Skocz do zawartości

Poszukuję przyczepki małej dla 2 dorosłych + dziecko


Tomsoldier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Czyli potrzebujesz przyczepy w układzie  2+1 lodówka jaka ?  gaz gotowanie grzanie ?   łazienka wc ?
Określ te kryteria i po prostu szukaj - OLX,  Otomoto, Sprzedajemy, giełda forum

Nie bardzo rozumiem jakiej rady potrzebujesz - chodzi Ci o marke ? nie uzyskasz tu takiej jednoznacznej odpowiedzi bo każdy będzie zachwalał swoją :)
jeśli nie masz pojęcia o przyczepach - na pierwszy strzał wykluczyłbym angielki jako powiedzmy przyczepy podwyższonego ryzyka gnilnego

Poczytaj forum - określ bardziej precyzyjnie o co Ci biega i jakiego rodzaju  porad oczekujesz

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomsoldier! Skąd jesteś? Ja zastanawiam się nad sprzedażą moje przyczepy. Ma to co jest potrzebne. Pytam się skąd jesteś, bo nim przystąpię do wystawienia mojej przyczepy na sprzedaż, chciałabym trochę pogadać na ten temat. Chcę przekazać ją w dobra ręce mimo, że jest wiekowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba troszkę daleko. Ja mam na myśli małe spotkanie. W tej chwili nie mogę wystawić przyczepy jako ogłoszenie do sprzedaży. Jest wszystko wyniesione i mam w domu. Do zrobienia zdjęć nie ma warunków. Jest wiele rzeczy, które trzeba uzgodnić. Mogę sprzedać ze wszystkimi dobrami albo ograniczyć z dodatkowych przedmiotów  aby obniżyć cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest TEC 420 TM2 z 1987 r. Ma jedno łoże 135x190 oraz dwie kanapki ze stołem /a właściwie dwoma stołami/ do rozłożenia szer. gdzieś 120 cm, nie pamiętam. To duże jest poprawione przez męża: materac podnoszony tj.tapczany, usytuowane dość wysoko, powstaje duży schowek z bardzo wygodnym dojściem. 3 duże okna otwierane z roletami, moskitierami, firankami oraz zrobionymi przez nas zasłonkami. Dwa okna po bokach wokół dużego łoża są nie otwierane. Na podłodze położyliśmy jasne panele. Jest WC z umywalką, toaleta przenośna oraz nowy bojler elektryczny. Zresztą cała toaleta jest zrobiona przez męża /mamy zdjęcia jak wyglądała w momencie kupna/, teraz jest nowa.. Pokrowce z materacy są zdejmowane - czyste, wyprane. Kotki w drzwiach, przedsionek, nowa podłoga do przedsionka, pokrowiec na przyczepę. Jest antena TV, radio z odtwarzaczem Sony. Porobione są wewnątrz szafek półki /można je wyjmować/. Dodatkowe kontakty tam gdzie są potrzebne, wszelkie wieszaki wewnątrz. Mamy dwa nowe okna 40x40 dachowe. Miały być wymienione, są z całym osprzętem. Cena musi być uzgodniona, dlatego potrzebne byłoby spotkanie i rozmowa. Na wszystkie kupione przedmioty mam rachunki. Przez stan zdrowia męża nie udało się nam wyjechać. Przyczepa jest zarejestrowana. Mamy do zrobienia przegląd. Kiedy dojdzie do sprzedaży to zrobimy go. W ub.roku mieliśmy poważne problemy, dlatego nie był zrobiony przegląd. Przyczepa jest dość wygodna. Jest zdrowa i jak na swoje lata jest naprawdę dobra i godna polecenia. Mamy 30-letnie doświadczenie z przyczepami, to jest 5-ta przyczepa. Wiemy co jest potrzebne a co jest fanaberią. Możemy udostępnić miejsce parkingowe do sezonu letniego. Stoi na ogrodzie koło domu.

Tu na Forum jest adres dot. starszych przyczep. Proszę wejść na adres: www.oldiecaravan.de. Proszę wpisać TEC 1987. Ta moja przyczepa jest jako TEC 425 TM2 a nie ma 420.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos N-ki i innych  - tu trochę ostatnio dyskutowaliśmy https://forum.karawaning.pl/topic/30439-niewiadów-n126-montaż-mebli-a-uszkodzenie-poszycia/

Jeśli chodzi o N-ki głównie te małe 126 (bo są i wieksze) to znacznie więcej informacji niz na tym forum znajdziesz na forum Niewiadówek

Może właśnie jakaś starsza Adria,  może własnie coś z TEC LMC Deffthles lub cos z innych starszych niemiaszków -  poczytaj wątki w Kąciku kupującego https://forum.karawaning.pl/forum/11-kącik-kupującego/  wyrobisz sobie pogląd - pytania bedą w tedy konkretniejsze

Naprawdę trudno radzić wg takich ogólnych kryteriów - a każdy będzie chwalił swoja markę budy :) 

Na przyczepie nie jeździ sie w zasadzie na roczniku - najważniejsza jest suchość szczelność i sprawność grubych sprzętów bo remont to rzecz pracochłonna a  sprzęty drogie

Nie jeździ się w zasadzie - bo jednak zarówno przebieg jak i rocznik ma wpływ na oś - gumy pracujące w niej  jako amortyzatory  choć wytrzymuja długo nie są jednask wieczne - choćby z powodu procesu starzenia sie gumy i utraty jej sprężystości

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na Forum jest adres dot. starszych przyczep. Proszę wejść na adres: www.oldiecaravan.de. Proszę wpisać TEC 1987. Ta moja przyczepa jest jako TEC 425 TM2 a nie ma 420. Dodam jeszcze bo zapomniałam: ten model nie miał amortyzatorów, właśnie w ub. roku zostały kupione i zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisze o amortyzatorach dodatkowych montowanych rama-wahacz - to zupełnie odrębna sprawa, oczywiście pomocne w kiwaniu przód tył
TEC 425 faktycznie ich nie miał bo jest dość lekką przyczepą choć już nie taka małą. Ramy i wahacze produkowano jako uni i miały już punkty mocowania nawet mój protoplasta TECa - TE380T z 1978  już miał mocowania pomimo że fabryczne DMC było 860kg

Pisze o wałkach gumowych  amortyzujących zamontowanych w osi skrętnej, przykład poniżej. są również rozwiązania z osia kwadratową a w starych przyczepach  i okrągłą

Ocena stanu tych wałków wizualnie jest niemożliwa na zamontowanej osi, więc jest to robione na zasadzie pomiaru jaki kąt uzyskuje wahacz i jak nisko przyczepa siedzi - wg mnie nie jest to do końca pewna ocena a tylko wskaźnik - pełna ocena wiąże się z demontażem osi na prasie i fizycznych oględzinach wałków i z reguły wymianą na nowe nawet prewencyjną bo koszt wałków jest niewielki w stosunku do demontażu osi. 

al-ko_achse.gif   żródło https://www.alko-tech.com/pl/os-szesciokatna-z-gumowymi-drazkami-skretnymi

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.