Skocz do zawartości

Ciepla woda


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

5 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Poczytaj o instalacjach ciśnieniowych w przyczepach i kamperach - rozwiązanie jest równie popularne jak z pompą wirnikowa zatapialna.
Dokładnie tak jak w domu - pompa ciśnieniowa jest odpowiednikiem hydroforu posiada wyłącznik ciśnieniowy daje sie też naczynie przeponowe
Pompa ciśnieniowa tłoczy wodę  do kranów - różnica jest taka że tę pompę załącza jej wył ciśnieniowy a nie mikrowyłącznik w kranie.

Dokładnie wiem jak działa Popka ciśnieniowa. 

Lecz przepływowy podgrzewacz wody dziać) a tylko na 230V nie na 12V więc ja zrozumiałem że kega nie będzie jeździł na dziko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przepływowy - bojlerek zwykły z grzałką 15-20L.
Przepływówki 3kW raczej na żadnym kampie nie uruchomisz - policz ile to bierze  prądu, druga sprawa to to co pisał Piotrek -załącza się przy określonym dość dużym przepływie o którym w przyczepie możesz zapomnieć.
Na dziku pozostaje tylko grzanie z ciepłego nadmuchu z webasto albo trumaventa po to ta truma ma duże króćce - ale to jest dość mało efektywne a na lato trzeba zrobić wylot gorącego powietrza na zewnątrz bo zagotuje sie budę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa od nowości w rodzinie. Żona nie
Jeżeli nie chcesz wchodzić w koszty i tylko 230V to grzałka z termostatem ci wystarczy. jak koledzy prawią. I ten kran co masz też. Temperatura około 40⁰C na termostacie i już. Raz na jakiś czas puści z wyższą temperaturą aby żyjątka wybić instalacji.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga Grzesiu -  starczy nam corona - legionelli nam nie trzeba :)
Problem często bagatelizowany - a bakteria groźna

Takie urządzenie jak ta truma - da się wykonać z tą sama funkcjonalności za połowę ceny turmy o ile nawet nie mniej
Mozna założyć sobie  grzałki na napięcie 12 lub 230v są bez problemu dostępne, kawałki rury z nierdzewki kawałek blachy i termostat - można policzyć jakie to koszty wg mnie  cała zabawka to 300-400zł pojemność dowolna :) 
Grzałki no problem - zrobią jaką chcesz: https://allegro.pl/uzytkownik/walowice?string=grzałka&bmatch=baseline-eyesa2-dict43-hou-1-2-0306 nawet z mozliwościa 3 stopniowej mocy
Grzałka gotowiec https://allegro.pl/oferta/grzalka-elektryczna-do-grzejnika-z-termostatem-600-7802366093

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, smok_wawelski napisał:

Jaki przepływowy - bojlerek zwykły z grzałką 15-20L.
Przepływówki 3kW raczej na żadnym kampie nie uruchomisz - policz ile to bierze  prądu, druga sprawa to to co pisał Piotrek -załącza się przy określonym dość dużym przepływie o którym w przyczepie możesz zapomnieć.
Na dziku pozostaje tylko grzanie z ciepłego nadmuchu z webasto albo trumaventa po to ta truma ma duże króćce - ale to jest dość mało efektywne a na lato trzeba zrobić wylot gorącego powietrza na zewnątrz bo zagotuje sie budę

Właśnie ze takie podgrzewacze odpalają sie i sa najbardziej wydajne na małych przepływach im mniejszy tym cieplejsza woda:) niektóre odpalają sie przy 1,8 l na minutę i wtedy grzeją wode do  ponad 30 stopni, pompki w przyczepach maja wydajność 10 do 20 litrow na minutę, wiec problemem jest tylko pobór prądu 

 

2000 wat cena dobra :) zasobnik 5L

https://www.eibabo.pl/glen-dimplex/maly-zasobnikowy-podgrzewacz-wody-5l-ack-5-u-eb14200049?utm_source=Portals&utm_medium=CPC&utm_campaign=eibabo-PL_GoogleShopping_PL&gclid=Cj0KCQjw9ZzzBRCKARIsANwXaeJlHHYp4pen8oCnTEwMbYuoUDS1qpTd4Jij1_gz-Ef1FvSvBalrE9MaAiHGEALw_wcB

 

Pompka z wyłącznikiem cisnieniowym

https://allegro.pl/oferta/pompa-wody-cisnieniowa-samozasysajaca-seaflo-3-8l-7467709901?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż właśnie  pisze że przepływówka odpada -tylko bojlerek sie sprawdzi :) chyba sie nie zrozumieliśmy :)  

Przy okazji jak sie podobaja ceny w/w grzałeczek w porówniu do TT2 za ponad 4 stówy ? https://allegro.pl/oferta/truma-grzalka-do-bojlera-truma-terma-tt2-8967300611

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, smok_wawelski napisał:

Toż właśnie  pisze że przepływówka odpada -tylko bojlerek sie sprawdzi :) chyba sie nie zrozumieliśmy :)  

Przy okazji jak sie podobaja ceny w/w grzałeczek w porówniu do TT2 za ponad 4 stówy ? https://allegro.pl/oferta/truma-grzalka-do-bojlera-truma-terma-tt2-8967300611

Te 2 tyś wat to jakies 8 amperów z haczykiem mysle ze w Polsce bez problemu na kempingach choc tego pewny nie jestem, mam z demontazu chyba 2 male przepływowe podgrzewacze pompka u mnie w przyczepie tez jest odpale takie coś na dniach tylko zamówię wylacznik ciśnieniowy, musze to przetestować z czystej ciekawości, a przepływ wody i tak przeciez mozna ograniczać kranem czyz nie? 

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok  - spoko umie liczyć :) prawo Ohma że ciało w łóżku traci na oporze tez znam :) 
Jak porządny kemping i ludzie łańcuszków nie robią to tak - ale wiele mniejszych kampów ma zabezpieczenia  8A a czasem nawet 6A
A druga sprawa to własnie przepływ a co za tym idzie ilość wody

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na CT ktoś montował podobny przeznaczony do wnętrza w środku busa i z kominem
nie interesowałem się szerzej - bo u mnie raczej nie będzie gazu
raczej byłbym ostrożny z takimi wynalazkami zwłaszcza skosnookimi - nawet nie gaz a spaliny i wysokość komina a co za tym wartość ciagu kominowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z calkowitego spalania gazu propan butan niuchamy przy gotowaniu parę wodną i dwutlenek węgla wiec to nie spaliny sa groźne a brak dostepu tlenu do spalania. Ale spalanie beztlenowe to równie dobrze moze się wydarzyć podczas gotowania na gazie w domu  czy przyczepie bez wentylacji lub palenia w kominku....  

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazienke i tak mam cala do remontu. Płyte meblowa bede wymieniał. Rozważam opcje z tą ciepła woda. Chcę zamontować kabinę prysznicowa. Znalazłem kabinę z brodzikiem 60cm x 60cm i do tego baterie z podgrzewaczem. A jeśli dam osobny wlacznik do pompy zanurzeniowej w zbiorniku i pompa caly czas bedzie pompować wodę w obiegu i wtedy odkręcam kran z podgrzewaczem i jak kończę wyłączam pompe. Za dużego cisnienia nie nabije w tym czasie jak np. Kończę sie kąpać i odłączam pompe. Nie jest to najprostsze rozwiązanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.