Skocz do zawartości

kod 96 do prawa jazdy B Poznań


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kiejstut napisał:

Witam,

czy mogę prosić o podpowiedź kogoś z Poznania - gdzie można wykupić kilka jazd na B 96 w Poznaniu ?

Ja wykupiłem 2h w firmie, której nazwy nie pamiętam, ale jeździłem na placu koło Fortu VII, jeżeli masz możliwość to podjedź tam na placu stały ciężarówki i autobusy oklejone logiem szkoły, a może też trafisz na instruktora na placu. Pamiętaj, że do wpisu 96 do B nie są potrzebne badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że robiłem b96 i nie robiłem badania lekarskiego chodz byłem u znajomej co robi testy dla kierowców i musiała zadzwonić pytać bo nikt o tym nie wie . To jest rozszerzenie uprawnień i nie trzeba badania . Chyba że babka w urzędzie nie wie za dużo i z marszu Ci każe zrobi bo też tak miałem ale musiał dopytać swojej przełożonej .

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kiejstut napisał:

powiedziała że muszę mieć zaświadczenie od uprawnionego lekarza  ???

Każdy rejonowy instruktor nauki jazdy podpowie Ci który lekarz takowe uprawnienia posiada. A badanie trwa tyle co wypisanie dokumentów. Dajesz dowód osobisty z papierkiem z wizerunkiem Władysława Jagiełły i pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kiejstut napisał:

jakie badania masz na myśli? rozmawiałem dzisiaj tel. z kobitką z WORD na Wilczaku i powiedziała że muszę mieć zaświadczenie od uprawnionego lekarza  ???

właśnie chodzi o to co byry007 napisał

7 godzin temu, byry007 napisał:

Powiem Ci że robiłem b96 i nie robiłem badania lekarskiego chodz byłem u znajomej co robi testy dla kierowców i musiała zadzwonić pytać bo nikt o tym nie wie . To jest rozszerzenie uprawnień i nie trzeba badania . Chyba że babka w urzędzie nie wie za dużo i z marszu Ci każe zrobi bo też tak miałem ale musiał dopytać swojej przełożonej .

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

do rozszerzenia uprawnień o zapis 96 nie są potrzebne badania, nie chodzi o to jakie one są tylko o to, że szkoda kasy na to. Ja dowiedziałem się o tym przy składaniu dokumentów w urzędzie komunikacji. Zrobisz jak chcesz. Badania nie są potrzebne do wydania PJ z dopiskiem 96. Mi też Pani w szkółce powiedziała, że muszę mieć i zrobiłem i okazało się, że są niepotrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję byłem dzisiaj w UM Poznania.

Konieczność badania lekarskiego została zweryfikowana na miejscu po sprawdzeniu w archiwum moich wcześniejszych kwalifikacji a zatem czasem muszą być ale w moim przypadku urzędniczka sprawdziła że nie muszę ich dostarczać aby otrzymać Profil Kierowcy ale jak reguła tym rządzi cyt:    "Ja nie wiem !"

 

pozdrawiam i Wszystkim bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kiejstut napisał:

Dziękuję byłem dzisiaj w UM Poznania.

Konieczność badania lekarskiego została zweryfikowana na miejscu po sprawdzeniu w archiwum moich wcześniejszych kwalifikacji a zatem czasem muszą być ale w moim przypadku urzędniczka sprawdziła że nie muszę ich dostarczać aby otrzymać Profil Kierowcy ale jak reguła tym rządzi cyt:    "Ja nie wiem !"

 

pozdrawiam i Wszystkim bardzo dziękuję

czyli zaoszczędziłeś ok 200 zł, podam Tobie na priv nr konta ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2020 o 14:14, kiejstut napisał:

gdzie można wykupić kilka jazd na B 96 w Poznaniu ?

bardzo rozsądnie :)

egzamin jest dość skomplikowany i warto aby ktoś nas zapoznał z "tajnikami" przebiegu całości.

też się przymierzam ale jak policzę te kilka lekcji to finansowo niewiele już brakuje do E+B i się waham

 

Jako ciekawostka poniżej statystyki WORD Poznań za 2019

B96 - 15 przeprowadzonych egzaminów - 7 zdanych (7 oblanych na placu, 1 miasto)    wynika z tego, że 7 osób zdawało B96 i co najmniej 1 osoba 3x

E+B - 879 egzaminów - 548 zdanych (244 oblany plac, 66 miasto)

 

nie jest różowo ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze ci którzy już mieli wcześniej do czynienia z przyczepami, czyli My mają obycie i trochę łatwiej zdać, aczkolwiek uważam że te dodatkowe lekcje w przypadku B+E dają bardzo dużo. Tyle ze niestety podczas egzaminu trzeba pamiętać o niuansach o których w codziennej jeździe się nie pamięta.

Ale satysfakcja jest, masz B+E i spokój


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 13:27, filipert napisał:

bardzo rozsądnie :)

egzamin jest dość skomplikowany i warto aby ktoś nas zapoznał z "tajnikami" przebiegu całości.

też się przymierzam ale jak policzę te kilka lekcji to finansowo niewiele już brakuje do E+B i się waham

 

Jako ciekawostka poniżej statystyki WORD Poznań za 2019

B96 - 15 przeprowadzonych egzaminów - 7 zdanych (7 oblanych na placu, 1 miasto)    wynika z tego, że 7 osób zdawało B96 i co najmniej 1 osoba 3x

E+B - 879 egzaminów - 548 zdanych (244 oblany plac, 66 miasto)

 

nie jest różowo ;)

 

 

Dzięki za słowa otuchy :)  zaraz człowiekowi lżej na duszy i ma lepszą motywację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kiejstut napisał:

Dzięki za słowa otuchy :)  zaraz człowiekowi lżej na duszy i ma lepszą motywację.

He he! 

Sądzę, że ci co oblali to tacy zapaleńcy jak ja. Myślałem, że jak umiem manewrować to pójdę i zdam. 

Na szczęście obejrzałem jak Kiki zdawał i uświadomiłem sobie, że oblał bym już chyba na etapie zapięcia przyczepy... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.