Skocz do zawartości

Gdzie zamontować akumulator w hobby 560


Dioblik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę zamontować mover a co za tym idzie baterie. Czy ktoś z Was drogich Braci ulokował baterie w hobby 560 i zechcialby się podzielić informacjami , fotkami? A co do movera - montujecie przed czy za osią?

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dioblik napisał:

Witam

Chcę zamontować mover a co za tym idzie baterie. Czy ktoś z Was drogich Braci ulokował baterie w hobby 560 i zechcialby się podzielić informacjami , fotkami? A co do movera - montujecie przed czy za osią?

Pozdrawiam

Grzesiek

Uzupełni profil to będzie łatwiej,.
Jaki układ przyczepy, który rok? To że Hobby 560 to za dużo nam nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój profil to jedno. A akumulator (z uwagi na wagę i najlepiej minimalną długość przewodów) umieścić nad osią. Czy moover za czy przed osią może zdecydować parę czynników - wysokość ramy,  wieszak  na koło zapasowe, ulokowanie amortyzatora - znaczne zabrudzenie moovera przy montażu za kołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, ed napisał:

Twój profil to jedno. A akumulator (z uwagi na wagę i najlepiej minimalną długość przewodów) umieścić nad osią. Czy moover za czy przed osią może zdecydować parę czynników - wysokość ramy,  wieszak  na koło zapasowe, ulokowanie amortyzatora - znaczne zabrudzenie moovera przy montażu za kołem.

Profil uzupelniony a przyczepa to Hobby 560 ufe z 2005 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grabos napisał:

O montażu movera dużo jest tu informacji 

 

Dzięki za naprowadzenie mnie na dobry tor. Pozostaje kwestia miejsca montażu baterii w mojej budce. Czy ktoś montował baterie w tym konkretnym modelu , czyli Hobby 560.ufe z 2005.roku? Swieżak jestem a nie chciałbym powielać błedów , margines nauki na swoich błędach też mam wąski. Nie chciałbym wywiercić jakiś niepotrzebnych otworów , plus kwestia odprowadzenia odpowietrzenia akumulatora. Może ktoś już to przechodził i podzieli się wiedzą?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem hobby 540 ufe 2008 i bateria i mover miałem pod łóżkiem w sypialni :) 

Nie wpływało tragicznie na wagę na haku. Teraz w Fendt 560 postawiłem baterie i mover dokładnie na osi (mam idealne miejsce do tego), dało to o tyle że nie wpłynęło w ogóle na rozłożenie wagi w przyczepie. Początkowo miałem jak w hobby (pod lozkiem w sypialni) tylko z przodu a nie z tyłu, i w tym przypadku strasznie traciłem miejsce ze względu na duży nacisk na hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bladys napisał:

Miałem hobby 540 ufe 2008 i bateria i mover miałem pod łóżkiem w sypialni :) 

 

A ja myślałem, że movera montuje się pod przyczepą do ramy, a nie pod łóżkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.