Jump to content
kiejstut

jazda z przyczepą bez bad tech ?

Recommended Posts

kiejstut

Witam,

czy jest możliwe uzyskanie tablic próbnych na przyczepę importowaną  (zakup na fvat marża od imoprtera) gdy przyczepa nie posiada ważnego bad.tech. i przywiezienie jej w ten sposób za holownikiem z drugiego końca RP ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ed

W/g mnie jest to - w sposób zgodny z przepisami - niemożliwe. Chyba, że przyczepa o DMC do 750 kg. To tak samo jak byś nie miał przeglądu samochodu i nim jeździł. Jechać na upartego możesz, tylko musisz liczyć się konsekwencjami przy kontroli. Dopytaj w WK czy dostaniesz tablice gdy brak przeglądu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jacek00
13 godzin temu, kiejstut napisał:

Witam,

czy jest możliwe uzyskanie tablic próbnych na przyczepę importowaną  (zakup na fvat marża od imoprtera) gdy przyczepa nie posiada ważnego bad.tech. i przywiezienie jej w ten sposób za holownikiem z drugiego końca RP ?

A jaki jest problem aby importer wykonał badanie techniczne u siebie? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Astrah

A do czego służą czerwone tablice tzw. próbne?  Udaj się do WK z dokumentami , otrzymasz dowód tymczasowy , czerwone tablice i problem rozwiązany.    

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
ed
2 godziny temu, Astrah napisał:

A do czego służą czerwone tablice tzw. próbne?  Udaj się do WK z dokumentami , otrzymasz dowód tymczasowy , czerwone tablice i problem rozwiązany.    

 

 

 

 

Tablice czerwone dostaniesz gdy masz przegląd. Jak wcześniej wspomniano, niech importer załatwi przegląd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kiejstut

Już wszystko wiem byłem w Wydz Kom. tablice czerwone są wydawane dla pojazdu bez bad. tech. i taka jest intencja - dojazd na bad. techniczne - tak jak napisał Jacek.

Wszystkim dziękuję za zaangażowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Astrah
3 godziny temu, ed napisał:

Tablice czerwone dostaniesz gdy masz przegląd. Jak wcześniej wspomniano, niech importer załatwi przegląd.

A importer jak ma legalnie  dojechać  na przegląd ?  Ciągle mylicie pojęcia to nie diagnosta i przegląd techniczny dopuszcza pojazd do ruch. Aby legalnie poruszać się po drogach trzeba mieć tablice rej. i dowód rej. a jak pokazuje ten przypadek badanie jest zbędne. Po to są właśnie czerwone tablice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jacek00
18 godzin temu, ed napisał:
Tablice czerwone dostaniesz gdy masz przegląd. Jak wcześniej wspomniano, niech importer załatwi przegląd.

I po co wprowadzasz w błąd? Akurat czerwone tablice wydawane są na 30 dni w celu umożliwienia przeprowadzenia badania technicznego lub naprawy pojazdu.

Art. 74.2 Prawo o Ruchu Drogowym:
Czasowej rejestracji dokonuje się:
1) z urzędu – po złożeniu wniosku o rejestrację pojazdu;
2) na wniosek właściciela pojazdu – w celu umożliwienia:
a) wywozu pojazdu za granicę,
b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;


Jedyny minus takiej rejestracji czasowej to konieczność kupienia pojazdu, a potem trzeba się udać do swojego WK z dokumentami po blachy i wrócić po pojazd. Jak ktoś kupuje pojazd na drugim końcu Polski to opłacalność tego jest dyskusyjna, bo trzeba jechać tam dwa razy. Raz aby kupić pojazd, a drugi raz aby go odebrać. Najlepiej aby pojazd zarejestrował jednak sprzedający, nawet na koszt kupującego. 

Edited by jacek00 (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites
lucas_ka
22 godziny temu, jacek00 napisał:

Jedyny minus takiej rejestracji czasowej to konieczność kupienia pojazdu, a potem trzeba się udać do swojego WK z dokumentami po blachy i wrócić po pojazd. Jak ktoś kupuje pojazd na drugim końcu Polski to opłacalność tego jest dyskusyjna, bo trzeba jechać tam dwa razy. Raz aby kupić pojazd, a drugi raz aby go odebrać. Najlepiej aby pojazd zarejestrował jednak sprzedający, nawet na koszt kupującego

I po co wprowadzasz w błąd? 🤣😉 

"Czerwone" tablice możesz wykupić w wydziale komunikacji przynależnym do miejsca zakupu pojazdu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jacek00
13 godzin temu, lucas_ka napisał:

I po co wprowadzasz w błąd?  

Uwierz mi, ze chciałbym się w tym wypadu mylić.

Cytat

"Czerwone" tablice możesz wykupić w wydziale komunikacji przynależnym do miejsca zakupu pojazdu.

To byłoby zbyt piękne , zwłaszcza w naszym kraju Niestety, ale zgodnie z art. 74.1 PoRD czasowej rejestracji dokonujesz w WK właściwym dla miejsca zamieszkania:

"Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania właściciela pojazdu."

Więc jeśli mieszkasz w tym samym starostwie co sprzedający to owszem. Ale jeśli mieszkasz na drugim końcu Polski to dymasz.

Edited by jacek00 (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...