sklepach. Czasami chwilowo czegoś nie ma . PRZESADZACIE :(

 

Tylko to mocno kłopotliwe teraz, po powrocie z takich zakupów ubrania do prania\suszenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, witus napisał:

Tylko to mocno kłopotliwe teraz, po powrocie z takich zakupów ubrania do prania\suszenia :(

Ja bym sie ich w ogole pozbyl. ?

Wlasnie robie zakupy na sniadanie w Lidlu. Normalny ruch jak zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, danielpoz napisał:

Ja bym sie ich w ogole pozbyl. ?

Wlasnie robie zakupy na sniadanie w Lidlu. Normalny ruch jak zawsze?

Niektórym to się powodzi - o 11 zakupy na śniadanie, czyli śniadanie w samo południe...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.