Skocz do zawartości

Webasto 4KW w kamperze typu alkowa


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

wiem, że forum dotyczy głównie przyczep kempingowych. Zapewne wiele osób z grona posiada też kampery. Sprawa dotyczy ogrzewania webasto 4KW z rozprowadzeniem w nowym kamperze typu alkowa. Czy takie ogrzewanie nadaje się na zimowe wyjazdy? Jakieś doświadczenia i porady? 

Chodzi dokładnie o model o kampera firmy Benimar model 346 Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ kampera nie ma znaczenia - ważna kubatura i izolacja
Wg mnie nadaje się równie dobrze jak gazowe a moc 4kW wydaje mi sie wystarczająca nawet do dużej alkowy
Warunek - zapewnienie odpowiedniej ilości prądu - solar aku jeśli na dziku
Zwłaszcza przy rozruchu capi na zewnątrz i warczy później mniej - może być kłopotliwe i konfliktowe dla sąsiadów
Wewnątrz cyka lekko i spać się przy tym da
Zaleta - małe pudełko, paliwo jest zawsze w baku,  zużycie do grzania niewielkie, nie ma kłopotów typowych dla gazu
Zagrożenie wybuchem mniejsze, zagrożenie CO takie same jak gaz
cena trudno powiedzieć  - zależy czy zmierzasz w nowe Webasto, Ebersprachera, Planara czy chinola  czy inne  oraz nowe czy używane.
Nazwa webasto - używana jest żargonowo dla wszystkich ogrzewań tego typu

Zależy gdzie chcesz tego używać - stoję też przed takim dylematem tyle ze do puszki, na dzika spoko na kemping odpada ale tu ok jest prąd - u mnie problem jest taki że głownie włóczę sie po półdzikach czy lichych kempingach gdzie kicha z prądu do grzania a jednak ludzie stoją.

Na dziś moje wskazania w sprawie ogrzewania puszki to 70% na webasto   30% na gaz - w którą stronę pójdę  jeszcze sie waham

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum CT  jest watek Webasto czy Truma   - sporo tam pisane było i chyba ktoś też pisał o fabrycznym webasto w Benimarze czy ten sam model - nie pamiętam

https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=34049&highlight=truma++webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PLopaPL napisał:

Cześć wszystkim,

wiem, że forum dotyczy głównie przyczep kempingowych. Zapewne wiele osób z grona posiada też kampery. Sprawa dotyczy ogrzewania webasto 4KW z rozprowadzeniem w nowym kamperze typu alkowa. Czy takie ogrzewanie nadaje się na zimowe wyjazdy? Jakieś doświadczenia i porady? 

Chodzi dokładnie o model o kampera firmy Benimar model 346 Sport.

Piotrek , kolega ma takiego Benimara z ogrzewaniem diesla jak chcesz to mogę popytać o szczegóły, z tego co wiem to jeździ w zimie i nie narzeka .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

Tak, dokładnie.

Nim kupiłem swojego to dzwoniłem do niego z pytaniem czy pożyczy na ferie i czy ogrzewanie da radę.

Zeznał że pożyczy i że ogrzewanie da radę ;)

 

dobry kolega, ja bym Ci nie pożyczył :)

Odnośnie webasto na kempingu -  kolega Simbus już wypowiedział się, że jego webasto dobrze grzeje, ja dodam, że siedzieliśmy pod jego markizą, i nie dość, że nie było nic słychać to też czuć, także było to na kempingu i można.....  Oczywiście zimą jest opcja, że będzie dymić przy rozruchu a przy wiekszym zużyciu paliwa i ścisku będzie coś czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki serdeczne za odpowiedzi.

Zamontowane jest ogrzewanie postojowe firmy Webasto o mocy 4kw, nie znam dokładnego modelu. Decyzja podjęta, kamper zamówiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PLopaPL napisał:

Dzięki serdeczne za odpowiedzi.

Zamontowane jest ogrzewanie postojowe firmy Webasto o mocy 4kw, nie znam dokładnego modelu. Decyzja podjęta, kamper zamówiony.

układ jak u mnie w Dethleffsie , tyle że ja mam i zamiast alkowy opuszczane łóżko ;)

będziesz zadowolony oddzielana część sypialna z osobnym prysznicem sprawdziła się nam podczas  zimowych wyjazdów , ciepełko w pełni, wychodzisz z pod prysznica bez dyskomfortu cieplnego :yes:

ps. widzę że sprzedaż Benimara pnie się do góry, jesteś trzecią znaną mi osobą która w przeciągu ostatnich dwóch tygodni zamówiła Benimara :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.