Skocz do zawartości

Ogrzewanie


Rekomendowane odpowiedzi

O cholera ale tragiczny stan.... Nie odpalalbym bez dokładnego sprawdzenia, u siebie wszystko wydarłem co jest zasilane gazem i kontrolnie sprawdzilem. Widac między korozją ogniska zdrowej blachy :) dziwnie to wyglada widac jakis zbiornik czy to nie jest jakies ogrzewanie na zasadzie C. O w ktorym czynnikiem grzewczym jest plyn? 

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, muflonpl napisał:

... dziwnie to wyglada widac jakis zbiornik czy to nie jest jakies ogrzewanie na zasadzie C. O w ktorym czynnikiem grzewczym jest plyn? 

Dziwnie to nie wygląda jak człowiek wie co to jest :D ... tak to taki rodzaj ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kit napisał:

Dziwnie to nie wygląda jak człowiek wie co to jest :D ... tak to taki rodzaj ogrzewania

Chodziło mi bardziej o stan urządzenia :) jesli tam czynnikiem jest plyn to chyba ktos zalał czyms nie odpowiednim.... I zardzewialo

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kormoran napisał:

 Ktoś wie jak to odpalić jest obieg gaz idzie a nie grzeje

IMG_20200302_131731144.jpg

IMG_20200302_131746498.jpg

Witam, faktycznie piec nie wygląda zbyt dobrze, i tak ja koledzy powyżej napisali pierwsze kroki to powinno się rozebrać piec ( bardzo ostrożnie) sprawdzić poprawność przewodzenia wszystkich styków elektrycznych złożyć i próbować uruchomić przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Jednocześnie pragnę przestrzec przed zbytnią ingerencją w poszczególne elementy pieca ( poza oczyszczeniem styków elektrycznych) bo każdy z tych elementów jest cholernie drogi i trudno dostępny na kontynencie.

Pozdrawiam serdecznie i powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja :D Tylko jak przewozić tą beczke? Właśnie sobie wyobraziłem miny tubylców, jakbym odpalił taki zestaw na jakimś kempingu w Austrii lub Niemczech i poszedł na narty... Przynajmniej byłoby gdzie wysuszyć porządnie buty :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Stu napisał:

Rewelacja :D Tylko jak przewozić tą beczke? Właśnie sobie wyobraziłem miny tubylców, jakbym odpalił taki zestaw na jakimś kempingu w Austrii lub Niemczech i poszedł na narty... Przynajmniej byłoby gdzie wysuszyć porządnie buty :)

Pzdr

Beczka jezdzi na ryby w przyczepie... stara francuska budka, czynnik grzewczy to woda z rzeki uklad bez pompki dziala grawitacyjnie, wymiennik ciepla z wężownicy od przeplywowego podgrzewacza wody na gaz (junkers). Uklad otwarty wiec cisnienie znikome i brak zagrozenia wybuchem. Woda sie w ukladzie nigdy nie zagotuje, bo uklady sa rozdzielone i krazaca woda w wymienniku caly czas odbiera cieplo., baniak na wode dziala jako bufor po zakonczeniu palenia utrzymuje dlugi czas temperaturę. 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.