Skocz do zawartości

Ogrzewanie


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.03.2020 o 13:35, Kormoran napisał:

Dalej lipa niemoge odpalić chyba iskrownik skopany bo napięcie jest 

Kolego tam nie ma iskrownika , tylko świeca żarowa , napisałem ci co powinieneś w pierwszej kolejności zrobić. pojęcie napięcie jest to za mało do tak wymagającego i precyzyjnego urządzenia jakim jest PRIMUS 2450.

Pozdrawiam serdecznie Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek -  jasne - beczka jest całkiem spoko - układ otwarty co - spoko bezpieczny :)  a @muflonpl ma pojecie o tym co robi i jak to działa - vide wątek lodówkowy.

Natomiast ten Primus
Powiem to wprost co chyba powinno już być dawno powiedziane
Może zaboli  i może będę miał kolejnego wroga na tym forum - wydaje mi się @Kormoran  że brak  Ci i wiedzy i doświadczenia w tym temacie (wnioskuje po Twoich postach) - dlatego nie powinieneś się brać za to urządzenie a na pewno nie w ten sposób co robisz.
Nie odważyłbym się puścić gazu do urządzenia będącego w takim stanie bez rozebrania go i dokładnego oczyszczenia i zweryfikowania jego stanu technicznego,  sprawności elementów,  sprawności zabezpieczeń, szczelności etc....
Próbę uruchomienia urządzenia w takim stanie  bez weryfikacji j/w uważam lekko mówiąc za postępowanie głupie i niebezpieczne.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

[mention=36906]Kormoran[/mention]  że brak  Ci i wiedzy i doświadczenia w tym temacie (wnioskuje po Twoich postach) - dlatego nie powinieneś się brać za to urządzenie a na pewno nie w ten sposób co robisz.

Nie odważyłbym się puścić gazu do urządzenia będącego w takim stanie bez rozebrania go i dokładnego oczyszczenia i zweryfikowania jego stanu technicznego,  sprawności elementów,  sprawności zabezpieczeń, szczelności etc....

Próbę uruchomienia urządzenia w takim stanie  bez weryfikacji j/w uważam lekko mówiąc za postępowanie głupie i niebezpieczne.

 

Ja myślę, że nie będziesz mieć wroga

Bo ten wpis już powinien dawno być. A To tylko troska o forumiwicza i jego życie i zdrowie. Brawo.

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Grzegorz
Też tak myślę, wpis choć mocno szorstki i mógł zaboleć - jednak nie był po to aby dopiec czy zdeklasować Kolegę - był napisany w dobrej wierze właśnie z tych powodów które napisałeś.
Czasami tak jest że ktoś usilnie chce coś naprawić, inni pomagają pisząc - ale jednak czasem trzeba w którymś momencie zaprzestać a przy mediach niebezpiecznych takich jak gaz w szczególności i to nie jest żadna  hańba - jest to po prostu rozsądek i odpowiedzialność

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: nie chodzi oto abyś go nie używał.

Tylko to, aby zrobił to ktoś kto ma na ten temat jakieś pojęcie.

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Dziękuję Grzegorz

Też tak myślę, wpis choć mocno szorstki i mógł zaboleć - jednak nie był po to aby dopiec czy zdeklasować Kolegę - był napisany w dobrej wierze właśnie z tych powodów które napisałeś.

Czasami tak jest że ktoś usilnie chce coś naprawić, inni pomagają pisząc - ale jednak czasem trzeba w którymś momencie zaprzestać a przy mediach niebezpiecznych takich jak gaz w szczególności i to nie jest żadna  hańba - jest to po prostu rozsądek i odpowiedzialność

Krzysiek byłem świadkiem pożaru niewiadowki. Dobrze że łowiliśmy ryby. Zauważyliśmy, bo właściciele sobie smacznie spali. Pożar od kuchenki. Twierdzili że zapomnieli wyłączyć . Być może. Ale było dość chłodno. Wiec? Można się tylko domyśleć. Mimo wszystko kuchenka musiała mieć problem, że powstał pożar. Teraz dmucham na zimne.

Może jestem przewrazliwony ale wolę w tą stronę. Co innego samochód, A co innego jak w tym śpimy.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubanie samemu bez elementarnej wiedzy na temat działania pewnych sprzętów to czesto zguba. W najlepszym wypadku popsujesz jeszcze bardziej w najgorszym uszerbek na zdrowiu swoim i bliskich/znajomych. Odpuść kolego tak jak Ci wszyscy radzą poczytałem trochę o tych piecach i jest to wbrew pozorom dość skomplikowany sprzęt. 

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.