Skocz do zawartości

Webasto 4KW w kamperze typu alkowa


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, danielpoz napisał:

Jest bardzo dobrze skalkulowana cena na auta tej marki i pewnie to jest klucz do dobrej sprzedaży. 

rzekłbym nawet stosunek ceny do jakości , cena to nie wszystko  ;)

25 minut temu, jacekzoo napisał:

Zadowolony będzie Piotrka brat ?

to brat będzie zadowolony.

No chyba że skończy jak mój kolega, kupił kampera i sprzedał po pierwszym wyjeździe bo żona zbanowała :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PLopaPL napisał:

Dzięki serdeczne za odpowiedzi.

Zamontowane jest ogrzewanie postojowe firmy Webasto o mocy 4kw, nie znam dokładnego modelu. Decyzja podjęta, kamper zamówiony.

Gratulacje!

PS. Aż tak Cię Knaus wkurzył czy dołączasz do klubu przyczepa + kamper?

 

EDIT: dobra, już doczytałem :D

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2020 o 21:26, maarec napisał:

dobry kolega, ja bym Ci nie pożyczył :)

Odnośnie webasto na kempingu -  kolega Simbus już wypowiedział się, że jego webasto dobrze grzeje, ja dodam, że siedzieliśmy pod jego markizą, i nie dość, że nie było nic słychać to też czuć, także było to na kempingu i można.....  Oczywiście zimą jest opcja, że będzie dymić przy rozruchu a przy wiekszym zużyciu paliwa i ścisku będzie coś czuć.

Dokładnie, hałas na zewnątrz kampera jest niesłyszalny. Faktycznie przy rozruchu delikatnie przydymi i jest czasami tak że delikatnie można to poczuć jak wentylacja pociągnie. Ja mam jednak na to taki sposób..gdy dojeżdżam do miejsca docelowego odpalam po drodze kilka minut wcześniej webasto. Wtedy zdąży się ''rozpalić'' i po zatrzymaniu nie ma żadnych nieprzyjemnych zapachów.

Zużycie paliwa ? W tym roku w ferie przez 13 dni pracy 24 na dobę spaliło dokładnie 55 litów ropy. Temperatury w nocy średnio pod -15, choć zdażyło się też - 26.

Myślę że to świetny wynik, bez stresu że braknie gazu czy w nocy trzeba będzie zmieniać butlę.

IMG_9771.JPG

IMG_9751.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Simbus1 napisał:

Dokładnie, hałas na zewnątrz kampera jest niesłyszalny. Faktycznie przy rozruchu delikatnie przydymi i jest czasami tak że delikatnie można to poczuć jak wentylacja pociągnie. Ja mam jednak na to taki sposób..gdy dojeżdżam do miejsca docelowego odpalam po drodze kilka minut wcześniej webasto. Wtedy zdąży się ''rozpalić'' i po zatrzymaniu nie ma żadnych nieprzyjemnych zapachów.

to nie odpalasz  prze wyjazdem i jedziesz  bez ogrzewania ?

my odpalamy ogrzewanie jeszcze nim zaczniemy się pakować a gasimy po powrocie . ;) 

w zasadzie to nawet nie gaszę tylko po powrocie przełączam na  elektryczne i zmniejszam temperaturę na +5  lub + 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy będzie zadowolony. Najwyżej przejmę w cenie złomu ?
 

 

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

to nie odpalasz  prze wyjazdem i jedziesz  bez ogrzewania ?

my odpalamy ogrzewanie jeszcze nim zaczniemy się pakować a gasimy po powrocie . ;) 

w zasadzie to nawet nie gaszę tylko po powrocie przełączam na  elektryczne i zmniejszam temperaturę na +5  lub + 10

Odpalam webasto dzień przed wyjazdem, nagrzewam kampera. Jednak na czas jazdy wyłączam. Grzeje wtedy oczywiście normalnie z nawiewów Fiata Ducato ?

Całkowicie to na podróż wystarcza, nawiew w większości na pierwszym biegu, sporadycznie na drugim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Simbus1 napisał:

Odpalam webasto dzień przed wyjazdem, nagrzewam kampera. Jednak na czas jazdy wyłączam. Grzeje wtedy oczywiście normalnie z nawiewów Fiata Ducato ?

Całkowicie to na podróż wystarcza, nawiew w większości na pierwszym biegu, sporadycznie na drugim.

 

Jak w takim wypadku wygląda sytuacja w drugim rzędzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki jadą z reguły bez butów więc wolę mieć ciepłą podłogę,  a ja muszę mieć ciepło w kiblu i łóżkach bez konieczności czekania , nigdy nie wiadomo kiedy kibel będzie potrzebny a nie ma nic gorszego od zimnej deski , he,he

Ustawiam 20 st na trumie i 20 st na ogrzewaniu kabiny i nic więcej nie przestawiam .

nikomu nie jest za zimno ani za gorąco, dla nas w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.