Skocz do zawartości

Niewiadów N126 - montaż mebli a uszkodzenie poszycia


Rekomendowane odpowiedzi

 Witajcie, jak w temacie. Niestety.

Mam okazję zakupić za przystępne pieniądze Niewiadówkę n126. Niestety, ktoś pokusił się o montaż mebli śrubami,. które przechodzą na wylot ścian bocznych.

Pomijając estetykę, czy mam słuszne objawy, że może to powodować dostawanie się wody do wewnątrz. Czy istnieją sposoby na zabezpieczenie tego typu łączeń i czy ma to w ogóle sens?

Pozdrawiam

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niejedna przyczepa została tak zmasakrowana wkrętami. Woda  będzie przeciekać do środka, tego nie zabezpieczysz ewentualnie naprawić, czyli usunąć wkręty zalaminować dziury. Pytanie czego będą się trzymały meble? W środku nie ma listew w ścianach? Potrzeba więcej danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ktoś kręcił te meble przez ścianę jak przez listwy w starej niemce tylko tu poszycia alu niet.
Załatać epoxydem wg mnie to się da - uczulam mocno na dobre przygotowanie powierzchni i użycie porządnych odpowiednich  środków a następnie odpowiednie wykonanie powierzchni 
Poczytaj na forach żeglarskich jak naprawiają kadłuby łodzi z laminatu oraz na forum niewiadówek - moja wiedza w epoxydach i tworzywach starcza na załatanie dziury w progu czy nadkolu lub wykonanie brodzika więc nie chciałbym Cie w maliny wpuścić bo fachowcem w tej dziedzinie nie jestem
 

27 minut temu, tantalos napisał:

Pytanie czego będą się trzymały meble? W środku nie ma listew w ścianach?

To jest słuszna uwaga - trzeba przewidzieć mocowanie - w starej niemce meble są kręcone przez listwy ale idzie na to poszycie alu tu trzeba pokombinować z listwami w środku albo podpatrzeń w niewiadówce - forum niewiadówek to zdecydowanie dobry kierunek :) absolutnie nie wyganiam Cie stąd a wręcz zapraszam serdecznie żebyś został z nami - ale tu chyba jest dość mało skorupek - na tamtym forum będzie znacznie więcej wiedzy na ten temat

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu rodzi się zatem pytanie, czy w ogóle taki zakup ma sens. Jak wspomniałem, teoretycznie zaletą tego egzemplarza jest fakt, iż na dzień dobry nie trzeba remontować wnętrza. Jeśli przyjmiemy jednak, iż woda będzie wdzierać się i należy zakleić dziury montażowe, może jednak podarować sobie ów zakup i kupić szczelną skorupę z wnętrzem do remontu ?

Zastanawiałem się nad izolacją (silikonem?) łbów śrub, ale pewnie to nie sprawdzi się?

11 minut temu, smok_wawelski napisał:

absolutnie nie wyganiam Cie stąd a wręcz zapraszam serdecznie żebyś został z nami - ale tu chyba jest dość mało skorupek - na tamtym forum będzie znacznie więcej wiedzy na ten temat

OK i tak też zrobię i jak mawiał Arnold, I'll be back ? 

Zwłaszcza,.że temat karawaningu mnie coraz bardziej kręci a jak widzę towarzystwo przyjacielskie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak najbardziej - to dobra droga
wszystkie te fora i to i niewiadówki i camperteam.pl na którym z kolei ja szukam wiedzy pod puszke  - w sumie sie uzupełniają wzajemnie, co więcej większość z ludzi siedzi i tu i tam nie zdziw się jak ktoś na Niewiadówkach napisze Ci że już pisaliście tutaj - to normalka  :)  i taki uważam wieloforowy powinien być świat karawaningu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DaltonBob napisał:

Zastanawiałem się nad izolacją (silikonem?) łbów śrub, ale pewnie to nie sprawdzi się?

Chłopie - niech Cie wszytkie ręce Bogów karawaningu bronią przed silikonem i to równo przed  hydraulicznym, sanitarnym i dekarskim - to nie są środki do budy - to odłazi w stosunkowo krótkim czasie. Jak już koniecznie z tuby to jakiś klejo uszczelniacz Sika np 221 ja robiłem nim małe dziurki w alu blasze i jest ok.  ale duże stosunkowo dziury po śrubach i pewnie z spękanymi krawędziami otworów to nie bardzo  moim  zdaniem lepiej to zrobić jak książka pisze  czyli epoxyd z epoxydem rozebrać szerzej  szlifąć odkurzyć  odpylić mata ze dwa trzy razy z żywica również od wewnatrz dałbym i kolejny szlif i tak w kółko do wyrównania  niczym szpachlowanie auta na wierzch żelkot topkot - będziesz Pan zadowolony :) 
Jakie sa dobre środki do napraw i jak technologia najlepsza -> fora żeglarskie, szkutnicze, kajakarskie, wodniackie chłopaki nie takie uszkodzenia w łajbach zatykają a przecie to ciągle we wodzie siedzi i nie puszcza.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie. No chyba, że masz ochotę na łatanie tych wszystkich otworów. A zostawienie tego tak jak jest... No sorry ale to nie wygląda. Zapraszam Cię na https://fanklub-niewiadowek.com/forum/index.php tam znajdziesz wszelkie informacje odnośnie remontów Niewiadówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bob Duży napisał:

To zależy ile sobie sprzedający woła, wszystko się opłaca tylko za ile. Sam kilka lat temu kupiłem Nkę i zrobiłem kapitalke w niej łatając kilka większych dziur ale ja kupiłem za 700zł więc cena była mega okazyjna.

Bob, to wszystko zależy od wielu składowych. Gdyby to był jakiś unikat, to może warto się bawić, ale to jest zwykła 126e i moim zdaniem za dużo tu trzeba kombinować. Z tyłu nawet okna nie ma. W sensie oryginalnego. Z drugiej strony, ja kupiłem za 600zł  i wsadziłem już 6000 a końca nie widać, ale budę miałem w dobrym stanie, tylko kilka ubytków i kilka małych pajączków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tam jest spanie rozwiązane ? bo z tego co widzę to pod oknami są szafki a lóżko gdzie ?

osobiście bym odpuścił, to nie jest dobrze zrobiony remont wnętrza (pomiając już estetykę), ciekawe jak te panele będą się trzymać jak pojeździsz trochę :hmm:

na stacjonarkę można by jeszcze pomyśleć, śruby przykryć żywicą, zamalować i może tak stać, ale jeśli budka ma być do jazdy to lepiej szukać czegoś innego

 

a szafki montuje się do listew które wcześniej nalezy zalaminować od środka, tak jak są oryginalne zrobione, nic na wylot ;)

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to poprawny remont tej budki będzie trochę kosztował. Kolega musi sobie wszystko skalkulować - czy to się w ogóle opłaca. Jeżeli jesteś fanem niewiadówek i koniecznie chcesz mieć tylko taką przyczepę, to możesz w to wejść. Samo połatanie dziurek po wkrętach to jest najmniejsze zmartwienie - gorzej, że po tej operacji buda będzie się tylko nadawała do lakierowania, a to już trochę poniesie, nawet jak sam wałkiem byś malował (nie mylić z lakierowaniem). Wychodząc z założenia, że chciałbyś mieć budkę ładną , choćby tylko na zewnątrz - czyli uczciwe lakierowanie skromnie licząc ze dwa koła (po znajomości u Antka w garażu).Przed lakierowaniem trzeba całą w środku wybebeszyć z wszystkiego , łącznie z tą paskudną okładziną ścian rodem z PRL. Na koniec zostaniesz z wymalowaną pustą skorupą w środku i dopiero wtedy zacznie się jazda. Co w nią wsadzisz? Tak po prawdzie nie określiłeś się co byś w niej chciał zrobić. Jedyne Twoje achy zauważyłem w drugim poście, w którym zachwycasz się wyposażeniem wnętrza. Podchodząc do tego w ten sposób, to możesz wrzucić w nią starą wersalkę i kawałek szafy i ruszać w trasę. Dla mnie to wyposażenie wnętrza jest wyjątkowo ohydne i niepraktyczne. Jednym słowem na chwilę obecną możesz mieć dziurawą skorupę, którą Hans potraktował cekaemem, bez jakiegokolwiek wyposażenia i na dodatek bez tylnego okna, albo z pękniętą szybą, z foliową ościeżnicą na zewnątrz. Czyli jak by nie liczyć na chwilę obecną masz tylko dziurawą skorupę i ewentualny zapał do pracy. Na temat posiadanego budżetu i estetycznych oraz  praktycznych oczekiwań możesz się tylko sam wypowiedzieć. A w efekcie końcowym zrobioną czy nie i tak będziesz ciągał za sobą schowek na mopy. Powiedziałem... Osobiście też mam niewiadówkę i to w dużo lepszym stanie jak to to powyżej, ale służy mi tylko za pojemnik na gumowce, kartofle, michę dla zaprzyjaźnionego lisa oraz schowek na dodatkowe butle z gazem. :) 

 

IMG_20180701_142306.thumb.jpg.6b4a4153e29c3bb15fd718a4c4e7c52e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, oko21 napisał:

Odpuść sobie. No chyba, że masz ochotę na łatanie tych wszystkich otworów. A zostawienie tego tak jak jest... No sorry ale to nie wygląda. Zapraszam Cię na https://fanklub-niewiadowek.com/forum/index.php tam znajdziesz wszelkie informacje odnośnie remontów Niewiadówek.

Też kolegę zaprosiłem na PW ale na razie bez odpowiedzi.

14 minut temu, o l o napisał:

Punktem wyjścia jest zawsze cena zakupu. 

Dokładnie, żeby ją dobrze zrobić (całość) to roboty masa, kasy też trochę popłynie ale koszt zakupu musiałby wynieść 2 flaszki max  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.