Skocz do zawartości

2020 Wiosenny trip po Europie - Francja - bezpieczeństwo?


bladys

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.01.2020 o 20:05, kit napisał:

Spędziliśmy urlop 2019 we Francji i jest jak w każdym innym kraju ;) ... a opowieści ... ech ile się ich słyszy :D

 

W dniu 31.01.2020 o 10:16, nomadka napisał:

Umweltplakette dla Berlina warto kupić tu: https://www.berlin.de/labo/mobilitaet/kfz-zulassung/feinstaubplakette/shop.86595.en.php . Kosztuje tylko 6€, przysyłają w ciągu tygodnia. W Berlinie zmiany. W centrum wyznaczono strefę do której nie mogą wjeżdżać niektóre diesle nawet, jak posiadają plakietkę "4". Lepiej więc poruszać się publicznymi środkami transportu. 

Francję odwiedzamy często, ostatni raz jesienią 2019, choć ostatnio omijamy północne wybrzeże. Nie z obawy, ale dlatego, że nie jest nam po drodze. Zawsze czuliśmy się tam bezpiecznie. Nawet śpiąc samotnie na parkingu w drodze, chociaż samotność zdarza się tam bardzo rzadko, bo karawaning we Francji jest niezwykle popularny. Myślę, że poziom bezpieczeństwa we Francji nie odbiega od europejskiej normy i jak zwykle najważniejszy jest rozsądek.

 

 

W dniu 30.01.2020 o 20:05, kit napisał:

Spędziliśmy urlop 2019 we Francji i jest jak w każdym innym kraju ;) ... a opowieści ... ech ile się ich słyszy :D

 

W dniu 31.01.2020 o 10:16, nomadka napisał:

Umweltplakette dla Berlina warto kupić tu: https://www.berlin.de/labo/mobilitaet/kfz-zulassung/feinstaubplakette/shop.86595.en.php . Kosztuje tylko 6€, przysyłają w ciągu tygodnia. W Berlinie zmiany. W centrum wyznaczono strefę do której nie mogą wjeżdżać niektóre diesle nawet, jak posiadają plakietkę "4". Lepiej więc poruszać się publicznymi środkami transportu. 

Francję odwiedzamy często, ostatni raz jesienią 2019, choć ostatnio omijamy północne wybrzeże. Nie z obawy, ale dlatego, że nie jest nam po drodze. Zawsze czuliśmy się tam bezpiecznie. Nawet śpiąc samotnie na parkingu w drodze, chociaż samotność zdarza się tam bardzo rzadko, bo karawaning we Francji jest niezwykle popularny. Myślę, że poziom bezpieczeństwa we Francji nie odbiega od europejskiej normy i jak zwykle najważniejszy jest rozsądek.

 

Czy macie jakieś specjalne pomysły/uwagi/ciekawostki na temat samej podróży po Francji? Bo nie ukrywam, że na dzień dzisiejszy, głównym celem jest Paryż (tam planuję się zatrzymać na Camping Sandaya Paris Maisons-Laffitte).  Chcemy odwiedzić właśnie Francję i Paryż bo (jak już wcześniej wspomniałem) byliśmy kilkukrotnie w Francji i ani razu w Paryżu ( x2 Alpy narty L2A i raz Bray Dunes i okolice).

Tam zamierzmy być ok 3-6 dni. Potem już nie mam jakiegoś ściśle określonego celu dalszej podróży. Wszytstko raczej takie "zapchaj dziury". Nie lubię się "odbijać miejsca do miejsca". Albo gdzieś "przycupię" na dłużej albo jeździmy po ciekawych miejscówkach.

Taak wiem, zapewne za chwile kilka osób odezwie się, że "zrób spontan - jest najlepszy. Jednak oboje z żoną lubimy mieć jakiś plan. Tym bardziej ze względu na wiek naszych dzieci (w momencie podróży 3mce i początek3latka). Chcemy mieć choć trochę zaplanowaną i zorganizowaną wycieczkę :) Tak,wiem. Wszystko się zmieni po drodze. Ale warto jechać w "jakimś" kierunku :):):) 

 

Edytowane przez bladys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bladys napisał:

Czy macie jakieś specjalne pomysły/uwagi/ciekawostki na temat samej podróży po Francji? Bo nie ukrywam, że na dzień dzisiejszy, głównym celem jest Paryż (tam planuję się zatrzymać na Camping Sandaya Paris Maisons-Laffitte).  Chcemy odwiedzić właśnie Francję i Paryż bo (jak już wcześniej wspomniałem) byliśmy kilkukrotnie w Francji i ani razu w Paryżu ( x2 Alpy narty L2A i raz Bray Dunes i okolice)

Byłem dwa razy w Paryżu i o dwa razy za dużo. Syf, smród, brud, korki permanentne, mnóstwo menelstwa, żebraków, ćpunów co na skrzyżowaniu dobijają Ci się do auta chcąc parę euro, do tego naciągacze, oszuści i dzikie tłumy - a to było jeszcze przed falami emigrantów. Francja jest piękna, ale generalnie omijałbym wielkie miasta. Dużo bardziej poczujesz francuski klimat jak będziesz odwiedzał małe miasta i miasteczka. Tam czas płynie zupełnie inaczej. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał:

Byłem dwa razy w Paryżu i o dwa razy za dużo. Syf, smród, brud, korki permanentne, mnóstwo menelstwa, żebraków, ćpunów co na skrzyżowaniu dobijają Ci się do auta chcąc parę euro, do tego naciągacze, oszuści i dzikie tłumy - a to było jeszcze przed falami emigrantów. Francja jest piękna, ale generalnie omijałbym wielkie miasta. Dużo bardziej poczujesz francuski klimat jak będziesz odwiedzał małe miasta i miasteczka. Tam czas płynie zupełnie inaczej.   

Dlatego odradzam podróż do miasta samochodem. Na szczęście wygląda na to, że dojedziesz tam RER A. Wciąż nie wiem, co cię tak na prawdę interesuje. Może po Paryżu zamki nad Loarą i zakończenie podróży nad Oceanem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa razy w Paryżu i o dwa razy za dużo. Syf, smród, brud, korki permanentne, mnóstwo menelstwa, żebraków, ćpunów co na skrzyżowaniu dobijają Ci się do auta chcąc parę euro, do tego naciągacze, oszuści i dzikie tłumy - a to było jeszcze przed falami emigrantów. Francja jest piękna, ale generalnie omijałbym wielkie miasta. Dużo bardziej poczujesz francuski klimat jak będziesz odwiedzał małe miasta i miasteczka. Tam czas płynie zupełnie inaczej. 


Ale Paryża nie można „ominąć” :) spokojnie można przymknąć oko na te niedogodności, jest tego wart.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maarec napisał:

im lepiej przygotujesz się przed wyjazdem tym mniej czasu stracisz na miejscu i więcej zobaczysz. 

No dlatego zrobiłem ten wpis :) Chcemy wycisnąć maximum :)

 

8 godzin temu, jacek00 napisał:

Byłem dwa razy w Paryżu i o dwa razy za dużo. Syf, smród, brud, korki permanentne, mnóstwo menelstwa, żebraków, ćpunów co na skrzyżowaniu dobijają Ci się do auta chcąc parę euro, do tego naciągacze, oszuści i dzikie tłumy - a to było jeszcze przed falami emigrantów. Francja jest piękna, ale generalnie omijałbym wielkie miasta. Dużo bardziej poczujesz francuski klimat jak będziesz odwiedzał małe miasta i miasteczka. Tam czas płynie zupełnie inaczej. 

Hmmm. Jedziemy na prawdę młodą/małą rodzinką 2+2 no i nie będziemy jakoś kosmicznie dużo zwiedzać, wiec wystarczą nam jakieś miejsca "TOP" Paryża. potem lecimy dalej? Dokąd? Tego nie wiemy. Nie mamy pojęcia - przed siebie. Jednak każdą propozycję rozważymy. Zostanie nam ok jeszcze półtorej/dwa tygodnie.

 

8 godzin temu, nomadka napisał:

Dlatego odradzam podróż do miasta samochodem. Na szczęście wygląda na to, że dojedziesz tam RER A. Wciąż nie wiem, co cię tak na prawdę interesuje. Może po Paryżu zamki nad Loarą i zakończenie podróży nad Oceanem?

Trochę czytam i jestem pewien ze będziemy się poruszać metrem, a tam gdzie się da to nogi i nasza drezyna do dzieci ? (załącznik).

Co do kolejnych planów, to szukam szukam... :)

 

7 godzin temu, witus napisał:

Ale Paryża nie można „ominąć” :) spokojnie można przymknąć oko na te niedogodności, jest tego wart.

 

Tak zamierzam właśnie to "ogarnąć" :) 

 

653620_sized_1800x1200_rev_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie rok temu bylem w Brukseli i moge Ci polecic te miejscowke na nocleg - https://www.google.com/maps/@50.8406089,4.3924783,3a,75y,129.92h,99.71t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipMH1MkgQIQoCmqTGMZM8NEl1uOBA5EPiTi25nrf!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMH1MkgQIQoCmqTGMZM8NEl1uOBA5EPiTi25nrf%3Dw203-h100-k-no-pi0-ya38.017815-ro-0-fo100!7i8704!8i4352

Bezpieczna, co kilka godzin kursuje policja. Ludzie sie kreca, bo to centrum, ale mysle, ze lepszej tak blisko centrum miejscowki nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michalbialek napisał:

Dokladnie rok temu bylem w Brukseli i moge Ci polecic te miejscowke na nocleg - https://www.google.com/maps/@50.8406089,4.3924783,3a,75y,129.92h,99.71t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipMH1MkgQIQoCmqTGMZM8NEl1uOBA5EPiTi25nrf!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMH1MkgQIQoCmqTGMZM8NEl1uOBA5EPiTi25nrf%3Dw203-h100-k-no-pi0-ya38.017815-ro-0-fo100!7i8704!8i4352

Bezpieczna, co kilka godzin kursuje policja. Ludzie sie kreca, bo to centrum, ale mysle, ze lepszej tak blisko centrum miejscowki nie znajdziesz

Dzięki! Skorzystam :) - swoją drogą. Czemu nowe konto? ;) co z poprzednim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

bałem się bezpieczeństwa związanego z spaniem na dzikusa, a obawiam się, że nie człowieka a wirusa będę musiał się obawiać. Czyżby koronawirus chciałby mi pokrzyżować plany? Jak wasze plany urlopowe względem aktualnych wydarzeń? Do wyjazdu zostało mi półtorej miesiąca.... hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.